Македонска фудбалска репрезентација

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Каква Италијанка им се деси у 92ра минута, што би рекле старите со свој камен по глава.

Аце Трајковски, секоја чест за шутот, драчевска техничка што се учи само у Дупките кај Бецко, не се фаќаше ова.

И за крај да го поздравам и да го пофалам господинот Благоја Милевски звани Боби, дечкото покрај тоа што искина со тактиката, искина и покрај аут линијата со стилот, Талијаните фрлени во очај од тоа спортско одело и кондур-патика. Се гледа дека ја посетил Скопската чаршија пред да се упатат за Италија. Џорџо Армани кој?

И за крај:

Пица 0 - 1 Ајвар и сирење.

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Еее колку си болен ти само. И деца разбудив и све од смеење. Сеа да си дојдеш на успивање и читање Биби и Боби по 30 пути една иста приказна.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.122
Поени од реакции
35.041
Еее колку си болен ти само. И деца разбудив и све од смеење. Сеа да си дојдеш на успивање и читање Биби и Боби по 30 пути една иста приказна.
Џони џони јес папа ќе заврши работа немаш гајле. :D
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Бравооо бреее!
Мислев дека сум единствена будала која веруваше во победа...
СЕКОЈА ЧЕСТ!
МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!
:oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Штета шо го затворија ресторанот кај шо гнетев жабји батаци утре имаше да јадам со посебна сласт.
Би сакал во оваа прилика да го поздравам овој ликот шо сам одеше да ги испраќат фудбалерите кога играа утакмици и сите беа кренале раце од нив. Вистински навивач.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.438
Штета шо го затворија ресторанот кај шо гнетев жабји батаци утре имаше да јадам со посебна сласт.
Би сакал во оваа прилика да го поздравам овој ликот шо сам одеше да ги испраќат фудбалерите кога играа утакмици и сите беа кренале раце од нив. Вистински навивач.
Од утре само макарони со леб. И пица од сликата на @Dani
 

Kajgana Shop

На врв Bottom