Македонска фудбалска репрезентација

Член од
6 април 2018
Мислења
97
Поени од реакции
84

Знамето се вее...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Знам дека сме национално утепани после ова со името ама шо е ова бе мртвило низ Скопје, ко да играме куп во Врање а не Европско првенство за прв пат. Вадете тоа знамињата и црвените јамболии по терасите.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Знам дека сме национално утепани после ова со името ама шо е ова бе мртвило низ Скопје, ко да играме куп во Врање а не Европско првенство за прв пат. Вадете тоа знамињата и црвените јамболии по терасите.
Сам си одговори на прашањето :icon_mrgr:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Сам си одговори на прашањето :icon_mrgr:
Чим прво учество на европско не може да не крене, дефинитивно сме набутани сме во најдлабоката дупка на себе-понижување и национална депресија.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
97
Поени од реакции
84

Некој е нервозен бидејќи не е на ЕП
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Видела жабата кај шо го потковувале коњот, и таа кренала нога :facepalm: Ај Русија барем се бунеше за нешто што го има на дресовите на Украина. Овие се бунат за нешто што го нема на нашите дресови...бог да чува :pos: Очекувам Чеферин да ги акни од маде сега.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
lol, ne be ne si kopuk, obicen mocko si bil.

ostaj ostrelia, jas za razlika od tebe sum prosetal i znam sto zboram, ne se vodam od ona "opsto poznato" rekla kazala muabeti. edno e ti da pomines mkd bg granica drugo e da vlezes u romanija. ne samo sto imaat zaednicka patrola nego cesto imas i tret clen prestavnik na fronteks obicno madzar ili svaba. nitu mozes da podmitis tamu nitu ke gi interesira sto imas da kazes ama ok eve ti posto si u mkd podobro znaes pa ako zaglavi clenot se nadevam ke mu pokries del od trosocite.
Има ли бе негде пост кај што си признал дека не си у право? Еве од прва рака ќе ти кажам на Стеауа - Вардар имаше неколку дечки од Комити што поминаа без пасош, камен пијани, дрогирани и на граница бевме држени 2 саата минимум. И те како е лесно да се поминат овие 2 граници, ама ај не се докажувам.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.265
Поени од реакции
964
Шала на страна до сеа периодов после Грузија еуфорија бе маме му еб. ќе се разбудиш некад си викаш па и ако не е денов ко шо треба на европско сме шо го еб. ќе го сечам. албуми (не го собрав тежок фекал) , емисии, интервјуа, клипови јутуб, квалификации за Катр , пријателски, дресови, ковиди, мети и компанија политики, мене сеа коа почна луѓе да ме тресе еуфорија значи фала ви и секој гол таму е повеќе од до сеа некој што напраил, скршен е мразот (Клавајте голови)

Ме дрма сериозна еуфорија од коа почна.

Дрмуња бе луѓе играме хахах.
Ќе постирам и преписка со другар мој од пред некој ден од шкотска е и таму е дрмуња и се у курац алеее Македонија на Европско!!!
1623449829959.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom