Македонска фудбалска репрезентација

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Заебаа работа сега. Ке го збунат папата ке навива за Латвија ке си напрајме проблеми
Латвија, пошто сами така се викаат, а ние пошто сме изгубени Германци ги викаме со францускиот назив Lettonie.
Сеедно е, и Латвија и Летонија е правилно:

1622323304023.png
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Коментарите треба да ви покажат све за тоа каква држава и нација сме.На човекот што го смени дресот какви коментари се поставуват,трагедија.
Прегледај го приврзокот 296702
se soglasuvam do tamu sto ne ni trebase da dojde do ovakva situacija i zaradi toa sega ne zasluzuva pofalni zborovi, no sepak na kraj go poslusa "narodot" i popusti, nesto sto nasite politicari za zal ne go pravat.

kolku za sporedba i kaj kosarkata javnosta digna glas protiv novite dresovi, no pretsedatelot pero antic kur go bolese i gi natera kosarkarite da igraat so "severna" na gradite.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Да :confused:
Баш во ваков момент можеа да испродадат еден куп ама менталитет.Ссмо тој белиот сивиот или како и да е гледам и само 46 парчиња.
Неспремни.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
inace ubavo bi bilo posle EP da se vrsi pritisok da gi vratat zoltite dresovi kako gostinski. toa e greska na FFM od pred nekoja godina koja mora da se popravi.
 
Член од
19 август 2017
Мислења
260
Поени од реакции
841
Најакото е што сега ќе може 100% да се фокусираме само на фудбал, и да се надогради позитивната атмосефера, која што оваа генерација фудбалери со својот менталитет ја изгради како ниедна претходно.

Во склоп на тоа:

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
АААА ЕЕЕЕЕЈ ОД КАЈ ОВА СГЕА


па нели ништо не менуваат петиции и социал аутрејџ (не, менуваат бателете ова )


БРАВО!!

СЕКОЈА ЧЕСТ

:cuc: :cuc: :cuc:

Браво за сите што се замараа со ова (иако јас лично не бев од тие со најстраасни мислења за ова)

Предобри дресови, заслужија да одат на ЕП и да ги види цел свет, па нека чепкаат нешто после боите и дизајните за квалфиикациите со овие

Браво, добар потег (y)
Автоматски споено мислење:

Мене не ми мења ништо, секако планирав да го купам дресов уште после Грузија, штета што до сега не го земав.

Лесно е да се хејта и да се јаде гомна, ама јас секогаш ќе бидам поборник за поддржување на наши филмови, серии, репрезентации, производи и што ти знам

Ако фудбалерите играат добро, заслужуваат посета во големи бројки на стадиоон. Одбојкарите исто. Ракометарите...дресови, било што, било каква поддршка е заслужена и потребна во ваква мала нација како и нас.

Сум бил на стадион и кога сите навиваа за Лихтенштајн или кои и да беа да победат пошто судијата ни досуди пенал и се посраввме, и кога цел стадион стануваше во 60 минута да напушути пошто сите утакмици биле решени, и кога игравме факинг пријателска со факинг Камерун каде имаше само пар илјади луѓе сите дојдени за да го видат Самуел Ето од блиску.

Кога се срање, заслужуваат свирежи и хејт и напуштање на стадион и празни стадиони, и интернет хејт и што ти знам...

Ама кога нешто заслужува пофалба...заслужува.

Мора да научиме како народ да фалиме работи или at very least да не хејтаме работи кога не треба.

Дури, пошто дресовите стварно беа добри, да не се пласираа на ЕП пак планирав да земам...ама ете, поради декади со потпросечна и лоша игра некако реков дека ќе треба да си заслужат со пласман на ЕП за да фрлам пара за дресот.
И заслужија.

Кој има вишок пара за дресови би препорачал да земе, ако стварно сака на некаков индиректен начин да покаже дека во државава има љубов за спортот (иако нели, тоа ФФМ дали и како ќе ги распредели парите..не е битно нити тема на муабет за ова)
Кој не, може да продолжи да пишува реални коментари на ФФМ, па ете, ако се соберат во голема бројка, да се надеваме ќе има влијание.

Заслужен хејт за дресовите.

Заслужена пофалба за враќањето.

Не мора да ви се смени целото мислење за ФФМ ради еден потег.

Без разлика дали е тој негативен или позитивен.
Потег за потег.
Повеќе добри потези = позитивно мислење.
И вице-верса
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635
ne ve bolese kur koga pola repka ja pretvorija vo ramkovna pa duri i izmisluvaa drzavjani na nasata zemja...



da vi se mocam u pametot na site ovde sto uste veruvate vo ramkovnive izdrkotini
Drugar neznam sto imas protiv eve primer protiv Ademi, covekot POVREDEN dojde i odigra MAESTRALNO protiv Germanija, igrac so takvo zalaganje ne pametam da sme imale vo repka, srce ostava covekot na sekoja utakmica za Makedonija.
Realno koga se pluka ne treba site da se stavaat vo ist kos.
Автоматски споено мислење:

Poglednete ja ovaa pozitivna atmosfera, nisto nema da go srusi ovoj timski duh koj vladee megu momcite.
:oeoeoe:
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Sportisimo на Instagram имаат, незнам колку се квалитетни чекам да ми стигнат.
1200ден еден

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Спортисимо ко прашав пред една недела само од белиот имаа. :oops:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.107
Drugar neznam sto imas protiv eve primer protiv Ademi, covekot POVREDEN dojde i odigra MAESTRALNO protiv Germanija, igrac so takvo zalaganje ne pametam da sme imale vo repka, srce ostava covekot na sekoja utakmica za Makedonija.
Realno koga se pluka ne treba site da se stavaat vo ist kos.
Автоматски споено мислење:

Poglednete ja ovaa pozitivna atmosfera, nisto nema da go srusi ovoj timski duh koj vladee megu momcite.
:oeoeoe:

kako igrac nisto, super e.

makedonec ednostavno ne e. tipot 4 generacii nema nikakva povrzanost so mkd nastrana sto e sipak... jas sakam makedonska reprezentacija so pred se makedonci vo nea. cat pat nekoe malcinstvo e ok ali da se ide do stepen da brkame ljocovi koj nemaat so generacii ni dopirna tocka so mkd, ne fala.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
По некој портали имаше дека не е потребно ПЦР за Букурешт, тоа дефинитвно е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom