Македонска фудбалска репрезентација

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Да не му текнеше на Платини да ја измисли Лигата на нации кур ќе видевме ЕП... отидовме бидејќи игравме со лешперски екипи Грузија, „Косово“, Ерменија...ниедна озбилна како во регуларни квалификации.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Да ги добиевме кој знае што ќе кажеше..
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Аууу сине па ти се бодеш! :facepalm: :facepalm: :pos:
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Ми се допаѓа делот кај што коментира Јонуз: „Ние на сите три меча покажавме дека нема играч кој ќе создаде идеална шанса, кој ќе протури што се вели, или кој ќе постигне гол од никаква шанса“.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
20
Super reprezentavijava ( Makedonskava ) .. Spremna za na svetsko prvenstvo. Ubavi utakmici ne chekaat so Francija, Brazil I Egipet vo grupata A.


Ooooodete be frlete se vo reka Vardar cela reprezentacija shugi edni. Pandev za vas e Maradona, a Mrme za toj shupakot selektor e Ser Aleks Ferguson I Jose Mourinho vo edno.

Izgubete se I vie I fudbal I kvalifikacii za svetsko. Ne gubam povtorno 2 saati pred tv za DZABE, ni pod razno, degeni edni umreni.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Da ne si prijatel so selektorov sto nema blage veze od fudbal? Ili tatko da ne ti e? Ili sin ?
Како прво јас не го бранам моменталниов селектор туку кажувам дека Мрме е ќутук тежок .
Како второ тоа е максиумот што можеме да го дадеме со овие играчи , што воопшто не играат лошо кога ке се земе во обзир дека голем дел не се стандардни во клубовите.
И како трето , да роден брат ми е , ако тоа те мачи напиј се цијанид полесно да заспиеш.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
20
Како прво јас не го бранам моменталниов селектор туку кажувам дека Мрме е ќутук тежок .
Како второ тоа е максиумот што можеме да го дадеме со овие играчи , што воопшто не играат лошо кога ке се земе во обзир дека голем дел не се стандардни во клубовите.
И како трето , да роден брат ми е , ако тоа те мачи напиј се цијанид полесно да заспиеш.
Epa kazhi mu na brat ti deka od 3 utakmici protiv Ermenija , Island I Romania od koi 2 utakmici doma (Na domasen teren) osvoi od mozni 9 boda , samo 3. Patem na 2ta meca doma ne dade nieden gol u 180 minuti.

Brat ti ne e za funkcijata selektor na edna fudbalska reprezentacija, izvini vaka, ama toa e realnosta. Blage veze nema brat ti od fudbal.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.623
Поени од реакции
5.595
Сите вие што го барате Мрме назад не ви е нешто добро . Не дека овој е Фергусон ама Мрме...
Мрме е Фергусон за овој. Мрме му остави пенал за 2ро место а овој 3 од 3 ги прокоцка.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Мрме е Фергусон за овој. Мрме му остави пенал за 2ро место а овој 3 од 3 ги прокоцка.
Збориме за истиот оној Мрме што го ровареа низ квалификации? Истиот оној што го пцуеше на европското? Што е крив Боби што Столе голманот ја посра утакмицата со Исланд и што играчите се ужасно слаби на психа пола и повеќе шабански се понашаат на терен во отсуство на Адеми и Пандев. И дај ве молам не трујте со идиотски муабети и гледајте си таму пинг понг , хокеј , балет или друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom