Македонски "Евергрини"

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Не збориме за оние класичните Евергрини туку за оние другите кои не заслужуваат да ги изеде времето. Ќе ставам неколку песни и ќе ви биде јасно за што правам муабет. И доколку некој има или знае некој кој може да се добере до архивите на поранешната МС (Мак Спот) Телевизија, најсрдечно го замолувам да ми излезе во пресрет да ги ставиме песните на Ју туб. Фалат Ексклузив, Саша Лаки, Славиша-Колку ветрови ме шибале, Рашо, Никола Конзулов и многу, многу други што само МС Телевизија ги имаше.










 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Тоа е тоа, keep them rolling, заслужуваат да останат некаде на интерент просторот како компилација. :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А да, легендардните Нови влечки со нивните скапи Трифунски спозорирани спотчиња, но тоа не беше најлошото шо излезе од таа „продукција“

Ова е едно од најодвратните музички епизоди на македонската музичка историја:

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Памтам кога го снимаа спотов, бев второ одделение некаде мислам, идевме за Охрид, која колона ја направија позади нив, како свиреа луѓе, среќа никој куршум у глава не им свирна.:icon_mrgr:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817



Последнава песна заебанции на страна ми е ОК, ја најдов и се потсетив дека како помал ми беше чудна, но има нешто специфично и интересно во истата.

Фала Сусаро што ме натера да расчепкам во нешто што сум заборавил и не ми текнало :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
п.с. може песниве не се А класа, ама во тоа време барем секој месец искачаа по 3 песни наеднаш и колку толку ти влагаа во уво. Денес :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom