Македонска фудбалска репрезентација

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Стратегијата на Катанец (најверојатно) е да створи компактен тим, кој долго време ќе игра заедно, со што играчите би се запознале добро еден со друг и би оформиле целина. Не сум стручен, но сметам дека тоа е позитивно, зашто многу е поважно да имаш целина, на која ќе и` се приклучуваат нови играчи, отколку цело време таа целина да ти се менува, со додавање сè на нови и нови играчи, а отстранување на старите.

Затоа, барем јас лично мислам дека Катанец добро работи. Сигурен сум дека не е имун на вестите за добрите игри на другите наши играчи, но дека смета дека таа целина би се нарушила, ако некој од нив се доведе.

Значи, не би ме чудело ако на пример Толески добие повик, но во отсуство на Наумоски или Мазнов (сепак, тие се главните шпиц-играчи што ги имаме).
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Kavos Corfu Greece


во сите кафичи кај што имаше телевизори имаше и пренос македонија шкотска. сегде беше најавено како македонија. а во кавос нема баш малку кафичи.

 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ејјјј кретени у пизду матер не знаат шо прават:tapp::tapp:
БТВ Зоте како да го видов Зевс на клипов или син му беше Херкул:tapp:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ејјјј кретени у пизду матер не знаат шо прават:tapp::tapp:
БТВ Зоте како да го видов Зевс на клипов или син му беше Херкул:tapp:

епа вие дрвевте зашто одиме таму на летовање, а ова е доказ дека обичниот народ не се замара со политиката на атина :wink:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
епа вие дрвевте зашто одиме таму на летовање, а ова е доказ дека обичниот народ не се замара со политиката на атина :wink:
Леее не сватив ејјј:tapp:
Дури сеа ми текна оти не не запишале како БЈРМ(FYRM):kesa:
А тие шо скокаат таму Македонци се или?
БТВ го виде Зевс на клипов....јас да:nesvest::nesvest::nesvest:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Има некој информација за Мирсад Мијадиновски,читам во веснициве игра дечково во добра форма на позиција офанзивен лев бек,дава голови ,игра прва постава во Унгарија ,а токму тука сме слаби со повредава на Попов,се шушка Катанец да го повика за Исланд или не е ни во поширокиот список.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.692
Поени од реакции
882
Кирца...кој е бе тој Мирсад Мијадиноски...прв пат слушам за детево
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Кирца...кој е бе тој Мирсад Мијадиноски...прв пат слушам за детево
Го пратам во Спорт во рубриката настапите на нашите интернационалци скоро секогаш е добро оценет од новинариве иначе игра за Ујпешт,а пред тоа Швајцарија негде(мислам дека Сион беше) .

Сега и јас не знам шо играч е,ама пошто сме дефицитарни тука и јас прашувам дали вреди детево.
 
Член од
4 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
на клипот погоре тие што рипаат се македонци. грците само гледаа како се сака македонија, не служеа со пиво и слушаа македонски патриотски песни.
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
19
Денес се објави најновата ранг листа на ФИФА на која го забележуваме историски највисокиот пласман во нашата историја. Македонија се наоѓа на 46 место и направи скок од 10 места со 118 поени повеќе од предходниот месец и сега има 637 поени.
Па ај нека напредуваме вака и да победуваме почесто па и на светско да отидеме
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Денес се објави најновата ранг листа на ФИФА на која го забележуваме историски највисокиот пласман во нашата историја. Македонија се наоѓа на 46 место и направи скок од 10 места со 118 поени повеќе од предходниот месец и сега има 637 поени.
Па ај нека напредуваме вака и да победуваме почесто па и на светско да отидеме
НЕка ни е честито!
Ова е голем успех за нашата репрезентација.

FIFA/Coca-Cola World Ranking

Но сега не е потребно опуштање или премногу летање во облаци. Ова треба да биде мотив за нашите фудбалери да докажат дека вредат и многу повеќе.
НИ предстои тешко гостување во Исланд, екипа која се наоѓа на 103 место, но сепак се работи за квалитетен состав со неколку звучни имиња кои играат во најсилните европски лиги.
 
П

Паспарту

Гостин
Го пратам во Спорт во рубриката настапите на нашите интернационалци скоро секогаш е добро оценет од новинариве иначе игра за Ујпешт,а пред тоа Швајцарија негде(мислам дека Сион беше) .

Сега и јас не знам шо играч е,ама пошто сме дефицитарни тука и јас прашувам дали вреди детево.
Овој играч го повика Канатларовски додека беше селектор и се сеќавам дека на еден тренинг го повреди Васоски (мислам дека беше он) со лизгачки старт :) Исто така мислам дека и одигра еден пријателски натпревар... Од тогаш го снема хехе
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Новата година ќе ја почнеме со пријателска со Молдавија во Анталија на 11 февруари...досега се имаме двапати сретнато со нив 0-0 на гости и 2-2 на Градски...мислам дека е противник по мерка за она пто следува напролет и посебно јунскиот двомеч на Градски со Исланд и Норвешка
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Новата година ќе ја почнеме со пријателска со Молдавија во Анталија на 11 февруари...досега се имаме двапати сретнато со нив 0-0 на гости и 2-2 на Градски...мислам дека е противник по мерка за она пто следува напролет и посебно јунскиот двомеч на Градски со Исланд и Норвешка
Ух... Молдавија ни е противник по мерка? Дали и Лихтенштајн ни беше по мерка, па го победивме, па изгубивме од Исланд и Црна Гора?

Се надевам дека знаат што прават во ФФМ...

Во секој случај, напред Македонија!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Молдавија воопшто не е противник по мерка. Молдавија се едни од најслабите во Европа. Значи колку незнаат од ФФМ да изберат противник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom