Македонска фудбалска репрезентација

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Преразочаран сум од комрадите шинтерашки...какви експертизи имаме споделувано во нашиот мизерен фан клуб за сега да ме разочарваат со муабетите...ќе се убијам...Џонтра со цел памет ги спореди Вернер,Сане,Гнабри со полуиграчи како Имобиле,Киеза,Берарди и Белоти :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: ..и тоа сериозен е...Киеза..ебаниот Киеза и Белоти...зини земјо голтниме
Тек да знае какви инвалиди играат моментално за Шпанија: Жерард Морено, Пау Торес, Хесус Навас, Каналес, Мората, Гаја итн., а надеж полагаат во АДАМА ТРАОРЕ :vozbud: Играчиште до играчиште. Од стартниот состав на Шпанија тврдам дека буквално никој не би бил стартер за Њемачка. Ама за да знаеш треба да пратиш. А во велелепната Протугалија пола се играчи на Вулвс, ама оди разбери се со стручњациве.
За Белгија океј, иако имаат играчки послаб состав се согласувам дека имаат солидно тимче и ќе бидат меѓу фаворитите.
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.340
Поени од реакции
57.886
Германија во која 9 играчи...ДЕВЕТ ИГРАЧИ играат константно прва постава(добро ајде Мусала е резерва) во ЛШ шампионот Баерн Минхен кој ги измоча сите противници лани во 2020 и сега во 2021 во ЛШ била слаба и не била во топ 5...Италија и Шпанија со полуиграчи биле пред нив....неможам да вервам што читам искрено....ќе почнам голф да гледам...не е нормално да сте сериозни со муабетите дека не се топ 3 70% од екипата на Европскиот доминатор Баерн Минхен....Белгија била подобра со двајца играчи Лукаку и Де Брујне...или Италија со Белоти,Имобиле,Инсиње....


Дефинитивно не сте арни.
Лага.
6 се, од кои 5 у поле.
Ноер, Суле, Кимих, Горецка, Сане и Гнабри.

Суле на пола од утакмиците е прва постава, Сане такоџе. Гнабри не е некој бетон и незаменлив.

Така да, ги добиваме Ноер, Кимих и Горецка како незаменливи германци у Баерн.
Милер не игра за репка.
Боатенг истотака, а и од овој нема што да се очекува веќе.

П.с одговорно тврдам дека Киеза е појак од сите крила на Германија. До еден.

Шпанија-Германија 6-0 хлахахаханцо hhhh
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
@Acid @blanco
Имаше македонски коментатор на СК за циклусот од Лига нации кога обезбедивме бараж за европско. Мислам дека беше спортскиот новинар од Сител, не Игорче, тој другиот. Зошто не се продолжи, не знам...
Знам дека имаше. Ама треба да си малку наивен да веруваш дека онака, нашиве телевизии им "пуштиле" коментатор на СК или пак дека треба "да се потрудат" да има македонски коментатор. Тие немаат ништо со СК. Кога имало македонски коментатор - сигурно бил хонорарно ангажиран од страна на Спортклуб.

Ако им се исплати и ако сакаат да ни угодат, можда и ќе ангажираат пак некој.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.607
Поени од реакции
110.319
А и кај виде 9 стартери за Германија од Баерн не ми е јасно... Ноер ако го ставиме прв тим, со вчерашните 4ца имаме 5 стартери, Горецка, Кимих, Ноер, Сане и Гнабри со тоа што статусот стартер на Сане и Гнабри не им е гарантиран али ајде. Но според Џони сите 11 се стартери од Баерн, можда и Левандовски е Германец којзнае...

Еве според тебе ПЛ е најјака лига, рече неколку поста поназад, па пошо во Англија сите се стартери во екипите од топ 5 значи дека Англија е најјака? Пошо со таа логика идеше за Германија, играле 9 души од Баерн кој бил лани европски КЛУПСКИ шампион и аналогно на тоа МОРА и репстацијата да им е најјака. Лажеш корнеш.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.714
Поени од реакции
1.616
Не сме ние Хрватска, Словенија, Босна, Црна Гора па да имаме некоја тежина да ни угодат со коментатор на македонски јазик. Замислете во Хрватска да пуштат Српски коментатор на Спортклуб, па живи ќе ги запалат, па уште и репката ако игра.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.540
Поени од реакции
5.579
Преразочаран сум од комрадите шинтерашки...какви експертизи имаме споделувано во нашиот мизерен фан клуб за сега да ме разочарваат со муабетите...ќе се убијам...Џонтра со цел памет ги спореди Вернер,Сане,Гнабри со полуиграчи како Имобиле,Киеза,Берарди и Белоти :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: ..и тоа сериозен е...Киеза..ебаниот Киеза и Белоти...зини земјо голтниме

Oк, доста е интернет за вечерва.
Добра ноќ екипо.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Чекај малце, треба како фан на Челзи да ми е криво што Вернер за Германија се избламира против наша репрезентација? :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Се надевам на следна десет такви шанси ќе утне.

Бедно.
Не бе, нормално дека нема да ти е криво.
Но многу тука се потсмеваа со Вернер (што секако е случај во последните година дена), па јас реков како обичен фудбалски обожавател да им кажеш колку време им е потребно на Вернер и Хаверц да се адаптираат па да заиграат нешто и во репрезентација, од твоја гледна точка нели не можеме одма да очекуваме нешто претерано од нив. Бадијала си играат мајтап дечките тука, не е ок.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Лага.
6 се, од кои 5 у поле.
Ноер, Суле, Кимих, Горецка, Сане и Гнабри.

Суле на пола од утакмиците е прва постава, Сане такоџе. Гнабри не е некој бетон и незаменлив.

Така да, ги добиваме Ноер, Кимих и Горецка како незаменливи германци у Баерн.
Милер не игра за репка.
Боатенг истотака, а и од овој нема што да се очекува веќе.

П.с одговорно тврдам дека Киеза е појак од сите крила на Германија. До еден.

Шпанија-Германија 6-0 хлахахаханцо hhhh
Милер и Боатенг колку што знам не се пензионираа официјално туку заедно со Хумелс се исфрлени...двата играат константно во Баерн Минхен посебно Милер бидејќи знам дека имаше повреда....Суле на сите утакмици е прва постава , исто и Сане...всушност Коман и Даглас Коста се резервите во Баерн а не Сане и Гнабри(кој ги играше сите утакмици лани во доминацијата во ЛШ).

Киеза не е подобар апсолутно од никој...Сане за него е класа и мора да се заебаваш дека викаш одговорно...и од Гнабри е послаб каде каде....ако сакаш јавно ќе ставиме анкета и да видиме кој за кого ќе се одлучи...одбери си кој сакаш од Сане и Гнабри.

Шпанија е смешна репрезентација и е убедливо најслаба од овие големите...очајни фудбалери без никаков концепт...Олмо му е најопасен играч во нападот кој е полурезерва во Лајпцих....и таа утакмица беше сплет на околности а не реален приказ на квалитет.
Автоматски споено мислење:

А и кај виде 9 стартери за Германија од Баерн не ми е јасно... Ноер ако го ставиме прв тим, со вчерашните 4ца имаме 5 стартери, Горецка, Кимих, Ноер, Сане и Гнабри со тоа што статусот стартер на Сане и Гнабри не им е гарантиран али ајде. Но според Џони сите 11 се стартери од Баерн, можда и Левандовски е Германец којзнае...

Еве според тебе ПЛ е најјака лига, рече неколку поста поназад, па пошо во Англија сите се стартери во екипите од топ 5 значи дека Англија е најјака? Пошо со таа логика идеше за Германија, играле 9 души од Баерн кој бил лани европски КЛУПСКИ шампион и аналогно на тоа МОРА и репстацијата да им е најјака. Лажеш корнеш.
Суле,Боатенг,Сане,Гнабри,Милер,Кимих,Горецка и Нојер играат во најголем дел на натпреварите за Баерн..дел од нив беа повредени но кога Баерн вади најдобар тим на потешките дуели сите овие играа..Суле чат пат се менва на десен бек со Паварт ...понекогаш комбинираат со Алаба на централен (во зависност дали Алаба треба да покрива лево или на средина некој од Кимих/Горецка/Милер ако не игра).


Значи сега Баерн да го извади најакиот состав од сите играчи што ги спомнав погоре 7 се сигурна прва постава само Суле виси односно еден од Суле и Боатенг висат бидејќи Дејвис е лево,Алаба е постабилен од нив а Паварт е сигурен десен бек....друг што можеби виси е Гнабри кој ги менваат со Коман во зависност на противникот....Гнабри е повеќе гол играч,додека Коман е класично крило.

