Македонскиот јазик од историски аспект

Член од
7 октомври 2008
Мислења
219
Поени од реакции
187
Педерска работа, ја снема сликата. Ама они мене, едвај ја најдов пак. Мислам дека е од некој речник од Мегисер(1603) ама не сум сигурен


[DOUBLEPOST=1518688221][/DOUBLEPOST]ха ха, сами си прашувам, сам си одговарам, а знаев дека тука некаде сум видел.Ај не ми се мешајте во муабет.
https://forum.kajgana.com/threads/Дигитален-архив-Компилација-на-историски-извори-за-Македонците.33226/page-9#post-6480459
 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.441
Поени од реакции
1.766
 

Kajgana Shop

На врв Bottom