Македонски пасош

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Имам едно прашање. Пасошот ми истекува во септември а сега на 19јули треба да одам за Грција на одмор. Дали некој има инфо околу тоа колку месеци треба да е важност на пасошот, да не случајно не ме пуштат на граница!? :confused::semolam:
3 месеци, нема да те пуштат да влезиш, вади нов
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Луѓе, првпат ке вадам пасош па знае ли некој да ми каже точна цена колку пари е пасошот?
поздрав и фала
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.408
Некoј дa ми кaже кoгa ќе се јaвaм нa oнoј брoјoт 0800 зa зaкaжувaње кoлкѕ време требa дa пoмине зa дa ме викнaт
Сaкaм пo итнa пoстaпкa a ми требa зa 18ти месецoв?
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Некoј дa ми кaже кoгa ќе се јaвaм нa oнoј брoјoт 0800 зa зaкaжувaње кoлкѕ време требa дa пoмине зa дa ме викнaт
Сaкaм пo итнa пoстaпкa a ми требa зa 18ти месецoв?
Ја во петокот електронски пријавив, пишуваше дека ќе ме известат за 48 часа, а ми вратија за 5мин и ми закажаа за четврток... Мене ми треба исто за 18/19 и нз дали ќе стигнам :icon_mrgr: Ми кажаа демек брзо ги изработувале за 4,5 дена по сликање.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.408
Ја во петокот електронски пријавив, пишуваше дека ќе ме известат за 48 часа, а ми вратија за 5мин и ми закажаа за четврток... Мене ми треба исто за 18/19 и нз дали ќе стигнам :icon_mrgr: Ми кажаа демек брзо ги изработувале за 4,5 дена по сликање.
кај пријави електронски?
 
M

Moon Child

Гостин
Некoј дa ми кaже кoгa ќе се јaвaм нa oнoј брoјoт 0800 зa зaкaжувaње кoлкѕ време требa дa пoмине зa дa ме викнaт
Сaкaм пo итнa пoстaпкa a ми требa зa 18ти месецoв?
Ако ти треба до 18ти можеби ќе успееш и по обична постапка да го земеш. Јас кога вадев сега последниот пат за 10 дена беше готов пасошот. Ама јас вадев во февруари, сега може и да се гужви дека летна сезона фаќа па луѓето вадат пасоши за на одмори и слично. Пробај си, или уште подобро прашај си, ако не бива вади по брза постапка, ти кажувам да не си трескаш пари џабе.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.408
А хa живеaм у Скoпје сеa aмa пoд киријa, у личнaтa кaртa ми пишувa кaј живеaм
Мoрa тaму дa пoднесaм зa пaсoш или мoже и у Скoпје?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Дали за продолжување на пасош по измнатиот рок, се наплаќа исто како за вадење по прв пат ?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Дали за продолжување на пасош по измнатиот рок, се наплаќа исто како за вадење по прв пат ?
да се плаќа исто, се вади нов пасош, нема продолжување на рок на пасошите[DOUBLEPOST=1495808427][/DOUBLEPOST]дали некој знае до колку работи шалтерот за подигање на готови пасоши, добив СМС порака дека е направен па ме интересира дали работат после 17 часот
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
Здраво!!!
Пасошот ми важи до 21 октомври, а треба да одам во Хрватска деновиве. Дали да вадам нов пасош или ќе можам со стариот???
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
da prasam nesto..go izgubiv pasosot ako moze nekoj da mi kaze postapka za prijavuvanje i kolku se plakja za da go prijavam i dali mora nov da izvadam odma od koga ke go prijavam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom