Македонски "рап" !

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Знам дека има "рап" во Македонија, па ево една тема и за нив. :)

Да почнам од тие подобрите/посмешните:



И добро познатата од Евровизија:

Иии ево... може да се рече од "помалце интересните":







Ајде, постирајте уште. Знам дека имат... :)
 
П

Паган-др

Гостин
Милион теми има за овие. И тоа за секој посебно.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.639
Поени од реакции
3.525
надополнување на Zaebaniot-
ова е легендата на кочанскиот рап..:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg

 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Веќе не вреди за глуперди да се отвараат теми.
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
119
Поени од реакции
3
е ова е мак рап а не некој сељаци.
--- надополнето ---

 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Милион теми има за овие. И тоа за секој посебно.
Па и зато е отворена темава, да не се отворат за секој посебно или место да ги ставаат во ова тема, овде нека постираат. :helou:

е ова е мак рап а не некој сељаци.
--- надополнето ---

Нишо не ти значеше тоа шо темава е отворена во ЧДА и тие наводниците кај рап?
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Под итно да ја слушнете..:)

За типов имам дури и цела тема отворено али коа веќе постои тема за македонскиот рап под наводници, еве го пак..


I like women, money, guns...UDERGROUND RAP-THE LEGIONER-NEPISANO PRAVILO E DEKA ZA EDEN HIP-HOP PEJAC DA BIDE USPESEN,POTREBNO E DA ZADOVOLUVA DVA USLOVA-DA IMA ULICEN UGLED,ODNOSNO KRIMINALNIO ISKUSTVO,I,SE RAZBIRA KUL MUZIKA.THE LEGIONER VISTINSKO IME MI E GORAN TRENCEVSKI,GI ISPOLNUVAM DVATA USLOVI.SO 32 GODINI SUM EDEN OD RETKITE VISTINSKI GANSTERI PRISUTNI NA HIP-HOP SCENATA.MOETO KRIMINALNO ISKUSTVO DATIRA OD DETSTVOTO,KOGA DETSKATA NEVINOST MORAV DA JA ZAMENAM SO KRIMINALNI AKTIVNOSTI I CUSTVOTO ZA ODGOVORNOST VO SEMEJSTVOTO.POCNAV SO 13 GODINI DA IZVRSUVAM KRAZBI POSEDUVAV GOLEMA AGRESIVNOST-SEPAK KAJ MENE POSTOESE DISCIPLINA.SE ODNESUVAV KAKO VOZRASNA LICNOST.NA MOMENTI MOZEV DA SI IGRAM NO NIKOGAS NE BEV NORMALNO DETE.KAKO DA IMAV MOZNOST ZA DETSKA IGRA KOGA CESTO JA POSETUVAV POLICIJATA-I CENTAROT ZA SOCIJALNI GRIZI VO BITOLA.ZA NAPAD NA OVLASTENO LICE PRV PAT BEV OSUDEN NA 17 GODINI.SUM BIL APSEN PREKU 30 PATI.NEKOLKU PATI BEV OSUDUVAN,NO NIKOGAS NE BEV PODOLGO OD EDEN MESEC-A PRITVOR SUM LEZEL I NAD 100 DENA POSLE EDNO APSENJE-PORADI TOA NE SE NI PLASAM OD ZATVORITE.SE DRZIZ NASTRANA OD SLUCUVANJATA TAMU,ZBORUVAS KOGA NEKOJ TI SE OBRAKA,BEV SVESEN DEKA TAMU NE BEV DA SOZDAVAM PRIJATELSTVA,PRIZNAVAM DEKA SLAVATA VOOPSTO NE POMAGA VO ZATVOROT.NIKOJ NE E IMPRESIONIRAN OD TVOJOT STATUS VO NADVORESNIOT SVET-NIKOJ NEMA DA KAZE LELE JAS BEV VO ZATVOR SO LEGIONEROT.TAMU E JASNO DEKA SITE NIE IMAVME IS STATUS-ZATVORENICI.STO SE ODNESUVA ZA VINATA STO LEZEV CESTO VO ZATVOR LEZI VO MENE.ODAMNA GO IMAM OBEZBEDENO PRVIOT ELEMENT NEOPHODEN ZA UNDERGRAUND RAPER-GO DOPOLNUVAM MOETO KRIMINALNO DELO KOGA 2008 GODINA SUM POVTORNO APSEN.ZBOR DVA DA VI OBJASNAM ZA EDINICATA ZA BRZA INTERVENCIJA"LAVOVI"VO KOJA UCESTVUVAV-TOA BESE MOETO NAJGOLEMOTO ZIVOTNO PROMASUVANJE-I NAJGOLEMIOT PSIHOFIZICKI PAD VO MOJOT ZIVOT.VO MUZIKATA SUM PRISUTEN 7 GODINI.NO VO POSLEDNO VREME MOZAM DA DA GI ZADOVOLAM MOITE FANOVI SO DOSTA DOBRI HITOVI-OVA E MOJ ULICEN ZIVOT-JAS SUM KRVAV DIJAMANT-NOVO LETO-I DRUGI.A MOETO MINATO NE E NIKAKOV PROBLEM ZA MIOTE SORABOTNICI.""POVRATOTKOT NA LEGIONEROT""(ALBUMOT JA ZBORUVA VISTINATA ZA MENE)PREKU MUZIKATA VI DOKAZAV KAKO SE SPRAVUVAM SO ZIVOTOT MOJ.VREMETO POMINATO VO ZATVOR NE ME PROMENI KAKO LICNOST-NO SI IMA SVOI BLAGODETI SO DVA ZBORA(POSTOVANJE-DISCIPLINA)NESTO SLICNO KAKO VOJNIK.VELAM DEKA ZATVOROT IMA POZITIVNI STRANI ZA SEKOJA INDIVIDUA.NE VLIJASE VRZ MOETO EGO MNOGU.SE DRUZAM SO DOSTA POZNATI RAPERI NEMA DA GI NABROJAM SITE DA NE IZOSTAVAM NEKOJ POTOA DA MI SE NALUTI :))NE SE OGRANICUVAM SAMO SO MUZIKA-JAS RABOTAM SEKOJ DNEVNO KAKO SEKOJ NORMALEN COVEK.RAP MUZIKATA E TAA STO JA SAKAM.POZDRAV DO ONIE STO MI GO CUVAAT GRBOT-RESPEKT

Прочитајте, вреди. Не се секојдневни ваквите.. Нека се убие
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
^^
Offical Video

:tapp:

edit: Текстот шо го имат постирано IvicaPunK, иако е мачно да се прочитат, прочитајте го, ќе замалите. :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Знам дека има "рап" во Македонија, па ево една тема и за нив. :)

Да почнам од тие подобрите/посмешните:





Иии ево... може да се рече од "помалце интересните":



Ајде, постирајте уште. Знам дека имат... :)
не го заебавајте батево, има продадено 2 милиони плочи(најверојатно бетонски)

--- надополнето ---

потапа од овие здравје
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
влатко кипријанов ми е колега на факултет, а од Како Браќа едниот ми е комшија на 150 метри од мене живее и немат толку лоши песни како што ги ти прикажуваш претпоставувам си ги слушнал сите
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
Само ќе казам дека ние растевме со "златно славејче", "си-до" и ред други детски фестивали, како и со забавно-културните емисии: дајте музика, здраво генијалци, бамбини (али она нај нај старото, најдоброто :) ), сеа младинава расте со некаков си мк рап шо врска нема ....
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Нема потреба да се отвара тема за овие..ТАПА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom