Македонски претставници за Евросонг 2013 (Лозано и Есма Реџепова)

Статус
Затворена за нови мислења.

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
Одам, чекорам по небо,
летам јас низ Скопје,
и кога заспивам
споменици јас сонувам

Ејгиди море дејгиди,
наши споменици убави

Животот е музика,
споменици,
нашата империја

Империја, империја,
спомениците царуваат на земјата,
империја, империја,
најмоќен проект на планетата

Кога спие цела влада,
пеам во ноќите,
ги допирам спомениците
со крилја на нотите.
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Империја но и мизерија најдобра реклама на скопје 2014 - го жалам Влатко што оди со ваква песна можеше многу подобра песна и спот да направат, а не вака го рекламираат скопје и оганот на срамот брука не видена е спотов и премногу залетани се некои во песнава. На евровизија еве ви кажувам нема да добиеме повеќе од тоа гарантирам пред време давам резултат место 17-то по ред.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.797
Од една страна жал ми е што што одговорните за песнава и спотов ќе прочитаат секакви навреди деновиве за оваа глупост што ја напраиле, ама па од друга страна и не ми е... ова е целосно промашено.

Разбрале приучени ПР експерти дека Евровизија е добра прилика за реклама, па се решиле јадните да привлекуваат туристи со спотов.
Текстот па е најжалосен, буквално пљукни-залепи, на Супер Ѕвезда има поиздржани текстови од овој.. Музиката не ја ни коментирам, гарант процениле дека “годинава ќе тепа брза песна’’.

аххх оваа моја чудесна земја.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мој предлог е да се направи список на сите што останаа непрошетани и 6 по 6 (дека нели толку максимум може да има на сцена) да се пратат и за 2-3 години да се исчистиме од бламажи, да не настапуваме добри 5 години.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
А добро почна,првите 10 секунди додека не улета Есма во кадар,всушност знаев дека ќе биде лоша уште кога прочитав кој се автори,мислам неможе синот на Есма кој прави песни за нејзиниот тип на музика да знае како изгледа денешната светска музика,ова е ко за Есма да ја правел песната ,штета го жртвуваа Влатко,ама од друга страна така и му треба кога не знае да каже НЕ
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Утеха ми е што не гледаат многу полуфиналиња...само да не не' тролаат другите па да ни дадат поени за во финале да се брукаме. И така по азилантите не мислат цигани, сега само ќе им ја потврдиме сликата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom