Македонска фудбалска репрезентација

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Нема да изгубиме ама нема ни да ја тепаме Ерменија на гости:jaj:
Како што кажав мој тип е
Русија 0/6
Словачка 1/6
Ирска 1/6
Ерменија 4/6
Андора 6/6

Со 12 бода пласман на четврто место!
Еве јас како сум типувал пред почетокот :D
Да видите само колку фејл постови со прогнози има во темата хахахаха

Некои и по 20 бода очекувале:pos:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Sat ipol gledav MTV.... tesko bese ama izdrzav.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
До кога ќе даваме голови од корна и штоперите ќе бидат најдобри стрелци ?
И то не ви чини ? Се да се хејтало не смеело гол да дај овај онај , јас денеска видов дека добро се држевме,без разлика на неколку киксови пред голот и тоа што беше во добра форма Богатинов , другото се беше добро. Со оглед на то дека имаат квалитетни играчи Словачка супер изигравме против нив...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
ние 8 бугарија ако не се лажам имаат 5 и албанија 8 другиве сите од балканов се пласирани или играат бараж.
Бугарите 5, ама во нивна група немаше екипа одс рангот на Андора т.е. екипа од шестиот шешир :D
Ние освоивме бедни 2 поена во мечевите со екипите од први 5 шешири, несметајќи ја аматерската селекција на Андора.
Албанија освои 9 бода, еден повеќе од нас :D
И Кипар не влезе, ни Словенија, а и Србија е на исти пат :D

Засега само Грција е квалификувана, а Хрватска и Црна Гора ќе играат бараж. Босна води во Франција и ако победи е квалификувана, во спротивно има бараж :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Игравме добро,создававме шанси,имаше одлични пасови на релација средина-напад нооо...немавме среќа.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Двојка ја играв и 3+ :tapp: абе крв му ебам барем да победеја клошари смредени !
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Додека пекарот правеше пирошки во забавниот парк, една кучка сакаше да украде пирошка но пекарот ја виде, го зема камшикот и ја направи салата, ја шкртна од списокот на живите.

Сцена од филмот ,,Made in Slovakia ", улогите ги толкуваат Пекарик, Пирошка, Забавник, Куцка, Хамшик, Салата и Шкртел.

:pos:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Бев на стадион, мртва игра се виде дека беа дојдени Словациве колку да изиграат лагано а нашиве цели квалификации им беа лагани па така и оваа утакмица !!! Што напишав на неколку поста после натпреварот со Ерменија !!! Шиков несакам да го видом во дрес на Македонија и крај ... Честито нека ни е бодот :D!!! А Јонуз смрдлето у ложа се кикоти се смее на голот гомно едно !!! Тошак не е ни најмалку крив за тоа што се случува во репрезентацијата, сите ги знаеме кои се проблемите ...!!! Дојде Естонија да игра бараж и ред други изненадувања ај па ваљда ќе дојдат и нашите 5 минути да се радуваме на таков успех ... Како викаат старите секое лошо за добро е :D !
 
А

Анноун

Гостин
Бев на стадион, мртва игра се виде дека беа дојдени Словациве колку да изиграат лагано а нашиве цели квалификации им беа лагани па така и оваа утакмица !!! Што напишав на неколку поста после натпреварот со Ерменија !!! Шиков несакам да го видом во дрес на Македонија и крај ... Честито нека ни е бодот :D!!! А Јонуз смрдлето у ложа се кикоти се смее на голот гомно едно !!! Тошак не е ни најмалку крив за тоа што се случува во репрезентацијата, сите ги знаеме кои се проблемите ...!!! Дојде Естонија да игра бараж и ред други изненадувања ај па ваљда ќе дојдат и нашите 5 минути да се радуваме на таков успех ... Како викаат старите секое лошо за добро е :D !
Штоо !?! Како не си отишол да му бапнеш една не ми е јасно. Дебел празноглавец еден . Се смеел , а истите играчи и он ги викаше и тренираше . Изрод . Се надевам оти нема да добие ни денар обештетување , море казна да му дадат , да враќа од тие парите што ги зеде!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom