Македонска фудбалска репрезентација

Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Баш спротивното го мислам, требаше да се појавиме во добра бројка, една две добри пароли и пеј цела утакмица против ФФМ, па да видиме дали ќе прекинуваат утакмица и ќе казнуваат некого. Безизлезна ситуација би било за ффм и плус можност сите да видат што мислат навивачите за федерацијата
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Бошко Ѓуровски уште еднаш покажува за каков стратег станува збор. Против Шпанија, екипа со моќен среден ред играше само со Спировски, со ни еден деструктивец и со Трајковски (крило) на средината, а сега против утепаниот Луксембург излага зо 2ца деструктивци (Адеми, Демири) и Муарем Муарем :tapp:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Пола екипа не ја пее химната, топ почеток.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Пола екипа не ја пее химната, топ почеток.
Од Албанците НИЕДЕН не пееше, ама Муарем барем имаше респект. За Демири и Адеми ај разбирам, ама Ибраими и Цуцули стварно би требало да пеат.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.198
Поени од реакции
35.747
Дури и премногу луѓе има на стадион според мене...

И со ова изведбава на химната во американски стил веќе се посравме. Мани ги бе не ги ни гледам.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
kako ke ja pee himnata koga ne ja znaat ....ushte pognasno e toa shto ovoj "estradniov umetnik "ja pee himnata
Zamisli choeche Daniel Kajmakovski ni bil epten golem estraden umetnik ,pa vikam ebemti drzavata koga stigna i ovoj zombiiec da ja pee drzavnata himna .....
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Успеа „естрадниот уметник“ химната да ја заебе.:facepalm::tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
не бе Тамара треба да ја пее химната шо се ропачи со пола Чаир и вреѓа се македонско. Остајте го на раат дечкото, сегде во свет има вакви работи на стадион само што во тие земји фудбалот е во преден план а не грабањето колку што те држат рацете
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.923
Маалски фудбал. Ко децана пред зграда да ги глеам...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
не бе Тамара треба да ја пее химната шо се ропачи со пола Чаир и вреѓа се македонско. Остајте го на раат дечкото, сегде во свет има вакви работи на стадион само што во тие земји фудбалот е во преден план а не грабањето колку што те држат рацете
Абе се убаво... ама не можам да поднесам да заебе текстот на химната.[DOUBLEPOST=1412881575][/DOUBLEPOST]Гол! 1 према 0 за нас...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom