Македонска фудбалска репрезентација

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Да му ебеш мајката, 3 дена по ред звонев, додека ја добијам "колешката што е задолжена за тоа", и ми рече господине ние сме гости не сме организатори и немаме карти на располагање, и тоа со тон као у стил зачудена зашто уопште прашуем такво нешто.

Нејсе, нашол татко ми карте, има, ама ќе бидем испод нашите навивачи, а и они тамо му рекле дека ќе има гостинска секција ама они не продаваат карти за тој дел, и затоа и пишав овде каде се купуваат карти додека сум во македонија да земем.
Срамота за ФФМ. Јас и во Австриската федерација ѕвонев кај одделот за продажба на карти и тие рекоа они немаат ништо со гостинската трибина, ФФМ си е одговорна за тие места. Ај да се работи за 10-20 места па да речеш за нив си ги земале, ама цела трибина да е за нив и да не даваат карти и така да одговараат е бизарно.

Али да, Ф3 е официјално гостинската трибина ама нашинциве тука (има навивачка група) купуваат за Ф2 и Ф1 што е во истиот сектор ама под нашата трибина.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Velkovski i Zajkov ni pristignaa za repka..aj i oni da poigraa malce fudbal godinava,posho vo klubovize imaat po 3 % od dosegashnite natprevari igrano
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.697
Поени од реакции
6.619
Па и не изиграа лошо нашиве, со оглед на тоа колку играчи фалеа. Ајде сега дома со Израел уште еден напор и да се тепа па со пораз на Словенија од Полска да завршиме трети што е сосема добар резултат.
 
Ф

Флеш

Гостин
Па и не изиграа лошо нашиве, со оглед на тоа колку играчи фалеа. Ајде сега дома со Израел уште еден напор и да се тепа па со пораз на Словенија од Полска да завршиме трети што е сосема добар резултат.
Братми,виде разлика на пристап на игра во прво полувреме во однос на второ полувреме ? Второ полувреме сме вистинските ние,тоа е нашата игра.Ама Мрме пошо е глуп,ќе не дупат на глупи наши грешки.

Австријциве цело време со долга топка игра до Арнаутович кој е наместен постојано офсајд.Второ,брзи еден-два крилни пасови ....Според мене да игравме вистински,тешко ќе примивме брзо гол,може и победа ќе имавме ....Докавме дека може тежина да играме.Крај на тезата,Македонија нема играчи . Таа има,ама нема игра.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Настрана погодокот, Стојановски ми остави одличен впечаток. Игра со глава, знае да се врати да прими и загради топка, силен е во дуел. Исто и Костадинов со леснотија играше како да е подолго време првотимец. Против Израел мора да стартуваат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Ех, за ЕП ни е одличен стилов :D Тешко е да се стигне до ЕП....ама кога ќе стигнеме таму..
0-0 со Франција, 1-0 против мртва екипа, 0-0 против друга средна екипа....
Лапај си 1/8 финале :D

Не беа мотивирани денеска, Австрија ако изгубеше во последниот меч сигурно ќе игравме топ, вака нема за што да се замараме и затоа мртва беше текмава
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Братми,виде разлика на пристап на игра во прво полувреме во однос на второ полувреме ? Второ полувреме сме вистинските ние,тоа е нашата игра.Ама Мрме пошо е глуп,ќе не дупат на глупи наши грешки.

Австријциве цело време со долга топка игра до Арнаутович кој е наместен постојано офсајд.Второ,брзи еден-два крилни пасови ....Според мене да игравме вистински,тешко ќе примивме брзо гол,може и победа ќе имавме ....Докавме дека може тежина да играме.Крај на тезата,Македонија нема играчи . Таа има,ама нема игра.
Австријците ни дозволија да играме во второ полувреме пошто искрено се опуштија а и играат чиста игра, не се ко Полска агресивни, зато и креиравме некој шанси, против поцврсти и агресивни репки тешко играме..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Еве ги датумите за 1/2 финалето и финалето:

1573952322209.png


Се игра еден меч, ние и Грузија играме на домашен терен.

(иначе Грузијскиот стадион се вика според најдобриот грузиски фудбалер на 20тиот век, не е пејач, ако го интересира некој :D )

За во финалето ќе има ждреб дали Победникот од Меч 1 или Победникот од Меч 2 ќе биде домаќин.

Ждребот е најавен за овој месец, без конкретен датум.
Автоматски споено мислење:

Иначе мене ми е глупо зошто има ждреб за финалето...
Фер е да се награди успехот во групната фаза и да биде "Best placed team" домаќин.
Пример: Ако Грузија победи тие да се домаќин, а ако отпаднат тогаш второ пласираната екипа
Автоматски споено мислење:

Ма да, нема да бие прв пат УЕФА да се прдомисли ако испанде на крај и вака да биде :ROFLMAO:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Не знам за вас, ама мислам со толку повредени играчи и една напалена Австрија, ова беше добро поготово последните 5-10 минути од првото и од 60-та натаму во второ. Дечкото Стојановски игра топ!!! Нека не го става Несторовски против Израел. Детево си е супер и можеше и уште еден гол да даде. И тој Костадинов игра борбено и е добар. Аврамовски исто не беше лош. Тешко ни оди со екипи кои ни играат пресинг. Тоа не е за нас. Нешто така и Ерменија ни играше во Ереван плус беа многу поагресивни.
Ај па ако играме ЕП, што мислам реално се може, нека падне пак Австрија и да ја тепаме.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Одличен впечаток остави Стојановски. Не само поради голот. Знае како да се позиционира и да влезе во шанса. Има потенцијали дечкото да биде квалитетен напаѓач.

Јас главно сум задоволен од овие квалификации. Ако завршиме трети во ваква група ќе биде супер резултат. Мислам дека со подобар селектор ќе бевме и уште подобри. Ако добро се работи со оваа генерација можат да се очекуваат добри работи во иднина. Ако Мрме не успее да не однесе на ЕП време е пак да се проба со странски селектор. Само да не биде некој шалабајзер ставен ради реда туку некој сериозен тренер кој ќе знае да наметне авторитет.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Одличен впечаток остави Стојановски. Не само поради голот. Знае како да се позиционира и да влезе во шанса. Има потенцијали дечкото да биде квалитетен напаѓач.

Јас главно сум задоволен од овие квалификации. Ако завршиме трети во ваква група ќе биде супер резултат. Мислам дека со подобар селектор ќе бевме и уште подобри. Ако добро се работи со оваа генерација можат да се очекуваат добри работи во иднина. Ако Мрме не успее да не однесе на ЕП време е пак да се проба со странски селектор. Само да не биде некој шалабајзер ставен ради реда туку некој сериозен тренер кој ќе знае да наметне авторитет.
Хаџиевски да се проба?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Одличен впечаток остави Стојановски. Не само поради голот. Знае како да се позиционира и да влезе во шанса. Има потенцијали дечкото да биде квалитетен напаѓач.

Јас главно сум задоволен од овие квалификации. Ако завршиме трети во ваква група ќе биде супер резултат. Мислам дека со подобар селектор ќе бевме и уште подобри. Ако добро се работи со оваа генерација можат да се очекуваат добри работи во иднина. Ако Мрме не успее да не однесе на ЕП време е пак да се проба со странски селектор. Само да не биде некој шалабајзер ставен ради реда туку некој сериозен тренер кој ќе знае да наметне авторитет.
каков странски само Милевски зашто е тренериште
памтам у Вардар на два пати кога беше ги издигна за на полусезона да го сменат со местачи, многу потценет и секад у втор план ама ваљда ке се освестат од ффм


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Хаџиевски да се проба?
Треба некој како Косовариве. Донесоа тренер кој беше алфа-омега во Базел. Секакви позиции работеше од скаут до тренер и добро ги познава шиптариве ....Како играат Косово со екипа :cuc: Ја би донел некој од Шпанија,треба некој да ја воведе нивната стил игра,баш што игравме второ полувреме. Би земал или од Шпанија или Холандија ....Не губиш ништо ....Досега што дојдоа беа од распон на ЕксЈу тренери или само Тошак кој беше истрошен .... Земи некој од горните екипи на Втора лига или некој од подобриве клубови ама тренер што е долги години.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Добар е Мрме да го оставиме да работи човекот така на времето се крена врева против Хаџиевски а еве од тогаш до сега немаме подобар селктор од него.
 
Ф

Флеш

Гостин
Добар е Мрме да го оставиме да работи човекот така на времето се крена врева против Хаџиевски а еве од тогаш до сега немаме подобар селктор од него.
Брат ок е,да,ама ограничен е веќе.Го исполни својот потенцијал. Негови лоши одлуки прават штета. Лоши формации како прво,човек ти да мењаш експерименти не вака,овој ваму ти ваму неприродно,друго,влече лоши потези на избор и смена на играчи !!!! Трето !!! Лош пристап на игра ....

Значи :
  1. Избор на играчи
  2. Формација
  3. Пристап на игра
Мрме влезе у зачаран круг и врти цело време исти глупости . Две години човек му требаше Стојановски да го повика во национален тим .... А го вика Велковски кој 2,5 години со повреди да игра дефанзива или пак Зајков .... Зошто не го повика Митревски кога играше во Израел и беше најдобар стопер таму или Мојсов кој што држи стандард во Кипар со Тричковски заедно.

Како бе жити се ,јас доволно е само проста логика да употребам,знам да склопам и избор на играчи а има и кој пристап на игра .... Сигурен сум дека ќе имаме колапс со мечот со Косово и Мрме ќе даде тогаш отказ .... Косово е или ќе остане или си оди Мрме момент клучен ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom