Македонска фудбалска репрезентација

Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Бев со Ирска,со Шпанија ми бепе слава дома. Ретко пропуштам утакмица кога сум у можност. Не ме сфаќаш иначе, колку да има скандирање а знаеме колку траат никад нема да е таа атмосфера што би била да ја нема атлетската стаза.
За ова со Германија немој не ме смеј и шуто и сакато ќе дојде на таа утакмица што Македонија ја гледал само на ЕП.
За тоа со Косово вратија пари?
Ако да мене ми пропаднаа затоа што не видов некаде дека ќе враќаат освен најави тогаш веднаш.
Не е проблемот што ќе дојде и шуто и рогато, нормално е тоа во вакви ситуации и со вакви противници. Проблемот е во тоа што луѓето кај нас се еднолични. Тоа е исто као сеа ја да отидам на изложба, затоа што не знам
ја прави некој познат сликар и да земам таму да не се однесувам според стандардите. Се знае како се однесува кога се игра утакмица протиив Германија а и општо кога игра Македонија, се претварам во просечен лик од коперација во тие 90 минути и кој сака нека ме убедува во нешто друго само може да јаде гомна. Фудбалот е за тоа а не да глумам, као што кажав кога одам во театар, а одев како помал често затоа што имав такви активности, сакав да се занимавам со тоа, се однесував сосема спротивно. Као што кажав, кај нас тоа го нема, некое рандом работниче во некоја канцеларија се однесува као да е на опера или па има многу такви кои и се подсмеваат на таквото однесување. Повеќе почитувам луѓе кои викаат не гледам спорт и не ме интересира, него луѓе кои као даваат поддршка за Македонија, а се од овој тип на луѓе.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.121
Поени од реакции
5.228
Џани го извисија циганите од Галата и сеа Саудиска. Ај на здравје остануваме без лев крилен бек

А имаше договор на маса од Лидс ... како прават вакви катастрофални грешки не ми е јасно

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.121
Поени од реакции
5.228
Ако е вистина дека ќе земе 4м евра за 2 сезони, тоа е многу за просечен (at best) бек, и јасно е зашто не остана во Лидс.
Moжда е просечен, но Лидс го сакаше и го вброи во ростерот за оваа сезона, он е тој што сакаше да иде во Галата
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Има 29 години, последен добар договор што може да извлече му е ова, реално му пројде времето за правење сериозна кариера така да, да не глумиме лудило, разумна одлука што и многу други би ја донеле. Не збориме за врвен фудбалер кој секако заработува неколку милиони годишно па да не му прави голема разлика платата
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
За време на првенството се пишуваше дали биле вакцинирани или не, значи не биле.
И покрај толку многу прекршувања на протоколите добро е што никој од нашиве не се заразиле, па да гледавме некои дебакли.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Да имавте и вие шанса на полесен начин да добиете поише пари немаше да прифатите...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Член од
14 јуни 2021
Мислења
161
Поени од реакции
273

Kajgana Shop

На врв Bottom