Македонска фудбалска репрезентација

Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
И покрај глупостите и колку да не е во форма, сепак ќе ни се најдеше на Европско. Има колку толку искуство. Но што е тука е, сега прашањето е кој ќе го замени?

-Јахович, мислам нема шанси Мрме да го викни иако би бил природна замена.
-Миовски, млад надежен напаѓач, редовно игра во Унгарија, има 7-8 гола.
-Милан Ристовски, помладиот брат на Стефан, добар талент е, имаше повреда не играше неколку месеци, сега е во Словачка, има дадено 3-4 гола.
-Мусовски, доколку би се премислил добивајќи шанса директ на Европско.

Други вака не ми текнуваат. @nsan Нешто да ме дополниш?
 
Член од
19 август 2017
Мислења
260
Поени од реакции
841
И покрај глупостите и колку да не е во форма, сепак ќе ни се најдеше на Европско. Има колку толку искуство. Но што е тука е, сега прашањето е кој ќе го замени?

-Јахович, мислам нема шанси Мрме да го викни иако би бил природна замена.
-Миовски, млад надежен напаѓач, редовно игра во Унгарија, има 7-8 гола.
-Милан Ристовски, помладиот брат на Стефан, добар талент е, имаше повреда не играше неколку месеци, сега е во Словачка, има дадено 3-4 гола.
-Мусовски, доколку би се премислил добивајќи шанса директ на Европско.

Други вака не ми текнуваат. @nsan Нешто да ме дополниш?
Претпоставувам Трајковски ќе биде прекомандуван место него, нешто ко шпиц/полу-шпиц или евентуално Тричковски би го заменил потполно.

Некој од овие што ги пиша ко опции (Јахович веројатно одамна е испаднат од комбинација), евентуално би бил земен на поширок список, како замена од клупа.

Знаејќи го Мрме, ништо чудно Крсте Велковски да остане единствен шпиц на клупа (под претпоставка Тричко да улета во први 11), или евентуално ко што реков Трајковски да биде директна замена за Несто, па двајцава искусни да чекаат шанса од клупа.

Ќе видиме што ќе биде.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
И покрај сите испади искрено жал ми падна за Несторовски. Сепак за било кој спортист е ужасно да се повреди баш пред најголемиот настан во кариерата...
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Jas bi im dal prednost na mladi igraci kako David Tosevski , Marko Gjorgjievski , Mario Ilievski ili Miovski ... ovie ''iskusnive'' , vise se dokazale deka i napravile vrvni karieri vo Sarajevo, Larnaca i slicni :tapp:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Знаејќи го Мрмињо мастермајндот, баш млади играчи тешко да стапнат во сениори.
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
14 дена карантин пред утакмица , Холандија нема да прима фанови надвор од ЕУ... ццц абе еднаш ќе се пласираме и милион планови, собираш пари сакаш да идеш и не можеш. Фала Венко што сме црна овца у Европа.
Не знам само дали ако се поправи состојбата ќе ни тргнат санкции...
Кога веста ќе се дефинира како:

„Македонци и Турци не се добродојдени на Европско првенство 2021!„

нештата стануваат појасни. А ако на тоа додадеш дека Мрме треба* да се избрка под хитно, се брише од химна неговото име се бруси и сонцето од дресовите..... Не е тешко да се претпостави дека нарачателот може да нарача реприза на Полска и Австрија.....

п.с. Жално за Нестор, што и да направил заслужил да иде на европско. Ја би го викнал и за на клупа, чисто да биде дел од тимот и атмосферата. Секако дека ќе може да оди , а може и џогира во јуни...

Се најдобро од мене, главата горе Нестор, ќе има и светско ако сите други не ја веднат нивната.....
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Сеа мрме да е паметен и да земе 2-3ца млади и гладни у сениори за од клупа ќе биде добро.
бтњ што повреда има Нестор?


п.с. Жално за Нестор, што и да направил заслужил да иде на европско. Ја би го викнал и за на клупа, чисто да биде дел од тимот и атмосферата. Секако дека ќе може да оди , а може и џогира во јуни...
Заслужува да иде на европско само заради тоа што играше и квалификации и е долго шпиц во репрезентација.
Далеку од тоа дека е некој квалитет и дека е многу потребен за нашата репка. Иако сега му е шансата на мрме да земе неколку младинци да се уиграат во репка, а и може да блеснат и да си фатат одличен клуб после првенството.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Со оглед на тоа дека му е брат на Стефан Ристовски, верувам дека барем Милан ќе биде повикан.
Ако размислува подолгорочно од ЕП во тимот секако ќе бидат и Миовски и Мусовски.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
УЕФА го зголеми бројот на играчи кои ќе отпатуваат на ЕП така?
Досега беше 23, сега да не е 25 или 27...?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
И покрај глупостите и колку да не е во форма, сепак ќе ни се најдеше на Европско. Има колку толку искуство. Но што е тука е, сега прашањето е кој ќе го замени?

-Јахович, мислам нема шанси Мрме да го викни иако би бил природна замена.
-Миовски, млад надежен напаѓач, редовно игра во Унгарија, има 7-8 гола.
-Милан Ристовски, помладиот брат на Стефан, добар талент е, имаше повреда не играше неколку месеци, сега е во Словачка, има дадено 3-4 гола.
-Мусовски, доколку би се премислил добивајќи шанса директ на Европско.

Други вака не ми текнуваат. @nsan Нешто да ме дополниш?
pa tie se ustvari. steta sto david tosevski e povreden, so toa e nadvor od izborot. inaca ako se povika nov centarfor najgolemi sansi mu davam na milan ristovski bidejki e brat na stefan ristovski i so toa mrme pre ke bide spremen da go primi vo "klubot". sepak ok, ima kapacitet i vazno da se ubaci nekoj pomlad.

УЕФА го зголеми бројот на играчи кои ќе отпатуваат на ЕП така?
Досега беше 23, сега да не е 25 или 27...?
za 26 zboruvaa, ama veke na posledniot sobir mislam deka bea 28 povikani, taka sto tesko ke bide za mladite da vlezat bidejki i so posirokiot spisok mrme veke ima problem da najdi mesto za turistite.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
То е карма....
Вон форма веќе подолго време, шансата е за Јаховиќ, ама раскрсти со репрезентација и јавно кажа дека повеќе нема да игра, проблематичен играч, ама има во нозете фудбал, за сите овие напред (освен Пандев) е измислен !
Според мене ќе го повикаат Миовски сега, во најдобра форма е од сите останати шо ни се на располагање, 7 гола до сеа во Унгарија, плус младо дете 22 години....
Ама тешко дека би играл, сепак по 10-15 минути да влегва за него е успех, Мрме ќе игра со Пандев и Трајковски најнапред, полушпиц Елмас....
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
То е карма....
Вон форма веќе подолго време, шансата е за Јаховиќ, ама раскрсти со репрезентација и јавно кажа дека повеќе нема да игра, проблематичен играч, ама има во нозете фудбал, за сите овие напред (освен Пандев) е измислен !
Според мене ќе го повикаат Миовски сега, во најдобра форма е од сите останати шо ни се на располагање, 7 гола до сеа во Унгарија, плус младо дете 22 години....
Ама тешко дека би играл, сепак по 10-15 минути да влегва за него е успех, Мрме ќе игра со Пандев и Трајковски најнапред, полушпиц Елмас....
ne mi se veruva miovski da e pikot iako momentalno verojatno kolku tolku povise zasluzuva povik od milan ristovski. mislam deka megu niv dvajca bi presudila povrzanosta so stefan ristovski. no prasanje dali voopsto ke povika nov bidejki za da dobijat povik ristovski ili miovski potrebno e da skrtne nekoj a la velkoski, hasani ili ibraimi.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988

Ќе може 26 играчи да се викнат.

Добро е ова, може да се викне некој играч што на крај може да испадне џокер, баш ме интересира кои ќе бидат овие што ќе добијат повик поради ова правило (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom