Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Moon Child

Гостин
Ау што сега? Сите не чинат само Нико чини? Ајде ве молам навистина, излезе на виделина се, а и од каде знаете дали ова му го имаат или немаат плеснато досега, можда и индиректно па не сфаќал човекот од што е внесен само во себе. Многу ми беше мил и ми се издвојуваше, ама почна да ми игра чочек на нерв во последно време. Верувам во се што кажаа. Секогаш е мнозинстовото во право.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ау што сега? Сите не чинат само Нико чини? Ајде ве молам навистина, излезе на виделина се, а и од каде знаете дали ова му го имаат или немаат плеснато досега, можда и индиректно па не сфаќал човекот од што е внесен само во себе. Многу ми беше мил и ми се издвојуваше, ама почна да ми игра чочек на нерв во последно време. Верувам во се што кажаа. Секогаш е мнозинстовото во право.
Ау колку не е секогаш мнозинството во право. Мнозинството во Германија го поддржувало Хитлер, имал енормно висок рејтинг и тогаш биле во право??
 
M

Moon Child

Гостин
Крејзи кога сите кажуваат дека нешто пречи - тогаш навистина пречи. Во тој контекст мислев.
 

Youthanasia

The game
Член од
19 март 2010
Мислења
141
Поени од реакции
11
Крејзи кога сите кажуваат дека нешто пречи - тогаш навистина пречи. Во тој контекст мислев.
Прво да се изјаснам дека идол ми е Мики.Не го гледав целото интервју, ама од муабетот шо го слушнав, сите праеле забави до касно во време ко требало сите да спијат, така шо мислам дека Нико ја гледаше цела работа професионален аспект, а мајмуни како Кристијан мислам дека не ни се потребни на македонскава сцена, иако немаме посебен квалитет.А аку им пречит нив фактот дека идолот е слободна работа и мојт секој на свој начин да си ја сфатит, слободно нека бидат и останат мнозинство неписмени музичари.

*Не сакам да бидам цитиран
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Зарем толку не можел некој од нив да седне со него и да направи муабет, да му кажe што му пречи, во име на сите, кога веќе сите го делеле истото мислење. Ко сите да чекале да излезе и сеа на сите им олесна, можат да истрескаат пред камера. Секој е со различен карактер, колку људи, толку чуди. Мора да се има разбирање. Ова сега на ништо не личеше. Гарант го утепале чоекот од оговарање зад грб. Имав еден таков у друштво, ма кај смееш да се дрзнеш пред сите ѓубре да го направиш. За човек со чувства станува збор. Како и да е ова му беше голема лекција. Сите ја имавме истата претстава за него, како што течеа гала вечерите. Бар тие редовно што гледаат. И понатаму ја има мојата поддршка во понатамошната кариера, ако успее да ја изгради, сепак станува збор за квалитетен музичар. Оваа Кика (на кико мислам:)) колку е малоумна:lud:. Јако му беше тоа: Нико имал две капачиња за секое дупче хахахаха. Него му требаат две капачиња за задникот, шапшал. Најмал, а најмалку почит покажа. Ај ќе му дојде паметот и него. Изглеа и на него нема кој да му каже шо му фали.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Крејзи кога сите кажуваат дека нешто пречи - тогаш навистина пречи. Во тој контекст мислев.
Не е проблемот тоа што им пречел. Ете и Виктор истото го кажа ама го кажа умерено. Она што го кажа Христијан може да го каже само некој малоумен дебил или некое детенце од 9-10 години кого не го бираат да си игра со другите дечиња
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
па тоа треба да се спречи....ако не го 'играат' во иднина може да се случи да убие некого..знаеш..трауми до детство :)
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Е ај баш најди да те видам.

И според мене Мики и Виктор треба да се во финалето. На Виктор не ми се допаѓа понашањето, иако во последно време се поправи, ама барем знае да пее и има многу убав глас, за разлика од недефинираното суштество.
Сепак, Мики е дефинитивно број 1, уживам кога го слушам како пее, прв пат го приметив дека пее супер кога ја изведуваше Feel, а пред тоа мислам дека Hello ја пееше, исто така супер. Но, после изведбата на Sex on fire, тој стана мој фаворит и со секоја наредна гала се потврдува дека единствена конкуренција може да му биде Виктор, ако гледаме реално.
Нико кога фантастично ја испеа I'ts my life сите на форумот го пофаливме, но со Молитвава се усра до крај. Сепак, неговиот настап беше трет најлош таа вечер, ако ја вклучиме и убавината на гласот... требаше Ивица и недефинираното суштество да испаднат, ама тоа е.
Дури и самиот Мики изјави дека имаше фалшови на изведбата на песната од Ријана.Го има тоа на клипчињата што одат пред да ја пеат нивната песна. Мислам, за мене фалшовите се нешто кое може на секој да му се случи, дури и на најголемите вокали, не го фатат вистинскиот тон во песната и тоа е тоа. Добро му рече Тони на Нико, дека треба повеќе да се сконцентрира токму во тие критини моменти, и да ја фати песната 3 сек пред, а не потоа.

--- надополнето ---

Добро, можеби направил но сигурно не некој апла фалш какви што имаше Нико. Него го земам за пример, зашто повеќе се коментира за неговото излегување, а и гледам рекоа му немало рамен.
За мене не постојат апла или не апла фалшови, фалш си е фалш. Додуша мислам Нико испадна поради останати околности, а далеку од тоа дека е лош пејач или дека фалширал.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Дури и самиот Мики изјави дека имаше фалшови на изведбата на песната од Ријана.Го има тоа на клипчињата што одат пред да ја пеат нивната песна. Мислам, за мене фалшовите се нешто кое може на секој да му се случи, дури и на најголемите вокали, не го фатат вистинскиот тон во песната и тоа е тоа. Добро му рече Тони на Нико, дека треба повеќе да се сконцентрира токму во тие критини моменти, и да ја фати песната 3 сек пред, а не потоа.

--- надополнето ---


За мене не постојат апла или не апла фалшови, фалш си е фалш. Додуша мислам Нико испадна поради останати околности, а далеку од тоа дека е лош пејач или дека фалширал.
Да, знам за тоа кога и Мики призна дека фалширал, ама севкупно мислам дека многу подобро испеа Мики од Нико. Посебно разликата меѓу нив се виде кога ги пееја песните од Тоше.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Без да познавате некој од нив глупо е да се прави претпоставки.
Дека сите збореа така за него, очигледно е дека нешто од тоа е точно.Можеби тој се имал повеќе со оние кои испаднаа, кој знае.Кристијан што јадеше многу гомна, јадеше.
А, Нико од друга страна кога рече дека давал совети како на брат/било кој друг збор, ма ај ти се молам? 1 Месец колку се знаат, брат дури па.Такви зборови колку само ме нервираат. Некогаш и да сакаш да помогнеш, ќе бидеш сфатен погрешно и како што рече Билјана или кој беше, подобро е да си молчиш.
Па и муабетите тоа колку биле поврзани/семејство/блабла, seriously..?. Кога ќе заврши сето ова, осеќам дека нема да се познаваат.
Тоа што не му ги кажале овие работи во живо а пред камера, стварно е глупо, се осеќаше дека му е непријатно.

Да седнат на една маса сега, ќе се исколат. Драмиии . ^.~
Од друга страна, Кристијан бил син на директор на витаминка (спонзор) на идол.. и да нема местенки, не ми се верува таа работа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
На фејсбук како да прочитав на ѕидот на Мики од некој негов фан дека во понеделник било Латино најт.. Официјално нешто нема?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ау колку не е секогаш мнозинството во право. Мнозинството во Германија го поддржувало Хитлер, имал енормно висок рејтинг и тогаш биле во право??
Ооо, колку само да. :)))
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Го имат на некоја страна интервјуто да го видам ?
И јас го барам ама не најдов ништо.Некој да даде линк ако воопшто е ставено негде фамозното интервју околу кое се дигна толкава прашина?:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom