Македонски претставници за Евросонг 2013 (Лозано и Есма Реџепова)

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Империја мизерија, во млекото бактерија,
иако сме дембелија државата не сери ја,
имам слаба батерија на сони-ериксон експерија!
Квиз за турска серија, фудбалери од Нигерија,
главата испери ја кога ставаш ламперија!

Јеа, мадафака, воут фо ас, твелф поинтс!

^ вака ќе звучеше доколку Скипи и Тајзи ги пратевме.
 
Член од
23 февруари 2013
Мислења
48
Поени од реакции
4
Дајте бре луге, знам дека песната не е нешто посебно,но сепак Македонци сме ,треба да се подржеме. Лани исто имаше вакви плукања по Калиопи но кога заврши Евровизијата сите беа задоволни ;)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
А ова мизеријава да не ја бирале оние од совет за радиодифузија,сега сфатив зошто толку потенцираа на денов на избориве било забрането истово ремек дело да се пушта у етер,ако уопште некогаш и биде пуштена,нормално освен на мрт.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Дајте бре луге, знам дека песната не е нешто посебно,но сепак Македонци сме ,треба да се подржеме. Лани исто имаше вакви плукања по Калиопи но кога заврши Евровизијата сите беа задоволни ;)
Заради тоа „македонци сме треба да се поддржиме“ стасавме до ова ИМПЕРИСКО ДЕРЕЏЕ!
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
За Влатко +1 оти заслужува да види како е на евровизија
За Есма -1 оваа бабава нека седи дома и нека плете џемпери за внуците и внуките... или сака пак да лапне 38.000 евра од организацијата.
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Империја мизерија, во млекото бактерија,
иако сме дембелија државата не сери ја,
имам слаба батерија на сони-ериксон експерија!
Квиз за турска серија, фудбалери од Нигерија,
главата испери ја кога ставаш ламперија!

Јеа, мадафака, воут фо ас, твелф поинтс!

^ вака ќе звучеше доколку Скипи и Тајзи ги пратевме.
Одлична композиција ти давам 12 поени (y)
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Треба да се врати публиката да ја избере песната ,не верувам дека народот би избрал волку лоша песна
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
Хахахах, спотов е промоција на Скопје 2014 :tapp:

Срам ме фати, најискрено, ова е еден од тие моменти, кога од туѓа брука те фаќа и тебе срам.
Песнава чкљ невидено, ЧКАРТ, тоа што влегува одма у уво е чкартоината и ништо повеќе, син му на Вучиќ боља песна имаше, СИН МУ НА ВУЧИЌ, за спотот, xxl бољи имаа, реално да глеаме, бољи им беше, еве да не претеруем да не речете овој многу хејта, нијанси одлучуваат ...
Дај боље нека не идат, цел расход што го планираат по хуманитарни акции нека го раздаваат, немој, ке се исквернави земјава бајаги со ова, ке се избламираме нернормално.

Есма и Лозаново комотно можат да се пријават со песнава на фестивали ко Златен Кестен, каде што има настапувано типов.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
EEE SI ODBRAVNE I PESNA ZA EUROVISION STETA STO NE SNE VO MAKIDONIJA DA IZLEZEME NA PLOSTADOT I SITE NIE TAMU ZAEDNO SO ACE DA PROSLAVIME IMPERIJAAA IMPERIJA OOO ZIGA ZAGA ZINGO PEDER BRANKO SEDEL << LE LE LE REDNO BESE TAKVA PESNA DA IMAME VO AUSTRALIA TUKA MOZAM DA KAZAM DEKA VEKE NI ZAVIDUVAAT KENGURIVE NE NI NASTAPUVAAT OD STO NE ZNAAT HEHE KE GLASAME ZNAJTE DECA NASI MORA DA POBEDIME SITE DA DOZNAAT ZA RASATA NASA MAKEDONSKA OD MAKEDONJA DO AUSTRALIA MAJNUS GRECIJA PEDERI STOP HEHE MORA SEGA NA SKELE DA SE KACUVAM TOLKU OD MENE POZZ KE SE JAVAM PAK OK
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Кое срање од песна еј! Поглупа песна немам слушнато! Дуо-Трио со После дождот се Моцарт за "композицијава". Па ова циганов па одвај дочека да стигне до Евровизија. И немој да ми реплицира некој да ми каже дека ја бивало, ја бива само да јаде :гомце: по телевизии за "хуманост", крајно време и е да се пензионира, не да цеди сува дреновина.
Лозано што си пее добро - си пее, ама песнава бе :facepalm:
 
К

Кики.

Гостин
Ќе се правам дека не ја слушнав мизеријава. :вонзем:
Што им е со опседнатоста со Евравизија? Зарем мора да се учестува на ваква глупост? :confused:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
А сам да ја пее Владе не ќе да е лошо? Есма нека се тресе од позади као кореографија.
Или поарно нека стават една огромна тепсија зелен пудинг од позади - ист би бил филингот :pos:
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
EEE SI ODBRAVNE I PESNA ZA EUROVISION STETA STO NE SNE VO MAKIDONIJA DA IZLEZEME NA PLOSTADOT I SITE NIE TAMU ZAEDNO SO ACE DA PROSLAVIME IMPERIJAAA IMPERIJA OOO ZIGA ZAGA ZINGO PEDER BRANKO SEDEL << LE LE LE REDNO BESE TAKVA PESNA DA IMAME VO AUSTRALIA TUKA MOZAM DA KAZAM DEKA VEKE NI ZAVIDUVAAT KENGURIVE NE NI NASTAPUVAAT OD STO NE ZNAAT HEHE KE GLASAME ZNAJTE DECA NASI MORA DA POBEDIME SITE DA DOZNAAT ZA RASATA NASA MAKEDONSKA OD MAKEDONJA DO AUSTRALIA MAJNUS GRECIJA PEDERI STOP HEHE MORA SEGA NA SKELE DA SE KACUVAM TOLKU OD MENE POZZ KE SE JAVAM PAK OK
Ха ха ха хит мејкер ќе станиш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Спотов ако можам така да го наречам е тука некаде со апсурдност ако сте гледале Spin City ќе знаете, кампањскиот спот што му го направи тој уметникот на градоначалникот, што се вртеа огради, чадори, шах табли, фонтани во бела позадина и на крај vote for Major Randall Winston :pos: copy - paste во несфатливост
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom