Македонски серии

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.082
Поени од реакции
9.874

„Не знам дали станува збор за тивка цензура или за навистина неможност на националните телевизиски концесионери да ја прикажат серијата ‘Црвениот поет’ во ‘прајм тајм’ поради турските серии што редовно се емитуваат во тој термин. На Македонската телевизија неколку пати ѝ беше нудена оваа серија, но и од таму нема никаков одговор“, вели во изјавата за МКД.мк Владимир Анастасов од Сектор филм, продуцент на серијата.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.082
Поени од реакции
9.874
Доаѓа и спин-оф на Преспав насловен “Куќен притвор”.


Ова е едната од двете серии што ги најави Сашко Коцев. За втората сум повеќе хајпнат али да почекаме да споделат тизер и од неа. :)

Ако снимат нова сезона Преспав и веќе најавената “Бистра вода”, ќе има 4 македонски серии есенва.
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.053
Поени од реакции
7.093
Мислам дека Повеќе ќе биде смешно само заради ликот на Горан Инспекторот Томе. Другото ништо посебно.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
762
Доаѓа и спин-оф на Преспав насловен “Куќен притвор”.


Ова е едната од двете серии што ги најави Сашко Коцев. За втората сум повеќе хајпнат али да почекаме да споделат тизер и од неа. :)

Ако снимат нова сезона Преспав и веќе најавената “Бистра вода”, ќе има 4 македонски серии есенва.
Која е втората што ја најавил Коцев?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.053
Поени од реакции
7.093
Нема да шпекулирам ко ќе извадат тизер тогаш.
A снимени ли се веќе епизоди? Се надевам не е комедија, ни треба една сериозно нешто модерно од денешно време.

Не беше лоша Фамилија Марковски ама имаше некој безвезе работи.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.053
Поени од реакции
7.093
Треба прво јаки спонзори и некој кој има пари да инвестира како тоа што го прави во Србија нивниот Телеком па да може нешто со теми убиство, политички афери, некоја со тинејџери и нивни дешавки..Тоа би било гледано доколку се одбере добра екипа, добри актери и секако добар инвеститор ако воопшто има таков што би сакал и има да помогне да даде дел пари за да се сними серија.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.120
Поени од реакции
2.829
A снимени ли се веќе епизоди? Се надевам не е комедија, ни треба една сериозно нешто модерно од денешно време.

Не беше лоша Фамилија Марковски ама имаше некој безвезе работи.
Како бе не беше лоша? Пропаганда и ништо друго... Не е дека имало безврска работи туку целата е за никаде.
 

Major Tom

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.221
Поени од реакции
8.234
Треба прво јаки спонзори и некој кој има пари да инвестира како тоа што го прави во Србија нивниот Телеком па да може нешто со теми убиство, политички афери, некоја со тинејџери и нивни дешавки..Тоа би било гледано доколку се одбере добра екипа, добри актери и секако добар инвеститор ако воопшто има таков што би сакал и има да помогне да даде дел пари за да се сними серија.

Нешто као Јужни Ветар пример.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.005
Поени од реакции
15.326
Треба прво јаки спонзори и некој кој има пари да инвестира како тоа што го прави во Србија нивниот Телеком па да може нешто со теми убиство, политички афери, некоја со тинејџери и нивни дешавки..Тоа би било гледано доколку се одбере добра екипа, добри актери и секако добар инвеститор ако воопшто има таков што би сакал и има да помогне да даде дел пари за да се сними серија.
Еве сега за 15-20 години ќе излезе првата епизода на Блек Опс па ќе си гледаш.

Јас би ја ја гледала само таа серијата на џимеј кај што ќе глумам фемфатал, а џонтра ќе го тепаат како куче.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.053
Поени од реакции
7.093
Еве сега за 15-20 години ќе излезе првата епизода на Блек Опс па ќе си гледаш.
Таа нема ни да се сними. Ќе заборават и дека имало во план снимање серија.

Кој бре снима прво трејлер па потоа епизоди? :facepalm:
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
762
Таа нема ни да се сними. Ќе заборават и дека имало во план снимање серија.

Кој бре снима прво трејлер па потоа епизоди? :facepalm:
Роберт Родригез прво го сними трејлерот за Мачете па потоа го сними филмот.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.053
Поени од реакции
7.093
На Gley вечерва ќе пуштат 4 епизоди од новата македонска серија Куќен Притвор додека пак на МРТ 1 само првата епизода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom