Македонска фудбалска репрезентација

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855

Митко Стојовски 2 и Гоце Христов 1 гол.....

Еднаш и никат више :)
Голот на Христов,само може да го сонуваат нашиве моментални напаѓачи.....

За утакмицава,скоро секогаш овака кога нема еуфорија,кога сите очекуваат пораз, се случува изненадување.
Е сеа колку се реални шансите со таквата поставеност на др. Јонуз да дојде до изненадување е друг муабет....
Десен бек во полна форма нема,Тодоровски веќе подолго време не игра за Рад, Шиков тамо е неспособен да игра така да црно ни се пишува од таа десна страна.
Моја прогноза 2-0.
 
П

Паспарту

Гостин
protiv ermencite imavme preckai stativa i 2-3 sansi sam na sam so golmanot a oni imaa samo 2 suta kon gol.
Дете, Ерменците 20 пати сами излегоа пред нашиот гол и реално требаше да не победат 5-1...

Која среќа ја имаше Словачка? Цел натпревар напаѓаа, а ние сироти такви немоќни, со 1-2 шута на гол...

Нас ни избега бод со никаква игра во Словачка, а на Словаците им избега петарда со добра игра, ете тоа е разликата. Можеш да немаш среќа кога ќе направиш 10 шанси и на крај противникот ќе ти даде гол, а кога противникот ќе ти направи 20 шанси, кога нема да дозволи да дишеш на терен и на крај кога ќе ти даде гол, тогаш тешко дека тоа може да се нарече "немање среќа".
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
protiv ermencite bese mestena
i nemoj zbor da pisal nekoj protiv ova
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646

Митко Стојовски 2 и Гоце Христов 1 гол.....

Еднаш и никат више :)
два пенала досудија затоа победивме :helou: само еден гол од игра, исудијата беше итлаијанец кој беше познат по пенали :helou:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
ФФМ објавија со кои играчи ќе стартуваат утре:

Нурединоски
Шиков - Грнчаров - Новески - Попов
Шумуликоски - Тасевски - Демири
Наумоски - Пандев - Тричковски

Ме радува што се освестил Јонуз и се решил да го стави Грнчаров во игра на местото на Митрески, ај, ако имаме среќа до година ќе се освести и за Наумоски да го замени со Ристиќ или Фетаи лол
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
два пенала досудија затоа победивме :helou: само еден гол од игра, исудијата беше итлаијанец кој беше познат по пенали :helou:
Не заебавај....глеј два очигледни пенали...особено вториот...парада напраи, ја одбрани :D :D
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Не заебавај....глеј два очигледни пенали...особено вториот...парада напраи, ја одбрани :D :D

Апсолутно ако сум погрешно разбран значи не ја омаловажувам победата туку сакам да потенцирам дека ретко од игра даваме голови против појаки репрезентацији.


колку време сега не се дале гол?
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Кој го дал голот за младите?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Да, Фазли го дал.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе све можам да разберам,играат со врски,подмитени се итн но под никаков притисок,не знам зошто се уште мислат дека 2 Азербејцански лиги,Белоруски и сл се подобри од 1 МФЛ.Па зошто бе овој Буба не го земаат?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Фала за клипот погоре одамна го барав ама не можев да го најдам :) Многу јака утакмица, се сеќавам тогаш имав 12 години и сум скокал сум се радувал на голот на Христов :) Па мислам дека ова е и единствена победа против некое позначајно име во европскиот фудбал. Се друго на што сме се радувале против појаките се максимум нерешено. Со такви резултати нема пласман на ЕП, СП. Дури не плесниш 2-3 пати во групата некој од појаките не можеш да сметаш на некој подобар резултат. Ајде бе утре да тепаме, ајде и ние да се израдуваме еднаш на голема гостинска победа :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
ШИКОВ
Е ова име ќе биде утре популарно..тука.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
53
Поени од реакции
1
pa ima ushte nekolku poznachajni pobedi, ali ne mnogu. Hrvatite gi pobedivme pre nekolku godini 2-0 vo totalen kal, Shkotska 1-0 doma.

Imam osekjaj deka kje pobedime utre, kje ni se krenat nadezite za kratko vreme.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Се мислам утре вечер дали да седам дома или да одам некаде со друштво на излегување, шо ќе ми препорачате вие ха? :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom