Македонска фудбалска репрезентација

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Не можам да го сфатам и овој Стојановски што потпиша за Шкендија. Дојде назад за да си тера шеми по дискотеки и кафани?
 
Член од
18 август 2019
Мислења
150
Поени од реакции
191
Не можам да го сфатам и овој Стојановски што потпиша за Шкендија. Дојде назад за да си тера шеми по дискотеки и кафани?
Толку му се можностите, а најтрагично е и што таму е резерва
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Dobro e što Bardi, Alioski, Čurlinov (za nego ne znam dali ke bide starter), Miovski, napravija transferi kade što ke igraat redovno, Ademi i posebno Ristovski (digna forma) se ok vo Dinamo posebno što ke igraat LŠ, i toa e toa. Ostanatovo e lošo. Velkovski je stane Alioski 2 vo S. Arabija, Misliu po treta germanska liga iako realno ona e pojaka od nekoi ostanati prvi ligi, onoj Nikolov se špekulira deka ke go zeme Mrme vo faking Gorica, Elmas e najgolemo razočarenje.po 20-30 min vo Napoli ć, sega vekje klasična rezerva na onoj Kvarackelija, i toa statično 20 min kade e nevidliv. So ostanuvanje vo Napoli samo ke padja se podole i toa e. Realno ne e mnogu optimistična situacijava vo repkava.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Спировски се пресели во Пјуник и ќе игра во конференциска лига веројатно. Елмас нека си иде во некој англиски тим најубаво и да игра таму.


Толку му се можностите, а најтрагично е и што таму е резерва
Имаше потенцијал во него. Дечкото каква солидна партија изигра против Австрија таму на неговиот деби настап, гол и една шанса плус откако влезе во второ полувреме. И против Естонија дома изигра супер кога влезе во второ. Знаеше како да се позиционира и каде, башка добар играч со глава. Требаше да се надградува таму во Франција во втора лига. Сега и во Шкендија ако е резервера, пиши пропало.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.241
Се убаво ама има 3 пасоши, дали баш ние ќе го собереме е прашалник. Ако искочи у атлета ќе дојде како 1 на 10.

Него пишувајте на време кога ќе има карти за бугариве, да не ми киднат
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Се убаво ама има 3 пасоши, дали баш ние ќе го собереме е прашалник. Ако искочи у атлета ќе дојде како 1 на 10.

Него пишувајте на време кога ќе има карти за бугариве, да не ми киднат
Бамијоко: Преку Сампдорија ќе стигнам до ПСЖ, а во тоа ќе ми помогне и Македонија
:icon_lol:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
https://www.gol.mk/fudbal/milevski-gi-otvori-kartite-elezi-debitira-povik-i-za-dvajca-od-pmfl

Во ноември ќе играме две пријателски средби, едната е Финска, а другата веројатно Азербејџан. Убаво ќе беше да имаме некој јак тест. Не знам како не го искористивме моментов да изиграме таква некоја пријателска средба со некој од учесниците на СП. Бар едната утакмица да беше тешка, а другата полесна. Се надевам едната ќе ја сменат за некој поквалитетен ривал
 
Ф

Флеш

Гостин
https://www.gol.mk/fudbal/milevski-gi-otvori-kartite-elezi-debitira-povik-i-za-dvajca-od-pmfl

Во ноември ќе играме две пријателски средби, едната е Финска, а другата веројатно Азербејџан. Убаво ќе беше да имаме некој јак тест. Не знам како не го искористивме моментов да изиграме таква некоја пријателска средба со некој од учесниците на СП. Бар едната утакмица да беше тешка, а другата полесна. Се надевам едната ќе ја сменат за некој поквалитетен ривал
Финска се ептен слаби :LOL: :LOL:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Финска се ептен слаби :LOL: :LOL:
Не се слаби, ама па можеа да се потрудат да играме против некоја пореномирана репрезентација. :toe: Можеа да бараат контролка со Холандија на пример или некоја јака јужноамериканска земја (Уругвај, Аргентина).
 
Член од
23 април 2012
Мислења
420
Поени од реакции
585
Не се слаби, ама па можеа да се потрудат да играме против некоја пореномирана репрезентација. :toe: Можеа да бараат контролка со Холандија на пример или некоја јака јужноамериканска земја (Уругвај, Аргентина).
Едно е ние шо сакаме туку дали другите сакат со нас да играт е прашање.
Екипа немојме да составиме ти со Холандија да сме играле.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Некако не ми се верува дека не можеме да најдеме поквалитетен противник за пријателски меч од овие. Порано кога бевме многу послаба и помалку атрактивна репрезентација скоро редовно пред Светско игравме пријателска со учесник на СП од Африка или Јужна Америка. Ми текнува на дуелите со Еквадор во 2006 (ги тепавме а после тие имаа добро СП и стигнаа до нокаут фаза) и со Камерун во 2014.

Сега игравме ЕП и бараж за СП, многу попозната репрезентација сме. А ваквите дуели мене ми се ептен интересни зашто ретки се шансите да играме со репрезентации од друг континент.
 
Ф

Флеш

Гостин
Некако не ми се верува дека не можеме да најдеме поквалитетен противник за пријателски меч од овие. Порано кога бевме многу послаба и помалку атрактивна репрезентација скоро редовно пред Светско игравме пријателска со учесник на СП од Африка или Јужна Америка.
Многу убаво го кажа.Се согласувам. Сега сме репрезентација со репутација поголема. Стигнавме пред сам чин на пласман на СП . Ја исфрливме Италија.Ја тепавме Германија по голем временски период што никој не го направи во светот. Пласман на Европско имавме . Извадивме фудбалски играчи со континентална репутација.

Сега тешко да најдеме некоја земја која е пред СП Катар и се штедат.

Башка Финска е супер противник .

Азербејџан е земја која е во голем пораст и има големи вложувања во фудбалот.Секоја година имаат преставник надвор од нивнитњ клубови . Тешко колаче се како викаат наркоманите енглески маме им ебам ....


Екипи се Финска и Азербејџан кои се физички тешкаши и гледаат секој момент да укопаат некој со клизачи. Пуки ако не го знаеш е еден од најдобрите во Европа фини напаѓачи.Криво ми е шо не направи слава во поголем тим . Прекрасен играч .
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Нашите двајца последни селектори, наместо да се пробуваат со посилни селекции се опседнати со нивниот скор. Затоа играме пријателски со утепани репрезентации или воопшто не играме. Дополнително не се пробуваат нови играчи. Тоа беше посебно изразено со претходниот селектор, полесно му беше да влечка туристи отколку да пробува нови играчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom