Македонска фудбалска репрезентација

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Група по мерка:

Италија (да им се реваншираме за поразот во Скопје од 2:3)
Франција (не сме играле со нив, да ги преслушаме малку)
Украина (ќе биде бомбастично)
Северна Ирска (имењаците)
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Група по мерка:

Италија (да им се реваншираме за поразот во Скопје од 2:3)
Франција (не сме играле со нив, да ги преслушаме малку)
Украина (ќе биде бомбастично)
Северна Ирска (имењаците)
На Италија им се реванширавме и тоа како :icon_lol:
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Полска / Унгарија од првиот шешир никако. Минатиот пат кога бевме во група со Полска и Австрија мислевме дека тоа е добра ждрепка за нас, а на крајот сите успеаја да им откинат по некој бод, само ние завршивме со четири порази.

Нас ни треба една екипа што ќе ги победи сите, па со останатите да се бориме за второто место.
Според мене идеално би било да сме со Хрватска или Шпанија од првиот шешир.
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Па ако си се декларираат како Бугари, тогаш си се Татари.
Мора така да се декларираат, бугарскиот устав не препознава малцинства, инаку се чисти Македонци.
 
Член од
25 мај 2021
Мислења
36
Поени од реакции
47
Мора така да се декларираат, бугарскиот устав не препознава малцинства, инаку се чисти Македонци.
Во бугарскиот устав сите луѓе имаат еднакви права. Секој може да се дефинира како сака на пописот . Оди прашај ги како се дефинираат фудбалерите . И имам добра вест да ви кажам.Има луѓе кои се дефинирале како Татари. Во 2001 година, 1803 луѓе. Повеќето од нив се во Ветово. Еве една статија за нив :
Оди во Ветово да се сликаш со нив и да спиеш мирно. Таму е сиромашна област и туризмот ќе им помогне.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.308
Поени од реакции
22.593
Во бугарскиот устав сите луѓе имаат еднакви права. Секој може да се дефинира како сака на пописот . Оди прашај ги како се дефинираат фудбалерите . И имам добра вест да ви кажам.Има луѓе кои се дефинирале како Татари. Во 2001 година, 1803 луѓе. Повеќето од нив се во Ветово. Еве една статија за нив :
Оди во Ветово да се сликаш со нив и да спиеш мирно. Таму е сиромашна област и туризмот ќе им помогне.
taman odprilika isto kolku sto se popisale bugari u mkd...

nego zaebi, ne ste vie tatari, vie ste gomnari. jas imam respekt za tie sto znaat sto se, tie 1803ca se namesto luge, ostatokot ste gomnari.
 
Член од
25 мај 2021
Мислења
36
Поени од реакции
47
vie ste gomnari. jas imam respekt za tie sto znaat sto se, tie 1803ca se namesto luge, ostatokot ste gomnari.
Не можам да навредам на луѓе што не ги познавам.Ниту некој што не ме познава може да ме навреди. Како пинчери гризете. Дали навистина ви дава задоволство?!
 
Последно уредено:
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Не можам да навредам на луѓе што не ги познавам.Ниту некој што не ме познава може да ме навреди. Како пинчери гризете. Дали навистина ви дава задоволство?!
А вас ви дава ли задоволство да негирате македонски јазик и нација?
И ај не го тупи тука..
 
Ф

Флеш

Гостин
Ристовски предавнику !

Ќе ти ебеме фамилија ... Како тоа можеш да пропуштиш утакмици и се преправаш !!!

Дезертерууу !!!


Иако покрај сето тоа малку разочарување шо ни го направи

одиграл 76 утакмици и има два гола за сениори,

20 утакмици за у21,

6 утакмици за у19,

9 утакмици за у17


мислам време е да му кажеме да му цркне козата и да му ебеме жена !


оти пропуштил 2 утакмици ....


или пак ајде друго по македонски стандарди и размислување....



Несторовски очаен за репрезентација ... Македонски фанови: Зошо го викаат,не го бива,боље Миовски да игра .... Миовски очаен за репрезентација... Македонски фанови: Миовски не го бива,боље Несторовски да играше иако е резерва за Удинезе ....


Македонски фанови .... У право се ?


Ма дај одјебете тренерски експерти...

ви смени ја име на нација ... Уште го триете дома ....


Македонски народ :

Приватизација 90ти:kafence:
Војна 2001:kafence:
Рамковен договор :kafence:
Сменето име :kafence:
Француски договор:kafence:
Покачени цени:kafence:
Федерализација :kafence:
Трета Светска Војна:kafence:
Комшијата ти ја ебе жена ти:kafence:


:masa:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Адеми и Ристовски повредени за Македонија, 5 дена подоцна, во стартен состав за Динамо...
Објави на инста и фејсбук и провокации кон ривалите не те прават капитен, како тоа што го прави сегашниот наш.
Имено утакмицата против факинг Славен Белупо сигурно била многу побитна... :toe: и не е прв пат за жал. Двајцата ги пропуштија јунските утакмици, а Адеми не играше ни против Ерменија/Исланд. И оној септемвриски циклус ланската година.
Нешто не штима, а мора да излезе на виделина што е и зошто. Ама репрезентацијата не смее да страда поради тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom