Македонски интернационалци

Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Антиќ беше шутерски располежен, 24 коша даде против Нанси, додека Илиевски не постигна ниту еден кош.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Montepaschi Siena 75 - 78 Scavolini Siviglia Pesaro, Bo McCalebb 5pts, 1reb, 2ast for ONLY 14 minutes. . .
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Значи сепак повредата не била така сериозна. :)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Montepaschi Siena 96 - 84 Fabi Shoes Montegranaro, Bo McCalebb 17pts, 1reb, 6ast, 1st.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Montepaschi Siena 81 - 67 Gescrap BB, Bo McCalebb 18pts, 2reb, 1st, 2ast.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Самарџиски 11 поени, 5/5 од поле, 4 скока.

Илиевски најверојатно ќе се пресели у Локомотив Кубан.

Џабе рекламата за АнадолуМедика. :pos:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Самарџиски 11 поени, 5/5 од поле, 4 скока.

Илиевски најверојатно ќе се пресели у Локомотив Кубан.

Џабе рекламата за АнадолуМедика. :pos:
Против Алба Берлин и сето тоа за само 11 минути на паркетот :)

Инаку за Илиевски нели и Партизан беше заинтересиран.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Против Алба Берлин и сето тоа за само 11 минути на паркетот :)

Инаку за Илиевски нели и Партизан беше заинтересиран.
Да, но Маљковиќ, тренерот на Кубан му ветил дека ќе биде стартер. Ќе си играат со Мејси. :)
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Малку каснам ама мора да се погледне видеово

Бо МекКелеб го силува целиот тим на Реал Мадрид


Најубаво чувство кога низ целото видео Шпанските коментатори го нарекуваат Македонец !:cuc:


+
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.147
Малку каснам ама мора да се погледне видеово

Бо МекКелеб го силува целиот тим на Реал Мадрид


Најубаво чувство кога низ целото видео Шпанските коментатори го нарекуваат Македонец !:cuc:


+
Не си за на овој континент човеку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom