Македонска фудбалска репрезентација

Ф

Флеш

Гостин
Може да настапам на сцена?! Јојојо слушај те ме сега .....Овие српскиве племиња нека си научат дека сме МКД според скратено име ....Второ Аметов е да повикан и прифати да игра за Македонија,играше,имаше деби,исто и дебитираше за првиот тим на Дортмунд и даде гол ....Млад е ,има квалитет,го гледав,му треба искуство ...Иста школа и генерација се со Чурли ....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.258
1570726221212.png

Ма немој да ме јебеш бе, како успеа за минутка да напраи два фаула ццц..

Ваљда со Казахстан ќе не даваат на ТВ а? Дома играме ипак..


Вака како што гледам изгледа имаме ок шанса за второ место

А како што гледам од оваа година сите второ пласирани ќе играат барем плејоф (освен најдобрата што директно ќе оди на ЕП)

Знам луѓе ја фалеа репрезентацијава така да...да се надеваме ќе ни тргне со младиве...

Радува тоа што во рок од неколку години имаме солидни у21 екипи... дур нас да ни тргне во фудбалов (сениорски) не би се изненадил и знаечњето на ЕП да го направат небитно пошто по 50 екипи ќе играат :ROFLMAO:

Ама ајде, после цел живот гледање на лоши фудбалски партии од страна на нашите....

Ептен радува тоа да имаме оптимизам за иднината.

2 од 2 е одличен резултат, поготово на гости.

Ако успееме Казахстан да го тепаме дома онда сме на коњ.
Автоматски споено мислење:

А од сениорите ќе има пренос на некоја од нашиве програми?
Нц.

На СК3 (спорт клуб трет канал) пренос од 20:45 ќе има
 
Ф

Флеш

Гостин
Прегледај го приврзокот 219325

Ма немој да ме јебеш бе, како успеа за минутка да напраи два фаула ццц..

Ваљда со Казахстан ќе не даваат на ТВ а? Дома играме ипак..


Вака како што гледам изгледа имаме ок шанса за второ место

А како што гледам од оваа година сите второ пласирани ќе играат барем плејоф (освен најдобрата што директно ќе оди на ЕП)

Знам луѓе ја фалеа репрезентацијава така да...да се надеваме ќе ни тргне со младиве...

Радува тоа што во рок од неколку години имаме солидни у21 екипи... дур нас да ни тргне во фудбалов (сениорски) не би се изненадил и знаечњето на ЕП да го направат небитно пошто по 50 екипи ќе играат :ROFLMAO:

Ама ајде, после цел живот гледање на лоши фудбалски партии од страна на нашите....

Ептен радува тоа да имаме оптимизам за иднината.

2 од 2 е одличен резултат, поготово на гости.

Ако успееме Казахстан да го тепаме дома онда сме на коњ.
Автоматски споено мислење:


Нц.

На СК3 (спорт клуб трет канал) пренос од 20:45 ќе има
Крив си е Тошески,прв жут картон го укоси играчот у нога директ,втори пат,пак не му доаѓа памет ...Иначе супер е Боби ....Само напред ....Не треба да се повлечеме при водство ....Ќе примивме гол . Поубаво на 3:1 да одеше ....Многу Черногорците грешеа у одбрана ....Ашкоски како спаси чист гол :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Извини вака, ама последниве две страни не видов ниту еден потценувачки коментар за словенците ниту па дека ќе биле лесен залак.
Добро ти е?
Погоре еден напиша два разлика победа за нас, а и коментарот ми беше повеќе анализа за натпреварот.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Дојдов само да пишам дека на сон ми се појави нерешен резултат, 1:1. Пандев го дал првиот гол и тоа - со глава! :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Дојдов само да пишам дека на сон ми се појави нерешен резултат, 1:1. Пандев го дал првиот гол и тоа - со глава! :D
Братче,вака ќе биде ....Сум сонувал ....Ќе биде 1:1 и ќе ни збрцаат гол у последна за 1:2 .....Ќе изгубиме
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Може да настапам на сцена?! Јојојо слушај те ме сега .....Овие српскиве племиња нека си научат дека сме МКД според скратено име ....Второ Аметов е да повикан и прифати да игра за Македонија,играше,имаше деби,исто и дебитираше за првиот тим на Дортмунд и даде гол ....Млад е ,има квалитет,го гледав,му треба искуство ...Иста школа и генерација се со Чурли ....
Кај дебитирал за првиот тим на Дортмунд (и згора на тоа да дал гол!?) жити се? На плејстејшн?

Тој последната година дена за вториот тим во цела сезона се вкупно ни 60 минути не одигра, а не па уште во првиот тим да се пробил LOL

И точно дека прифати и дебитира за нас но тоа беше на неофицијален натпревар, човекот нема наше државјанство ниту планира да вади за да може за нас да настапува. Го прифати повикот чисто колку да си набилда CV да може да најде нов клуб (во четврта-петта дивизија). Како што кажав, делуваше надежен до пред 2 години ама после пропадна.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.258
СУДИЈА ПЕДЕР АЛОООООООООООООООООООООООО
Автоматски споено мислење:

ЛЕЛЕ СВЕ ИМ ЕБАМ АЛОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО
Автоматски споено мислење:

@Mondonico Ај објасни што виде судијава тука повеќе се разбираш у вакви работи :D :D

Нити му сметаеше на голманот, нити имаше офсајд нити имаше фаул

Дно.
Автоматски споено мислење:

Ќе паднат нашвие сега после ова, такви сме ние вакви работи не уништуваат само

цццц не ми се верува еј
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Како бе не му сметаше на голманот хахахаххах
Чист офсајд ко солза
1570736212621.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom