Македонски серии

Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Сигурно ќе биде ултрагиганајпресмешно.
Нешто како оние глупави серии кои одеа на Алфа. Иако голем дел од екипата се со Драмски или ЕСРА, поради буџетот и квалитетот на екипата изгледа многу "евтино" и аматерски.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
Сигурно ќе биде ултрагиганајпресмешно.

Солзи и Cмеа се од оние работи во животот кои од што се лоши се уствари добри.
Имаа едно како филмче, во кое идеа по Анета и Молика по сите Битолски села, знам у несвест паѓав од смеење од што беше бизарно :icon_lol:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Солзи и Cмеа се од оние работи во животот кои од што се лоши се уствари добри.
Имаа едно како филмче, во кое идеа по Анета и Молика по сите Битолски села, знам у несвест паѓав од смеење од што беше бизарно :icon_lol:
Се согласувам кога станува збор за тоа видеата што ги снимаат, ама ова ми изгледа попрофесионално и плус актери од Битолски театар, а кога се пристапува сериозно кон нешто лошо... :D

Исто и Празни муабети се вредни да се спомнат, те тера на смеа тоа што се прелоши.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Ова стварно нешто ќе се снима серија или е нешто аматерско за на Јутјуб? Гледам оној водителот Лазаров од 1тв ќе имал улога и оној Таско траперон Урбан рекордс.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.083
Поени од реакции
8.130
Како се викаше една емисија за деца, беше за нотите. Нотата До ја глумеше Кили. Ја има ли на YouTube да се гледа?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Моментално се развива нова серија под име "Легни си" од сценаристката на филмот "Стела". По продуцентов, претставува дека ОХО стои за проектов.

Содржината делува ко модификација на филмот 'Her' со Хоакин Феникс реално.

by Ilija Tiricovski and Eva Kamchevska (Macedonia)
A 28-year-old girl living a monotonous and lonely life in her small flat, finds out that her bed can not only speak but is also in love with her.
 
Последно уредено:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Со оглед на тоа што овие ко што гледам од трејлеров 90% не се ни актери, туку онака рандом луѓе можеби и некое друштво си се, крајно време е @џимеј да ни начкрта некое сценарио па и ние од Филм и Тв еден филм да снимиме, за што другаруваме тука 10 години???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom