Македонска фудбалска репрезентација

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Штоо !?! Како не си отишол да му бапнеш една не ми е јасно. Дебел празноглавец еден . Се смеел , а истите играчи и он ги викаше и тренираше . Изрод . Се надевам оти нема да добие ни денар обештетување , море казна да му дадат , да враќа од тие парите што ги зеде!
Седнал со двајца дедовци до него некои експерти ваљда даваме гол па се смее под мустак кикики какака ...им објаснува нешто !!! А баш викам чекај да му видам реакција на Јонуз се вртам сите во ложа станати даваат аплауз овој седи на столче, смрдле едно изкомплексирано ... Заради него сме на ова дереџе 100 ти на ранг листа торлак еден !!!
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
И ја сфати поентата или треба ти помош ?

Хинт: Очај, циркуз, ташак, трагедија, Шумеликовски .
Ќе сфатиш најверојатно што ми беше поентата
Епа си се заебал!! Си гледал Али Риза како прозборуе а не си ги гледал експлозивните продори на Тричковски!! Иначе солидно одигравме!
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Епа си се заебал!! Си гледал Али Риза како прозборуе а не си ги гледал експлозивните продори на Тричковски!! Иначе солидно одигравме!
Единственото добро нешто у репрезентација.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
...жално .. едвај 200 души на стадион,терен од лош полош,игра никаква,резултат да не спомнуваме... Тричковски,единствената светла звeзда моментално на Македонското фудбалско небо.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Додека Панче Ќумбев седи на трибини иако има 30 и кусур Ванче Шиков го имаше најдобриот потег на натпреварот...извонредна асистенција, Грнчаров не му е рамен :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.955
јас денеска видов дека добро се држевме,без разлика на неколку киксови пред голот и тоа што беше во добра форма Богатинов , другото се беше добро. Со оглед на то дека имаат квалитетни играчи Словачка супер изигравме против нив...
Сигурно си згрешил нешто. Богатинов брани за Македонија, кој натпревар гледаше ти поточно?
Е, против кој сме одиграле супер бе друже? Против Словачка која дојде овде да го изигра последното коло 'ради-реда'?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Сигурно си згрешил нешто. Богатинов брани за Македонија, кој натпревар гледаше ти поточно?
Е, против кој сме одиграле супер бе друже? Против Словачка која дојде овде да го изигра последното коло 'ради-реда'?
биди задоволен шо не изгубивме шо се потрудија да дадат гол и нашиве , и тие можеја "ради-реда" да играат ;)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Само не ми е јасно по кој основ Влатко Гроздановски е во стартни 11 .... неговото помина а играта му беше КРИМИНАЛ !!! Влатче твоето време помина ...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Оваа утакмица ја гледав со мерак. Го немаше Величе...уште Шиков некако да не е достапен....секоја утакмица ќе ми биде кул :pos:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Јас не ја гледав утакмицата па ме интересира како игравме? Можам да читам по весници ама вас повеќе ви верувам од неутрален агол ќе ми кажете :).

Не ми требаат реферати да не се мачите само дали бевме добри, солидни или слаби?

Има некое подобрување ради Тошаков или слабо?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Све послабо и послабо играме. Сите тренери до сега беа добри. Играчите не знаат да играат, ги мрзи да трчаат, ги мрзи да тренираат. Тимот ни е катастрофа, напаѓач да се немало.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Само не ми е јасно по кој основ Влатко Гроздановски е во стартни 11 .... неговото помина а играта му беше КРИМИНАЛ !!! Влатче твоето време помина ...
Би го додал и Фазли во ова прашање......

А одговорот побарај го во некој од околните ресторани околу Филип 2........
Моменталните ингеренции на Тошак се само тактичките припреми...... составот е дело на Бабунски и неговите пријатели “Менаџери“ !

Затоа велам странец на селекторското место кој ке биде тука само за време на натпреварите е само срамотен чин на Харалампие да испере некоја пара а воедно да ни замачка очи !

И на сето ова кога ке го додадам фрлањето лопата по 3 пат за “Фудбалската “ куќа......... можете само да замислите каков ни е фудбалот во Македонија!

Срамота!!!!!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
НОВЕСКИ
ТРИЧКОВСКИ
ПОПОВ

-Играчи кој заслужуваат да играт во репрезентација !!!!
ДРУГИТЕ АУТ !!! ПАЛЕТЕ ГИ ПАТИКИТЕ !!!!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Во спорт читам Тошак изјавил дека Тричковски преспал првите 60 минути од натпреварот ? ! О.о
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
НОВЕСКИ
ТРИЧКОВСКИ
ПОПОВ

-Играчи кој заслужуваат да играт во репрезентација !!!!
ДРУГИТЕ АУТ !!! ПАЛЕТЕ ГИ ПАТИКИТЕ !!!!
Сакаш да кажеш дека Пандев не залужува да игра,па без него една акција неможеме да сврзиме,кој ке ти игра Демири Муарем муарем? или Ѓуровски дрво вчера ! а за оној Фазли па да не коментирам воопшто.:eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom