Македонска Kошаркарска Лига - Сезона 2014/15

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Симоновски МВП.
Не знам дали да се смеам или да плачам
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.199
Поени од реакции
41.159
ej kao se uleta denes Samardziski da kuca preku igrac :pos::pos::pos:, toj od pod kos ne moze da zakuca, so sudni maki go prai toa, vaka probue, se uletal ko cigan na crveno, da mozese da se odrazuva so glava u obrac ke udrese ke se osakatese za cel zivot.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Насловот е „Пеце Наумовски останува сам“

Не е точно. Пеце не е сам. Тука му се газдите, Орце, Ивица, Сергеј. Познатото трио фантастико во аеродромскиот дел на Скопје.
Само спортската шминка на новата федерација падна. Ќе си најдат нова ...
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Ќе има ли суперкуп годинава?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Ова супер-купов ми е најјака ствар на свет. Како им прдне така го организираат.
Зошто како им прдне. Претходните три години што се вика немаше потреба, МЗТ двоен првак. 2011 се одржа, различни екипи беа освојувачите на трофеите. И за 2010 немало потреба. За претходно незнам како било.
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Зошто како им прдне. Претходните три години што се вика немаше потреба, МЗТ двоен првак. 2011 се одржа, различни екипи беа освојувачите на трофеите. И за 2010 немало потреба. За претходно незнам како било.
Па тоа е глупост. На страна е пониаку. Еве за пример ќе ја зеам Италија во фудбал. Ако иста екипа земе и кул и лига тогаш освојувачот игра со другиот финалист од купот. Зошто и кај нас не се прави тоа. Инако ќе биде интересно да има Супер куп сезонава, едно дерби повеќе.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.097
Поени од реакции
4.938
И да е така да нема различен тогаш кој е 2 у првенство требало да игра.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Па тоа е глупост. На страна е пониаку. Еве за пример ќе ја зеам Италија во фудбал. Ако иста екипа земе и кул и лига тогаш освојувачот игра со другиот финалист од купот. Зошто и кај нас не се прави тоа. Инако ќе биде интересно да има Супер куп сезонава, едно дерби повеќе.
чим некој освоил двојна круна веројатно автоматски му се смета. Да има поголем интерес од публика веројатно би се играло суперкуп со двојниот првак и вицепрвакот од купот.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Талентите на комшиите драфтувани од НБА тимови, додека кај нас Трајковски го обновил договорот со Приштина, а Симоновски ако Мзт не му даде добар договор ќе иде у Работнички :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom