Македонски претставници за Евросонг 2013 (Лозано и Есма Реџепова)

Статус
Затворена за нови мислења.

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Го тргнале видеото и МТВ се оградува од спотот?!? :pos::pos::pos:

Не знам за вас, ама како се изнасмеав јас на циркузов.

Неблагодарни едни, кај песна и спот ви прават, па уште мани наоѓате. :icon_lol:

Инаку врска немам за што е песнава, немам капацитет да разберам може, се ми иде да кажам империја - ламперија. :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Го тргнале видеото и МТВ се оградува од спотот?!? :pos::pos::pos:
Барем има рок - значи до 18ти март имаме рок да „го смениме комплетиот национален Евровизиски пакет“...
Ај барем песнава, аранжманот, музикава, спотот, пејачиве (ака Есма) ќе ги сменат. Ако не ја сменат песнава, се надевам дека барем ќе ни забранат да учествуваме...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Песнава катастрофа тие за спотот се фатија :pos: колку подобро ќе звучеше да пееа: Мизерија! Мизеријаааааааааа! најмоќна сила на планетатаааааааа!!!!:pos:
Жал ми е за Влатко ако го пуштат со оваа песна, доста талентиран е за вака да си ја уништи кариерата.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
Кај се видело бе на ваква песна да има соло на гитара :tapp:.Плус ставаат етно вокали.Алооооооо бре каде така!? Па не може се и сешто да комбинираш.Исто како да правиш манџа од се што ќе најдеш во моментот во фрижидерот-благо, солено, кисело, не е битно.

Текстот е дно дна, единствено торентентенте е нешто полошо од ова.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=5DE00AAC5FEEC54D866C7C21323901C0

„’Империја’ е хитовска песна, која лесно влегува во уво и во која особено доаѓа до израз вокалот на Лозано. Во неа има многу елементи од актуелната ворлд- музика и се надевам дека луѓето брзо ќе ја запомнат“, изјави композиторот Симеон Атанасов. „Очекувам поддршка од цела Европа зошто имаме специфична песна, со порака дека музиката е кралица на земјата, па затоа и така звучно име“.

„Јас сум многу среќна со песната“, надополнува Есма. Од сите 17 композиции што ги слушнав, нашата е најдобра, а по мој вкус е и композицијата од Швајцарија. Јас сум уметница позната во целиот свет и токму поради многубројната публика верувам дека ќе влеземе во финалето.

:pos::pos::pos:


Монти пајтон бурек да јаде... :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=5DE00AAC5FEEC54D866C7C21323901C0

„’Империја’ е хитовска песна, која лесно влегува во уво и во која особено доаѓа до израз вокалот на Лозано. Во неа има многу елементи од актуелната ворлд- музика и се надевам дека луѓето брзо ќе ја запомнат“, изјави композиторот Симеон Атанасов. „Очекувам поддршка од цела Европа зошто имаме специфична песна, со порака дека музиката е кралица на земјата, па затоа и така звучно име“.

„Јас сум многу среќна со песната“, надополнува Есма. Од сите 17 композиции што ги слушнав, нашата е најдобра, а по мој вкус е и композицијата од Швајцарија. Јас сум уметница позната во целиот свет и токму поради многубројната публика верувам дека ќе влеземе во финалето.

:pos::pos::pos:


Монти пајтон бурек да јаде... :)
Do not underestimate the power of the Empire.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да се огради МТВ од циркусов е како Мајкрософт да се огради од Виндоус 8.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Ako e ова точно погоре,добро донел одлука.Покатастрофална песна не можеше да се направи.:cuc:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Во меѓувреме текстот ќе го преведат на англиски и уште поголема катастрофа ќе биде....
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Слободно нека се откажат, најлоша наша евровизиска песна досега. Есма права тресеница :pos: овој Лозано знае да закачи по живци, како бледа копија на Тоше, па и прекарот, ЛОЗАНО бе :pos: Од тоа што сум слушнал досеа, најбоље е на Германија, ме мрзи сите да ги слушнам. Ако го гледам финалето, може и ќе гласам, ќе видам :icon_mrgr:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Заеби спотот, ке им пишеме на Џимиринки продукција боље ке напраат,,, туку има ли некоја шанса да се смени песната.Или нека ја пеат на некој племенски афрички дијалект па ништо да не се разбере.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.175
Денес првпат така да седнам и да ја изгледам на раат песнава и спотов... Шта речи, колку и да сакаш да ја ислушаш неможеш бе братче, срам те фаќа, со маусот само вртиш напред што побрзо да заврши песната. Катастрофа еј, па и спотов е... на Гулабица спотот кај што лежи на креветот со штикли и гледа VH1 е подобро направен од овој.
И сега се прашувам, што ако некако ( In parallel universe ) победиме на евросонгов, какви тогаш ќе бидат коментарите на народов... Тоа ќе биде интересно да се гледа :icon_lol:
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Заеби спотот, ке им пишеме на Џимиринки продукција боље ке напраат,,, туку има ли некоја шанса да се смени песната.Или нека ја пеат на некој племенски афрички дијалект па ништо да не се разбере.
А вака па сите нè разбираат кога се пее на македонски :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom