Македонски пасош

Член од
9 јануари 2012
Мислења
25
Поени од реакции
1
dali nekoj znae ako si nadvor od drzavata znaci kolku sto e zakonot tri meseci i otkako ke se vratis nazad vo makeodnija dali treba da se ostane odreden period ili moze da se vratis nazad vo eu zona koga sakas ako znae ne ka mi odgovori nekoj pozzzzz
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.066
Мислам дека имаш право на 3 месеци во годината да си во ЕУ. А ако ти треба за работа пак бркај си за виза документи ова ти е како туристичка виза за во ЕУ
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
580
dali nekoj znae ako si nadvor od drzavata znaci kolku sto e zakonot tri meseci i otkako ke se vratis nazad vo makeodnija dali treba da se ostane odreden period ili moze da se vratis nazad vo eu zona koga sakas ako znae ne ka mi odgovori nekoj pozzzzz
Moжеш одма да се вратиш уште 90 дена.
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
25
Поени од реакции
1
еве ти кирилица хехе а колку си сигурен или тоа е твое мислејне
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 15:20 ---
а како еден мој поѕнаник со македонски пасос секоја недела оди германија па се врака па пофторно истото
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.066
3 овде 3 тамо :)
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 15:21 ---
еве ти кирилица хехе а колку си сигурен или тоа е твое мислејне
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 15:20 ---
а како еден мој поѕнаник со македонски пасос секоја недела оди германија па се врака па пофторно истото
Па не седел 3 месеци седел 3 дена
 

Magde.

Модератор
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.653
Поени од реакции
3.698
dali nekoj znae ako si nadvor od drzavata znaci kolku sto e zakonot tri meseci i otkako ke se vratis nazad vo makeodnija dali treba da se ostane odreden period ili moze da se vratis nazad vo eu zona koga sakas ako znae ne ka mi odgovori nekoj pozzzzz
Мораш да излезеш од државата или да доеш дома. Али моеш да се вратиш уште утредента. Знам дека вака прави брат на моја другарка. Работи во Будимпешта и на секои 3 месеци си доаѓа дома и останува или преку викенд само, или недела дена. Зависи колку слободни денови има.
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
25
Поени од реакции
1
сигурен си сто посто дека е така или само тоа е твое мислејне
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 15:32 ---
браво бе магде е то ми се свига бас така те сакам ко ке има таков одговор
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 15:34 ---
сигурен си сто посто дека е така или само тоа е твое мислејне
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 15:32 ---
браво бе магде е то ми се свига бас така те сакам ко ке има таков одговор
јас сум во германија и одам на курсеви па ѕатоа прасував како оди тоа ако е така како со вика магде ке ја бацам хехе фала
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.386
Ако седиш три месеци во ЕУ, не се враќај преку Маџарите проблем прават на граница, да си знаеш.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.029
dali nekoj znae ako si nadvor od drzavata znaci kolku sto e zakonot tri meseci i otkako ke se vratis nazad vo makeodnija dali treba da se ostane odreden period ili moze da se vratis nazad vo eu zona koga sakas ako znae ne ka mi odgovori nekoj pozzzzz
Треба пауза од 6 месеци да направиш во Македонија.
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
25
Поени од реакции
1
ne be ne z
Треба пауза од 6 месеци да
Треба пауза од 6 месеци да направиш во Македонија.
ne be ne zaebavaj 6 ne mi se veruva vidi site odgovori se razlicni hehehe bravo
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 16:28 ---
ne be ne z[/quot
Ако седиш три месеци во ЕУ, не се враќај преку Маџарите проблем прават на граница, да си знаеш.
fala ama muabetot mi bese posle toa dali moze odma pa :I
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Ја па мислам дека мораш да се вратиш дома и после пак да одиш 90 дена .

Мора да има некоја логија јебем ли га.....................
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
Знам за овде како е. Странци во Македонија можат да престојуваат најмногу 90 дена во тек на 6 месеци. Значи ако престојувал 90 дена не може да остане ни ден повеќе освен ако нема причина. Мислам дека во повеќето земји во Европа е слично. Нели сме прилагодени со ЕУ законите.
 

.Sky.

♫ Модератор ♫
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.671
Поени од реакции
7.134
leandra бидејќи мислам дека ти повеќе се разбираш ако имаш повеќе време ако не ти е проблем да ми одговориш ...

Бидејќи гледам дека ептен е стара темава да прашам сакам Сакам да извадам пасош Македонски сакам да одам во Хрватска летово и дали е можно да се оди со Македонски пасош? Сакам да знам колку чини еден пасош плус тоа за колку време се добива пасошот и колку пари чини тој по брза постапка и колку пари е истиот ако некој знае информација би му бил благодарен ако може да ми одговори. :)
 
На врв Bottom