И не е според мене ПЛ најака туку срамота е да помислиш дека не е најака....НБА е во споредба со сите останати лиги....треба од сите други лиги да се соберат најаките да направат лига па да му парираат со квалитет на ПЛ моментално....и друго е кога повеќе играчи играат во една екипа посебно ШАМПИОНОТ НА ЛШ..а друго е кога се раштркани во 10 екипи.
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.340
Поени од реакции
57.886
Милер и Боатенг колку што знам не се пензионираа официјално туку заедно со Хумелс се исфрлени...двата играат константно во Баерн Минхен посебно Милер бидејќи знам дека имаше повреда....Суле на сите утакмици е прва постава , исто и Сане...всушност Коман и Даглас Коста се резервите во Баерн а не Сане и Гнабри(кој ги играше сите утакмици лани во доминацијата во ЛШ).

Киеза не е подобар апсолутно од никој...Сане за него е класа и мора да се заебаваш дека викаш одговорно...и од Гнабри е послаб каде каде....ако сакаш јавно ќе ставиме анкета и да видиме кој за кого ќе се одлучи...одбери си кој сакаш од Сане и Гнабри.

Шпанија е смешна репрезентација и е убедливо најслаба од овие големите...очајни фудбалери без никаков концепт...Олмо му е најопасен играч во нападот кој е полурезерва во Лајпцих....и таа утакмица беше сплет на околности а не реален приказ на квалитет.
Милер не игра 2 години веќе. Кога и ако заигра пак тогаш ќе го броиме ко фактор што несомнено е.
Хумелс и Боатенг само онака ми ги набројуваш ваљда пошто нејќам да верувам дека си озбилен за овие двајца. Не сме 2014та година.

Статистика ти дадов за Гнабри, Сане и Суле и нивните настапи сезонава.

Појак е Киеза и од двајцата, отвори анкета слободно. Ете Сане го бирам и покрај тоа што ќе има доста гласови од премиер лигаши кои го знаат од таа една јака сезона што ја имаше у Сити. Киеза никој не го гледа, слабо се прати Калчо од фановите тука што се надвор од Серија А.

Ок ај за Шпанија не одговарам.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Милер не игра 2 години веќе. Кога и ако заигра пак тогаш ќе го броиме ко фактор што несомнено е.
Хумелс и Боатенг само онака ми ги набројуваш ваљда пошто нејќам да верувам дека си озбилен за овие двајца. Не сме 2014та година.

Статистика ти дадов за Гнабри, Сане и Суле и нивните настапи сезонава.

Појак е Киеза и од двајцата, отвори анкета слободно. Ете Сане го бирам и покрај тоа што ќе има доста гласови од премиер лигаши кои го знаат од таа една јака сезона што ја имаше у Сити. Киеза никој не го гледа, слабо се прати Калчо од фановите тука што се надвор од Серија А.

Ок ај за Шпанија не одговарам.
Не...Милер изигра одлична сезона лани и тоа 2 години ти паѓа во вода...Боатенг игра нон стоп во Баерн и тука се избламира..за Хулемс си во право.

За Киеза не сакам да вервам дека си сериозен....онака нереално ми е за ова да пишам...Киеза против Сане :pos: :pos: :pos: ...Марадона е за него Сане во секој можен фудбалски аспект.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.607
Поени од реакции
110.319
А добро што ако Боатенг игра редовно? Баерн има примено 800 гола сезонава, така да реално одбраната и не е баш нешто за фалење. Сеа и без Лева ПСЖ има да ги торпедира.

И која е таа одбрана со Суле-Боатенг во прв тим? Па од овие на термин у маалски фудбал не би се плашел.

Џони ај не замарај мртов, во пад е Германија и тоа е тоа. Ок, имаат смена на генерации, ќе истрпат 1-2 првенства и ќе се стабилизираат пак ко и секоја голема репка. И Шпанија е во пад па не глеам некој за нив да се натега дека се најјаки или нешо слично. Иди замарај у фк Интер зашо сите играчи играле по 90 минути за репстација и не влагај у муабети што бараат вијуги. Hh
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.340
Поени од реакции
57.886
Не...Милер изигра одлична сезона лани и тоа 2 години ти паѓа во вода...Боатенг игра нон стоп во Баерн и тука се избламира..за Хулемс си во право.

За Киеза не сакам да вервам дека си сериозен....онака нереално ми е за ова да пишам...Киеза против Сане :pos: :pos: :pos: ...Марадона е за него Сане во секој можен фудбалски аспект.
Милер у Германија бе свињо.
Збориме за германци од Баерн што играат у репка. Милер и Боатенг не играат.

Сане освен дриблинг у место во ништо друго не е Марадона за Киеза. Ок и ја го мразам педерчето ама не му се смеј така ко да е некој ретардиран фудбалер од Болоња.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
1.500

Kajgana Shop

На врв Bottom