Македонска фудбалска репрезентација

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.526
Се надевам онаа глупост со Исланд нема да не кошта 2 место.
Единствено не спасува наши победи со ерменија таму и исланд дома, ама и романија да киксне со ерменија.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.718
Поени од реакции
15.591
а што стана со новите млади засилувања, мислам од Австралија а и од Шведска, може ќе добијат шанса во Скопје ?....
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Ме бендисува пристапот што не се олабавија и тргнаа да билдаат гол разлика (y). Гледам распоредот, Романија има чист пат до 2ро место со 9 бода со исланд, ерменија и лихтенштајн :(.
Македонците секогаш си ја завршуваат работата сами, место да чекаат на други, ќе паднат панцерите во Скопје.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
а што стана со новите млади засилувања, мислам од Австралија а и од Шведска, може ќе добијат шанса во Скопје ?....
за кои млади засилувања од Австралија и Шведска, ако мислиш на Ракип од Малме, еве дебитираше и имаше асистенција...од Австралија не знам, ако мислиш на Божиновски и Чолаковски, тие мислам во У21 се..
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Леле бод да му земиме на германциве како би ни легнал еј:rolleyes: 2та бода од Исланд многу ќе не коштаат.

Во секој случај ќе мора да тепаме во Ереван, колку и да е тешко. Имаме предност пред нив, проблем ни е само Романија
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.718
Поени од реакции
15.591
за кои млади засилувања од Австралија и Шведска, ако мислиш на Ракип од Малме, еве дебитираше и имаше асистенција...од Австралија не знам, ако мислиш на Божиновски и Чолаковски, тие мислам во У21 се..
od Avstralija nekoj 1,95m visok..., zabraiv kako se vikaše..
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.659
Поени од реакции
13.159
Зошто само сте се фатиле за натпреварот со Исланд? :) Па ние со Романија заслуживме барем 4 бода. Барем првиот да не го изгубеа. Со Ерменија исто требаше да победат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Добра победа пред се за самодоверба пред Германија. Победа над Лихтенштајн се очекуваше, иако до вториот гол и не беше нешо најсјајно. Мора бе напаѓачиве да бидам подобри во реализација, од полушанси треба да се реализира а не пак од онакви шанси. Мене само не ми е јасно како Ерменцине успеале да кикснат со овие утепаниве Лихтенштајн и тоа на домашен терен? Затоа пак со нас играат увек на нож и не мачкаат. Што да се каже, реално укакавме многу на претходниве натпревари. Реално сите и требаше да ги добиеме, Исланд го имавме а и со Романија и Ерменија дома мораше до бодови. Ваква шанса не се пружа секој ден ама добро. Нека се борат до крај, нека пробаат паметно против швабите, каде ќе мора и полушанса да се реализира ако сакаме победа. Ништо не е невозмошно, посебно кога играме натпревар во кој ќе имаме простор за игра и за контри. Адеми е ѕвер секоја чест како се дава во секој натрревар, Миовски влага во шанси ама реализацијава денес тапа. Можда против швабите ќе му се посреќи ако игра.Ќе биде интересна групава до сам крај, се надевам со среќен завршеток за нас.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Miovski ok realizacija si imase, odnosno si isprati 2 suta u ramki na gol, ali golnanot se povampiri i mu gi fati so krajni napori
Добро тоа да, ама она на крај не смееш да го промашиш. Сам пред гол у облаци. Небитно, се дешава. Нека влезе против швабсбург.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom