Македонски интернационалци

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Нели за Асвел игра Тони Паркер?
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
За АСВЕЛ игра Тони Паркер но не беше во Софиjа зашто бил контузен, али играше Рони Туриаф.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Vanoli Braga Cremona 66 - 102 Montepaschi Siena, Bo McCalebb 13pts, 2reb, 2st.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Денеска мечеви од ЕвроКуп
Лукоил Академик и Дамјан Стојановски играат против шпанскиот тим на Валенсија (17:00 часот)..Литвос Ритас и Предраг Самарџиски гостуваат кај француската екипа на Ле Ман со почеток во 20:30 часот..
Џеремаја Мејси и Локомотив Кубан во 16:30 часот играат против Скајлајнерс од Германија..
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Тимот на Дамјан загуби во рамките на Ц групата од Валенсија со 62:74, македонскиот репрезентативец мечот го заврши со 8 поени и по еден скок, асистенција и украдена топка.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
ЕвроКуп
Ле Ман-Литвос Ритас 62:79
Предраг Самарџиски кај победникот постигна 7 поени (3/5 за два поени и 1/2 од слободните фрлања), како и пет скока, една асистенција и блокада..
Џеремаја Мејси беше најзаслужен за победата на Локомотив Кубан на домашен терен против Скајлајнерс со резултат 83:60..
Мејси постигна 18 поени (5/10 за два поени, 1/5 за три поени) како и еден скок и украдена топка)..
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Евролига
Шарлроа-Анадолу Ефес 62:66 (22:37)
Владо Илиевски кај победникот постигна 3 поени (0/2 за два поени, 1/1 за три поени) две украдени топки и една асистенција..
Вечерва најави за нови мечеви во Евролигата
Уникс Казан (Мајк Вилкинсон)-Галатасарај (Октај Махмути - тренер) во 16:00 часот - пренос SPORT KLUB
Фенербахче-Олимпијакос (Перо Антиќ) во 19:00 часот - пренос SPORT KLUB
Унион Олимпија (Сашо Филиповски - тренер) -Монтепаски Сиена (Лестер Бо МекКејлеб) - овој меч се игра од 19:00 часот, снимка ќе има некаде околу 23:15 часот на SPORT KLUB..:)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Не знам дали да коменитраме за другите „странци“ во составот... Мислам дека е најдобро да се држиме до БО... останативе немаат шанси да заиграат покрај Лестер.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Уникс Казан на Мајк Вилкинсон беше поуспешен на домашен терен од Галатасарај, тим кој што го води Октај Махмути со резултат 72:61. Кај победникот Мајк Вилкинсон девет поени (0/2 за два поени, 3/8 за три поени) забележа и три скока, една асистенција и блокада.

Олимпијакос беше поразен на гостувањето кај Фенербахче со резултат 86:70. Перо Антиќ беше стартер во гостинската екипа, но веднаш на почетокот се здоби со повреда на раката..Тој во почетните две минути колку што одигра забележа само еден дефанзивен скок и две загубени топки..

Унион Олимпија чиј тренер е Само Филиповски беше поразен на домашен терен од Монтепаски Сиена со резултат 63:57. Кај победникот Лестер Бо МекКејлеб беше прв стрелец со 16 поени (3/6 за два поени, 2/4 за три поени, 4/4 од слободните фрлања) забележа и два скока, една асистенција и украдена топка..
:sneaky:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Montepaschi Siena 73 - 64 Bennet Cantú, Bo McCalebb 14pts, 3reb, 2ast, 4st. . .
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Novi problem za Montepaski, povredio se i Bo
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Со победата од 84-70 над Емпорио Армани, кошаркарите на Ефес Анадолу стигнаа до петтата победа во групата Ц од Евролигата и на тој начин го заверија пласманот во фазата Топ 16. Нашиот репрезентативец Владо Илиевски одигра 22 минути за кои забележа учинок од 4 поени, 5 асистенции и 3 украдени топки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom