Македонска фудбалска репрезентација

Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Bardi samo 30 min za Trabzon. Čoekov ne e standarden, što e rabotava? Tolku ne može da fati mesto vo Trabzon?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Каков смешен список. Мирчевски кога даде 16 гола за полусезона не чинеше првенствово, ама затоа сега ептен сме подобрени па вика 4ца од наша лига. А Мирчевски пак го нема а некни даде хет трик и беше играч на колото во Србија. Нестор пак го нема ама затоа тука се дрвата Ристовски и Бабунски. Голманот од Работнички избрани 6 меча после долго време на кои прими 15 гола и доби повик во репрезентација. Која е тарифата селекторе?:гомце:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Bardi samo 30 min za Trabzon. Čoekov ne e standarden, što e rabotava? Tolku ne može da fati mesto vo Trabzon?
Како бе не е стандарден?
На 11ти Август потпишал за нив, на 12ти играле не бил во состав значи не бил сеуште регистриран. На 16ти против Копенхаген влегува во 58ма минута во игра. На 20ти со Анталиа влегува во 43та минута и дава два гола. Четири дена потоа игра 90 минути против Копенхаген, па 84 минути со Галатсарај на дома, 76 минути против Умраниспор, па 45 против Ференцварош во ЛЕ и Адана каде бил стартер и синојќа 30 мин против Ѕвезда.
Играат на секои 3-4 дена, односно еден месец откако е во Трабзон има 8 натпревари каде 5 пати бил стартер а донесен е како замена за Хамшик и во екипа која беше шампион лани.
Повеќе од добар старт за Барди според мене.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Како бе не е стандарден?
На 11ти Август потпишал за нив, на 12ти играле не бил во состав значи не бил сеуште регистриран. На 16ти против Копенхаген влегува во 58ма минута во игра. На 20ти со Анталиа влегува во 43та минута и дава два гола. Четири дена потоа игра 90 минути против Копенхаген, па 84 минути со Галатсарај на дома, 76 минути против Умраниспор, па 45 против Ференцварош во ЛЕ и Адана каде бил стартер и синојќа 30 мин против Ѕвезда.
Играат на секои 3-4 дена, односно еден месец откако е во Трабзон има 8 натпревари каде 5 пати бил стартер а донесен е како замена за Хамшик и во екипа која беше шампион лани.
Повеќе од добар старт за Барди според мене.
Ne znam, ja vidov nekolku natprevari kade imaše igrano po 40 min, i včera vidov protiv faking Zvezda samo posledni 30 min. Možda mislev deka vo Trabzon ke igra bar po 80 min na sekoj natprevar. Aj ke vidime, može deka e nov pa poleka go ufrla.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
875
Поени од реакции
2.095
Ne znam, ja vidov nekolku natprevari kade imaše igrano po 40 min, i včera vidov protiv faking Zvezda samo posledni 30 min. Možda mislev deka vo Trabzon ke igra bar po 80 min na sekoj natprevar. Aj ke vidime, može deka e nov pa poleka go ufrla.
Откако дојде го гледав против Копенхаген и беше еден од најлошите, иако го оставија 90 минути на терен. На 2 пати и во Турското првенство го гледав пак играше доста просечно лошо, оној гркот Бакасетас делуваше многу подобро плус Хамшик се врати од повреда така да ќе има конкуренција мора да се покаже
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
На крај ќе искочи да го изедеме од Бугарите како што имаме едвај 5 спремни играчи за утакмица од кои едниот е голман.
Да ги презакажеме у Борис на мал фудбал таман ќе сме?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
590
Поени од реакции
1.127
Каде можам да видам кој блок каде се наоѓа? Како скица нешто од стадионот? Да знам во кој блок да купам карти за натпреварот. Успеав само воа да го најдам
img014B.jpg
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Прегледај го приврзокот 345815
Која е автохтонава љунга што ја повикале?
agon elezi ima jaki vrski. porano bese i kapiten kaj pomladite reprezentacii iako ne bese nisto posebno.

"najsmesnata" slucka bese ovaja godina vo juni koga dobi povik za utakmici na novata U21 generacija (igraci rodeni 2002 i pokasno) iako on bese prestar (roden 2001, znaci nema pravo da igra so tie igraci) i 9 meseci nemase eden natprevar za negoviot klub koj igrase vo 2. hrvatska liga.

ete sega i milevski go povikal deka sega igra redovno za slab hrvatski prvoligas. komedija. realno treba site mediumi da pisuvaat za ova sto go napisav za malku da im se udri od glava, da vidi javnosta kakvi sranja se slucuvaat i sto tipcinja dobivaat povik za nasata reprezentacija.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Не ми се свиѓа податокот дека Адеми пак не игра и тоа заедно со Ристовски. Адеми ги скокна и Јуни, ги скокна Ерменија и Исланд прошлиот ноември. Не може само да е повреден за репрезентација (ок е дека со Мрме се имале ептен, ама па не гледам зошто не би играл и под Милевски). :confused: Со него бев уверен дека сигурно би тепале во Тбилиси, вака којзнае. Се надевам потајно на она што го направија во Ереван против Ерменија, да го повторат и тука, ама тешко до толку.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Реално под Мрме не прочитаа више на тактички план, истото го игравме у круг. АМА под Мрме немаше вакви срања, политички позадини. Пак се враќаме на истите глупости кои не однесоа на 130+ место на ранг листата, и ако продужиме пак ќе си се вратиме таму. До кога им е на шалабајзериве у ФФМ рокот?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Kolku sakat vrski neka imaat, dzabe pagja vo voda se, toj samo ke se prosehta nema da zaigra, klucno e sho ne praj razlika, na primer vistinski problem e ademi sho stvarno 30-40 nasto sme podobri so nego mu nema zamena, taka da ocekuvam poraz laganica vo gruzija nema sho da se bara tamu ke ni se izredat kako doma sho ni napraja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom