Македонските Su-25

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.619
Поени од реакции
3.264
Зар не стојат барем у хангарите? Ќе ги спука град бе! Така на бугарите им се случи со неколку мигови.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
sto pati poarno da gi zamenat za hilikopteri
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
168
Зар не стојат барем у хангарите? Ќе ги спука град бе! Така на бугарите им се случи со неколку мигови.
не бери гајле немаат мака овие од град, нарапавени се да држат 7,62 куршуми без никаков проблем.
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
па чекај нели после војната ги шитнавме некаде
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
259
Поени од реакции
146
Баш завчера поминував по истиот пат накај Миладиноци и ги видов.Срце ми се крши, така стојат буквално скапуваат :zid:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
За тоа што не се во употреба криви се само американците, демек сме немале ние доволно голем воздушен простор за таков тип на авиони. А коа се сетам во 2001 година колку работа завршија над селата, па и кога поминеа над мојата зграда тоа беше страв да те фати... ќе ми недостигаат тие времиња.
 
С

Спенсер

Гостин
а колку чини ЕДЕН од нив у ваква состојба како шо се??
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
За нашата држава подобро е да имаме хеликоптери него авиони ....
Имаме хеликоптери а знаеш колку од нив се исправни и готови за лет ? 2-3 преку сила.
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Имаме хеликоптери а знаеш колку од нив се исправни и готови за лет ? 2-3 преку сила.
Грешиш. Имаме преку 10 Хеликоптери кои летаат во овој момент
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Да ама ако ги броиш сите, вклучувајќи ги и полицајските:)
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Со Полиција се преку 13 тогаш
 

firestarter

нетачен
Член од
3 април 2008
Мислења
80
Поени од реакции
6
џабе ги имаме кога стојат на страна и скапуваат.Еден ден ке завршат во Африка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom