Македонска фудбалска репрезентација

Член од
14 август 2018
Мислења
2.806
Поени од реакции
5.816
Па овие дрва и се за некоја нива…
Ништо подобро и не заслужуваат!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.430
Поени од реакции
6.120
И јас се прашував... добро како е можно само нашиов терен да е ваков со дамки?! Вртам на другиве фудбали секаде средено, дури и кај Сан Марино е подобар. Бтв, заалужен жолт за симулација за Миовски, ќе треба повеќе да се потрудат за гол со една факинг Малта. Засега многу слабо.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.679
Поени од реакции
2.932
Второто полувреме, минус последните 10-тина минути и оној кловновски гол што го примивме, беше добро. Многу подобро од она што се изигра од септември наваму. Не очекував нешто ептен подобро од последните четири утакмици, ама океј е. До јуни веројатно ќе се оправат некои работи. Алиоски и Барди доста слаби на терен, поготово првиот. Трајковски исто слаб. Она што загрижува е недисциплината. Ова е трет црвен картон во четврт меч по ред. Тоа никогаш порано не ни се случило. И тоа сега селекторот. Утакмицата во јуни дома со Украина може да биде клучна и многу битна ако сакаме нешто да направиме во групата или колку толку да бидеме во игра. Има време до тогаш, па и за некои од играчиве да влезат во некоја форма пред завршување на првенствата. :toe:
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.776
Поени од реакции
9.373
Боби на полувреме го канализирал Шундо.

Говорот од 2 минута нагоре :pos:

Буквално второ полувреме.... 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.537
Поени од реакции
4.935
Аријан Адеми за кого се очекуваше да биде стартер, не беше во составот поради повреда здобиена на последниот тренинг пред средбата и тој сигурно нема да биде во комбинација за дуелот против Фарски Острови.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.946
Поени од реакции
2.550
Аријан Адеми за кого се очекуваше да биде стартер, не беше во составот поради повреда здобиена на последниот тренинг пред средбата и тој сигурно нема да биде во комбинација за дуелот против Фарски Острови.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Зошто едноставно не се повлече од репрезентација? Што само патува, се вртка нешто, и пак не игра не ми е јасно... Ептен цигански вака, демек никој не приметува.

Може слободно да се каже дека за нас квалификациите се завршени. Украина има во шише да не напика, да не зборам за Италија и Англија.

Битно пари зимале, тоа е најбитно, капитализам, секој гледа да заработи за себе. Будали се Хрватите, Србите, и останатите (читај СИТЕ) репрезентации што крв плукаат на терен кога игра репрезентацијата.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.878
Поени од реакции
784
Од утакмицава вчера само дресовие ОКЕЈ се покажаа.
Уште Милевски изјавува дека почнала играта да му личи на нешто (алегри ти ли си)...
Се надевам дека грешам ама од Благоја не бидува ништо за репкава, а и многу е врзан со моменталното раководство на ФФМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom