Македонска фудбалска репрезентација

Член од
16 мај 2010
Мислења
5.586
Поени од реакции
4.177
На крај ќе искочи да го изедеме од Бугарите како што имаме едвај 5 спремни играчи за утакмица од кои едниот е голман.
Да ги презакажеме у Борис на мал фудбал таман ќе сме?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
366
Поени од реакции
612
Каде можам да видам кој блок каде се наоѓа? Како скица нешто од стадионот? Да знам во кој блок да купам карти за натпреварот. Успеав само воа да го најдам
img014B.jpg
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.791
Поени од реакции
4.037
Прегледај го приврзокот 345815
Која е автохтонава љунга што ја повикале?
agon elezi ima jaki vrski. porano bese i kapiten kaj pomladite reprezentacii iako ne bese nisto posebno.

"najsmesnata" slucka bese ovaja godina vo juni koga dobi povik za utakmici na novata U21 generacija (igraci rodeni 2002 i pokasno) iako on bese prestar (roden 2001, znaci nema pravo da igra so tie igraci) i 9 meseci nemase eden natprevar za negoviot klub koj igrase vo 2. hrvatska liga.

ete sega i milevski go povikal deka sega igra redovno za slab hrvatski prvoligas. komedija. realno treba site mediumi da pisuvaat za ova sto go napisav za malku da im se udri od glava, da vidi javnosta kakvi sranja se slucuvaat i sto tipcinja dobivaat povik za nasata reprezentacija.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.426
Поени од реакции
2.463
Не ми се свиѓа податокот дека Адеми пак не игра и тоа заедно со Ристовски. Адеми ги скокна и Јуни, ги скокна Ерменија и Исланд прошлиот ноември. Не може само да е повреден за репрезентација (ок е дека со Мрме се имале ептен, ама па не гледам зошто не би играл и под Милевски). :confused: Со него бев уверен дека сигурно би тепале во Тбилиси, вака којзнае. Се надевам потајно на она што го направија во Ереван против Ерменија, да го повторат и тука, ама тешко до толку.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.586
Поени од реакции
4.177
Реално под Мрме не прочитаа више на тактички план, истото го игравме у круг. АМА под Мрме немаше вакви срања, политички позадини. Пак се враќаме на истите глупости кои не однесоа на 130+ место на ранг листата, и ако продужиме пак ќе си се вратиме таму. До кога им е на шалабајзериве у ФФМ рокот?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.608
Поени од реакции
6.948
Kolku sakat vrski neka imaat, dzabe pagja vo voda se, toj samo ke se prosehta nema da zaigra, klucno e sho ne praj razlika, na primer vistinski problem e ademi sho stvarno 30-40 nasto sme podobri so nego mu nema zamena, taka da ocekuvam poraz laganica vo gruzija nema sho da se bara tamu ke ni se izredat kako doma sho ni napraja.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.791
Поени од реакции
4.037
Реално под Мрме не прочитаа више на тактички план, истото го игравме у круг. АМА под Мрме немаше вакви срања, политички позадини. Пак се враќаме на истите глупости кои не однесоа на 130+ место на ранг листата, и ако продужиме пак ќе си се вратиме таму. До кога им е на шалабајзериве у ФФМ рокот?
kako nemase pod mrme takvi raboti? ne zaebavaj, makedonceto mnogu brzo zaborava. bas na mrme toa mu bese edna od najgolemite mani, povikuvase negovi milenici i menagerski povrzani igraci. javna tajna bese.

za zal tie sranja kaj nas se dlaboko navlezeni i ne se ni politicki nego fudbalskiot svet kaj nas e mal i ili si vo nego ili ne si. mitov nilsson na primer ne e deka e od svedska i mesto on da bide konkurencija za stole na klupa gledame nekoj kako sisko ili bozinovski.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.045
Поени од реакции
4.368
kako nemase pod mrme takvi raboti? ne zaebavaj, makedonceto mnogu brzo zaborava. bas na mrme toa mu bese edna od najgolemite mani, povikuvase negovi milenici i menagerski povrzani igraci. javna tajna bese.

za zal tie sranja kaj nas se dlaboko navlezeni i ne se ni politicki nego fudbalskiot svet kaj nas e mal i ili si vo nego ili ne si. mitov nilsson na primer ne e deka e od svedska i mesto on da bide konkurencija za stole na klupa gledame nekoj kako sisko ili bozinovski.
Да те прашам пошто појќе ги следиш фудбалиериве, топ 3 у20 таленти моментално кој ни се?
Мислење за Мартин Ѓоргиевски од А, Пандев?
Добар бил и Стојчевски од Жилина.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.378
Поени од реакции
1.977
Да те прашам пошто појќе ги следиш фудбалиериве, топ 3 у20 таленти моментално кој ни се?
Мислење за Мартин Ѓоргиевски од А, Пандев?
Добар бил и Стојчевски од Жилина.
Гледам повикан е Десподовски кој требаше да игра за Србија.
Игра во Штурм.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.045
Поени од реакции
4.368
Гледам повикан е Десподовски кој требаше да игра за Србија.
Игра во Штурм.
За у19 или у21?
Знам дека наводно тој Влада Новески од Војводина се одлучил да игра за нас ама не е на список во у21.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom