Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Дечкото нема поима од пеење добива поени на тоа што е убав инаку што судиите обично во ваквите шоау треба да се строги кон натпреварувачите и тоа не треба да не чуди
секој си има свое гледање на стварите и своја перцепција на тоа што е убаво пеење,Виктор има убав чист глас,угоден за уво,ама друга работа е пеењето,сеуште го нема под контрола својат вокал ,некогаш му бега гласот, сеуште не знае како да го користи својот глас ,како да управува со него ,за разлика од него Мики има груб, а моќен глас и најбитно владее со своето пеење ,има потполна контрола над својот глас ,тоа е мое мислење:toe:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
5.741
Љубомора? Па повеќе ме има на тв од него:toe: некако многу ми го фурат дечкото и вчера отпеа катастриофа фалшираше до даска и одма се кренал до небо како сега сум познат и готово сите вие сте не битни сега кој го шиша жирито битно публиката ме сака
How come?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
секој си има свое гледање на стварите и своја перцепција на тоа што е убаво пеење,Виктор има убав чист глас,угоден за уво,ама друга работа е пеењето,сеуште го нема под контрола својат вокал ,некогаш му бега гласот, сеуште не знае како да го користи својот глас ,како да управува со него ,за разлика од него Мики има груб, а моќен глас и најбитно владее со своето пеење ,има потполна контрола над својот глас ,тоа е мое мислење:toe:
И моето мислење е тука некаде со тоа што и Мики има уште да учи и да се надградува :).
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Иако организацијата е многу далеку од бугарскиот идол, сепак се сложувам со тоа што велите дека е прво шоу кај нас кое сепак е на некое ниво, за разлика од многу под ниво. Мислам дека жирито доколку има наредни сезони(се надевам дека ќе има) ќе биди барем 10 пати постручно од ова, зошто ова е под моите критериуми. За пеењето на кандидатите вчера, ќе кажам само дека Иван ми испеа баш како шо треба и некако му легна песничево. На Мики песната на Владо не му одеше баш во прилог, мислам мораше да почне да пее многу многу ниско за да може рефренот да го донесе како што треба, а во дуетот беше екстра. Треба повеќе да внимава кои песни повеќе му одговараат. Јана и Виктор имаја по некој фалш тон, а Билјана ми ја расипа најубавата песна од Каролина, иако на крајот во дуетот се поправи. Дејан не ми остави посебен впечаток на првата изведба, во дуетот ми беше најдобар до сега.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Се собрале се тука критичари образовани бе? Дај заменете некој во жирито дека сите тие исти ми се мене, само фалат, никој не критикуваат.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Љубомора? Па повеќе ме има на тв од него:toe: некако многу ми го фурат дечкото и вчера отпеа катастриофа фалшираше до даска и одма се кренал до небо како сега сум познат и готово сите вие сте не битни сега кој го шиша жирито битно публиката ме сака
Бо очаен :nesvest:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Во понеделник рок вечер :):)

Мики ќе ги пее Bed of roses и Smells like teen spirit
Виктор - Don't wanna miss a thing и Numb
Иван - Is this love и Resistance
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.964
Во понеделник рок вечер :):)

Мики ќе ги пее Bed of roses и Smells like teen spirit
Виктор - Don't wanna miss a thing и Numb
Иван - Is this love и Resistance
Па фала богу конечно нешто како за неговиот глас! Се надевам а и мислам дека нема да ме разочара но сепак се работи за тешка песна за пеење!

А Виктор не сум убеден дека ќе се снајде најдобро со Numb. Останува да видиме.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па фала богу конечно нешто како за неговиот глас! Се надевам а и мислам дека нема да ме разочара но сепак се работи за тешка песна за пеење!

А Виктор не сум убеден дека ќе се снајде најдобро со Numb. Останува да видиме.
Numb??? Ќе се избрука пред цела Македонија.. Следен е Виктор...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе Виктор ќе победи, има многу гласачи, и ептен се знаеше дека Биљана или Дејан ќе отпаднат прошилиот пат, се знае кој нема гласачи нон стоп истите, нареден е Дејан, па после нз сите имаат гласачи, може Јана.

Иначе Дејан мене ми е сасвик ОК пошо има специфичен глас и мн ми е јак. И така : )
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Се надевам Јана ќе победи, сакам и да ја слушам и да ја гледам и се...а ко ќе го видам Виктор добивам тикови...
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Numb??? Ќе се избрука пред цела Македонија.. Следен е Виктор...
така рековте за се што пееше до сега. NUMB ?! демек треба многу вокални способности ? .... пффф
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Не верувам дека Виктор ќе се снајде добро со Numb. Мики избрал добри песни кои му лежат на неговиот глас, очекувам и Иван добро да помине.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Ептен ми се антипатични машки што ставаат пудра на себе. Виктор ако тежи 70 кила, 50 кила му тежи пудрата на него.
Сакам тој да отпадне.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Јас сакам Виктор да победи. Мислам дека одговара за ѕвезда, но да не се крева премногу во облаци од почеток.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom