Македонски претставници за Евросонг 2013 (Лозано и Есма Реџепова)

Статус
Затворена за нови мислења.

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
моментот кога песната од боки и биг мама е поубава од овогодинешната песМа.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
68
Поени од реакции
12
Леле хаос е песнава...Муко што не снајде јас навистина незнам.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Го најде вистинскиот проблем за тоа каде одат нашите пари. :facepalm:
Никој не рече дека тоа е вистинскиот проблем каде одат нашите пари. Капка по капка океан. И ај те молам не ме цитирај веќе, тоа е мое мислење, а :facepalm: баш и не ми е контрааргумент. Фала.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
До понеделник кога се праќа песната треба само да се корегира аранжмански делот кога почнува Есма во првиот дел,подобро да спојат и ќе имаме солидна песна ,финалето е сосема изгледно поготово ако се земе во обзир колку слаби песни има годинава за разлика од лани.
Од екс ју по мене најквалитетна е хрватската песна но незнам колку ќе помине таква песна,а нашава е далеку подобра од српската и црногорската.
 
Член од
7 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Мене ми се допаѓа повеќе 2 верзија од колку првата.Според мене добри пејачи ќе не настапуваат на евровизија :).
Али сепак СПОРЕД МЕНЕ :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Никој не рече дека тоа е вистинскиот проблем каде одат нашите пари. Капка по капка океан. И ај те молам не ме цитирај веќе, тоа е мое мислење, а :facepalm: баш и не ми е контрааргумент. Фала.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Пред да се раздени

Не е ко порано
добрите времиња ги нема.
Во добро и лошо,
ние живеевме.

Пред да се раздени,
до мене биди ти.
Во новиот ден,
да сме заедно јас и ти.

Пред да се раздени,
до мене остани.
Сега е време
за убави денови.
До мене остани...

Me, i Esma ake gjilavav,
tumare vile me ka takjarav
Me i Esma ake gjilavav
tumare vile me ka takjarav.
Odoleske mashkar pageren
Khelen sarine ushten Romalen!

Ако се вратиш ти,
и добрите времиња ќе се вратат
И радост и тага,
ние пак ќе делиме.

Пред да се раздени,
до мене биди ти.
Во новиот ден,
да сме заедно јас и ти.
До мене остани...

Me i Esma ake gjilavav,
tumare vile me ka takjarav
Me i Esma ake gjilavav
tumare vile me ka takjarav.
Odoleske mashkar pageren
Khelen sarine ushten Romalen!

Делот на Eсма:
Јас, Есма еве пејам,
вашите срца јас ќе ги стоплам
Јас, Есма еве пејам,
вашите срца јас ќе ги стоплам
затоа со половината мешајте
ајдете станете сите Роми
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Делот на Есма бе :pos:

Песмичево е посодржајно од оваа песна.

 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Awww, срцки тие, го ислушале ремек делово, па и си трошат време размислувајќи и анализирајќи дали ќе сме влегле во финале на настан како Евровизија :X3:
Крајно време е да се повлечеме од овој циркус, веќе не е ни трагикомично туку исклучиво трагично. Можеби сега откако и се направи меракот на хуманитарисот да завива на настанов нема да им се качува на глава на тие од МТВ па ќе се откажат од понатамошно учество.

Земете и ислушајте ја песната 10 пати едно по друго и ќе видите разлика.
Со подобар аранжман и некој корекции мислам дека песната е сосема солидна.
Порадо би си пукала во колено отколку да го слушам ОВА (душа не ми дава да ја наречам креацијава "песна") десет пати!
Ти ја слушаше десет пати по ред? :eek: Како се чувствуваш? Кои се симптомите? Треба да се организира акција за помош за лекување на последиците? :unsure:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Делот на Есма... шта речи....

Јас, Есма еве пејам,
вашите срца јас ќе ги стоплам
Јас, Есма еве пејам,
вашите срца јас ќе ги стоплам
затоа со половината мешајте
ајде станете сите Роми
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Видете, новава песна не е лоша, ама сепак мислам дека со Империја би имале подобар пласман. Ама како рекле: Се што е слатко кратко трае........... па затоа сега без критики, туку само со подржка за Македонија :)
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Ова :)
Ајде станете сите Роми
:D

Делот на Есма... шта речи....

Јас, Есма еве пејам,
вашите срца јас ќе ги стоплам
Јас, Есма еве пејам,
вашите срца јас ќе ги стоплам
затоа со половината мешајте
ајде станете сите Роми
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Awww, срцки тие, го ислушале ремек делово, па и си трошат време размислувајќи и анализирајќи дали ќе сме влегле во финале на настан како Евровизија :X3:
Крајно време е да се повлечеме од овој циркус, веќе не е ни трагикомично туку исклучиво трагично. Можеби сега откако и се направи меракот на хуманитарисот да завива на настанов нема да им се качува на глава на тие од МТВ па ќе се откажат од понатамошно учество.



Порадо би си пукала во колено отколку да го слушам ОВА (душа не ми дава да ја наречам креацијава "песна") десет пати!
Ти ја слушаше десет пати по ред? :eek: Како се чувствуваш? Кои се симптомите? Треба да се организира акција за помош за лекување на последиците? :unsure:
А кој е па твојот проблем ?Чисто да ги знаеме симптомите и последиците?
Зошто го подценуваш што ја слушал десет пати песната ?Тебе ако не те интерсира Евровизија и ја сметаш за циркус зошто воопшто пратиш која е песната ?
Значи ако не те интересира ни песна ни Евровизија,не им суди на другите туку едноставно избегни ја темата,не си никаков фактор да се поставуваш и кажуваш кој како си го троши времето,како сакаме ќе го трошиме,ке анализираме и ке ја слушаме песната 50 пати.
--- надополнето: 17 март 2013 во 11:44 ---
Awww, срцки тие, го ислушале ремек делово, па и си трошат време размислувајќи и анализирајќи дали ќе сме влегле во финале на настан како Евровизија :X3:
Крајно време е да се повлечеме од овој циркус, веќе не е ни трагикомично туку исклучиво трагично. Можеби сега откако и се направи меракот на хуманитарисот да завива на настанов нема да им се качува на глава на тие од МТВ па ќе се откажат од понатамошно учество.



Порадо би си пукала во колено отколку да го слушам ОВА (душа не ми дава да ја наречам креацијава "песна") десет пати!
Ти ја слушаше десет пати по ред? :eek: Како се чувствуваш? Кои се симптомите? Треба да се организира акција за помош за лекување на последиците? :unsure:
А кој е па твојот проблем ?Чисто да ги знаеме симптомите и последиците?
Зошто го подценуваш што ја слушал десет пати песната ?Тебе ако не те интерсира Евровизија и ја сметаш за циркус зошто воопшто пратиш која е песната ?
Значи ако не те интересира ни песна ни Евровизија,не им суди на другите туку едноставно избегни ја темата,не си никаков фактор да се поставуваш и кажуваш кој како си го троши времето,како сакаме ќе го трошиме,ке анализираме и ке ја слушаме песната 50 пати.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
А кој е па твојот проблем ?Чисто да ги знаеме симптомите и последиците?
Зошто го подценуваш што ја слушал десет пати песната ?Тебе ако не те интерсира Евровизија и ја сметаш за циркус зошто воопшто пратиш која е песната ?
Значи ако не те интересира ни песна ни Евровизија,не им суди на другите туку едноставно избегни ја темата,не си никаков фактор да се поставуваш и кажуваш кој како си го троши времето,како сакаме ќе го трошиме,ке анализираме и ке ја слушаме песната 50 пати.
.
Oh, honey... Слушај си ти, слушај си... Не реков јас да не слушате, нормално, слободна земја сме, јас само реков дека сте срцки :X3:
Последен пат кога проверив ова беше ФОРУМ на кој секој може да си го каже ставот. Разумеш? (hint: реторичко, не одговарај!)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom