Македонски интернационалци

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Се мислев дали да отварам тема за настапот на нашите играчи низ светот... Не се многу, ама добро е некаде да се „складираат“ нивните бројки..

Еве за старт, Дамјан Стојановски играл вчера за Лукоил на пријателски меч против Црвена Звезда.
За 17 минути игра постигнал 14 поени, 2/3 за два, 1/4 за три, 7/7 за еден поен.
линк

Вечерва очекуваме добри вести од Самарџиски :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Супер си е темата браво за идејата на едно место да ги следиме нашите репрезентативци.
Добро одигрла Дамјан бар по минутите што ги одиграл одличен скор имал.
Самарџиски на Литвус - Будучност го гледав играше супер да се истакне е неговото добро играње во одбрана па и во напад имаше добри блокови и некој пикенрол.Денеска повторно ќе го даваат на спортклуб.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Денеска со почеток во 17:45 часот, Монтепаски Сиена каде што игра Лестер Бо МекКејлеб ќе го игра италјанскиот Суперкуп во дуел против Бенет Канту..да се надеваме дека трофејот ќе им припадне на Сиена и МекКејлеб..
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
129
Поени од реакции
80
Ова европско направти чуда за играчите, и баш убао шо се снаоѓаат каде и да се.
А се надевам после следново лето дека уште повеке играчи ќе имаат подобри и поголеми договори.
Во споредба со пред ова ЕП, сеа има 6 или 7 играчи во големи тимови.
На крај ќе влезат во ритам, па летово во Лондон нашите ќе ја добијат соодветната почит.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Денес исто така играат и Илиевски и Антиќ, на турнир на кој играат Ефес, Фенербахче, Олимпијакос и Панатинаикос :)

линк
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
ако ги следиме кошаркариве да го следиме и топузовски.. вистина е дека нема повеќе да биде селектор?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Лелеј само што сакав да отворам ваква тема... :) Oдлично!

плус, еве една изјава од Предраг незнам дали е од вчера или од ЕП...

No matter if you play at the highest level or with friends, if you love basketball, you have to play with a lot of heart

:cuc:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
ако ги следиме кошаркариве да го следиме и топузовски.. вистина е дека нема повеќе да биде селектор?
Може да се пишува и за нашите тренери :)
Заре Марковски е тренер во некоја екипа од Болоња која игра во Италија, во втора лига.
Знам дека тренерот на Олимпија од Љубљана се вика Сашо Филиповски и сигурно има бар наше потекло. Имаше уште некој тренер, само што не ми текнува името.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Може да се пишува и за нашите тренери :)
Заре Марковски е тренер во некоја екипа од Болоња која игра во Италија, во втора лига.
Знам дека тренерот на Олимпија од Љубљана се вика Сашо Филиповски и сигурно има бар наше потекло. Имаше уште некој тренер, само што не ми текнува името.
Октај Махмути ја води турската екипа на Галатасарај
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Моментално играат Летувос Ритас и Цибона. Самарџиски слабо нешто овој натпревар, 2 поени во првото полувреме. :)
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Крај на мечот Литвос Ритас убедливо победи против Цибона со 88:71...кај победникот Предраг Самарџиски на паркетот одигра 19 минути, постигна осум поени, имаше 3/6 (50%) од обидот за два поени, додека 1/1 (100%) од слободните фрлања..
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Заварши и натпреварот помеѓу Анадолу Ефес и Панатинаикос 84:76.
Владо Илиевски имаше 3 поени, 2 асистенции и 1 скок, играше 22 минути и 13 сек.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.158
Монтепаски Сиена 73 - 70 Бенет Канту, прв освоен трофеј за Мекејлеб, а во натпреварот постигна 13 поени и имаше 2 скока 5 асистенции и 7 украдени топки. Well done Bo. :)
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Монтепаски Сиена 73 - 70 Бенет Канту, прв освоен трофеј за Мекејлеб, а во натпреварот постигна 13 поени и имаше 2 скока 5 асистенции и 7 украдени топки. Well done Bo. :)
Еее арамија :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom