Македонска фудбалска репрезентација

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
@Трибиани
Daj ne se blamiraj, ziti se. Vo nitu eden univerzum ne se top 3.
Pa uste citam si pisal podobri bile od WC2010. Nemoj be bate, molim te.
Francija, pa prazno mesto pa Belgija i Anglija mozebi, pa posle toa Portugal, Italija, Germanija itn

I sto e filmov sto site uspesi od Baern avtomatski mu gi prefrlas i vo reprezentacija? Levandovski mal faktor da ne e vo Baern? Ili Dejvis.
Vo red Kimich da se fali, ama nemoj Sane padavicarov da mi go pravis Lionel Mesi.
Офтопик е, така што последен коментар од мене по темава. Кратко и јасно, и јас и тој тврдиме дека Германија е на играчки план топ 3 репрезентација, а не дека е моментално во топ 3 фаворити за освојување на ЕП. А вие зборувате за второто.
Значи играч по играч Германија има топ 3 селекција со играчите на Баерн+Крос+Гундоган+Штеген и останати. Поквалитетни се според мене и од Белгија и од Португалија и останати од тој аспект. А во поглед на екипа, јасно е дека се зад Белгија, Франција и Англија моментално. Најмногу заради Лев.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Многу далеку е Германија од топ 3 моментално. За Европското за мене топ 3 фаворити се Франција, Белгија и Португалија. По нив би ги ставил Италија и Англија па дури после тоа Шпанија, Германија и Холандија.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.098
Поени од реакции
4.094
Вчера Тони Стојановски го слушав за пренос зошто нема. Едноставно вика, не можат колку и да сакаат. Конкретно за претходниот циклус понудата на Спорт Клуб била 25 милиони евра, додека пак нашата рекордна 1м евра. Србиве давале 6м, Хрвативе 4м. Сите екс ју држави заедно да соберат ни пола од понудава на СК не е.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.340
Поени од реакции
57.886
Во ниту еден универзум Италија и Шпанија немаат подобри состави од Германија..ако сакаш играч по играч ќе ги споредваме нема проблем...Германија за нив има дрим тим посебно за Италија..смешно е да ги споредваме.

Друга работа е тоа како ги игра Лев и како ги поставува играчите ...тој ако е неписмен и не знај да ги искористи сите 8 првотимци од Баерн Минхен кој гази моментално односно во овие две години е сосема небитно....плус Гундоган од Сити во животна форма....едноставно ете му го Флик неговиот поранешен помошник во Баерн и нека си побара совет....сигурно Левандовски сам не ја прави целата разлика.

2002,2004,2006 па и 2010 имаа послаб состав од овај...2004 беа очај и беда...сега имаат дрим тим за разлика од тогаш.

И да не поминат групи нема да ти ја докажи баш поената бидејќи се во група со други две екипи со сличен квалитет Португалија и Франција каде можат да испаднат.

Рудигер и Чан се машини и не знам зошто толку ги потцени..баш добро играат оваа сезона.

И како тоа Гнабри,Сане,Суле и Горецка да играат до сабаље во Баерн?...демек овие се слаби играчи?...11 од 11 победи имаше Бааерн лани со овие играчи лани во ЛШ од кои една 8ка против Барселона....значи ги маршираат екипите буквално и ти за овие викаш дека се слаби?...замисли и тоа константно прва постава играат
Да да Рудигер машина со 5 утакмици годинава. Ако он е машина што е ондак Бастони.

Чан чао. Ачерби е појак од него.
Италија има боље одбрана од Германија за почеток.

Може да ги споредуваме нема проблем.
Средината ете може кај швабите е поискусна ама со ништо посебно не двои од италијанската која е поразновидна односно имаат различни профили на играчи.

У напад Хаверц, Гнабри, Вернер, Сане се падни стани, од друга страна Чиро, Киеза, Инсиње, Белоти, Берарди држат јака форма.

Ти го кажаа муабетот за играчите на Баерн, јас само ќе ги додадам Перишиќ и Кутињо кои истотака газеа у тие 11 утакмици а годинава едвај постојат на мапа.

И како тоа немало да ми докаже поента муабетот ако испаднат у група со Франција и Португалија - на која ти и стави коса црта и знак прашалник односно се двоумиш меѓу нив и Англија. Ај еве да речеме ја поминат групата и после испаднат од Белгија, ќе ми речеш ама глеј каква група поминаа тука финеси одлучиле вака така.

Белгија ја забораив да ја спомнам погоре во првиот пост.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.602
Германија и со трет состав да игра ќе биде во топ 5 репрезентации во Европа, самото тоа што 20 години немале загубено квалификациски меч за СП кажува за нивниот квалитет и менталитет. На последните 5 светски првенства - имаат 4 медали, на последните 3 европски секогаш стигнуваат до полуфинале. Со трет состав и го освоија купот на конфедерации пред некоја година.

Од друга страна, секоја чест за Мрмињо, ги повлекувам сите мои критики, човеков заслужува да не води до крај на циклус. Единствено нека се ангажира малце повеќе околу замените, многу е битно за овој состав во секој момент да има барем шест-седум полуквалитетни играчи од клупа.
Можеби единствена грешка засега во овој циклус е тоа што го штедеше Адеми на првата утакмица. Да играше првите 60 минути против Романија можеби сега ќе беше друга приказна, не дека вака е лошо. Треба да бидеме презадоволни и да одиме чекор по чекор. Прво сите играчи да бидат здрави и во форма, да се надеваме дека во следните два месеци ќе изникне некој подобар напаѓач од Нестор мадафакерот. Потоа на ЕП да се оствари барем една победа, а во септември да се добијат барем утакмиците на домашен терен, за да не биде оваа победа над Германија за џабе.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.714
Поени од реакции
1.616
Вчера Тони Стојановски го слушав за пренос зошто нема. Едноставно вика, не можат колку и да сакаат. Конкретно за претходниот циклус понудата на Спорт Клуб била 25 милиони евра, додека пак нашата рекордна 1м евра. Србиве давале 6м, Хрвативе 4м. Сите екс ју држави заедно да соберат ни пола од понудава на СК не е.
Точно но барем само нашата репка да си оди на национална тв. Ете во Германија Дазн ги има правата за сите фудбалски натпревари на Уефа и Фифа, но ете Германската репрезентација си оди на РТЛ.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.098
Поени од реакции
4.094
Точно но барем само нашата репка да си оди на национална тв. Ете во Германија Дазн ги има правата за сите фудбалски натпревари на Уефа и Фифа, но ете Германската репрезентација си оди на РТЛ.
Пробале и тоа, но СК не даваат. Причина плус е тоа што А1 го раскинале договорот со нив.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.714
Поени од реакции
1.616
Пробале и тоа, но СК не даваат. Причина плус е тоа што А1 го раскинале договорот со нив.
Не само тоа и кај Телеком се каналите со плус 250денари доплата (или врзани со Магента). Ете во Хрватска скоро сите големи оператори го раскинале договорот со СК, некои лани некои годинава, но репката нивна си оди на Нова ТВ, исто и во Србија и Босна.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Пробале и тоа, но СК не даваат. Причина плус е тоа што А1 го раскинале договорот со нив.
Ако е таква работата можеле барем да пробаат да има Македонски коментатор на СК. Тоа е некојси минимум.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Германија во која 9 играчи...ДЕВЕТ ИГРАЧИ играат константно прва постава(добро ајде Мусала е резерва) во ЛШ шампионот Баерн Минхен кој ги измоча сите противници лани во 2020 и сега во 2021 во ЛШ била слаба и не била во топ 5...Италија и Шпанија со полуиграчи биле пред нив....неможам да вервам што читам искрено....ќе почнам голф да гледам...не е нормално да сте сериозни со муабетите дека не се топ 3 70% од екипата на Европскиот доминатор Баерн Минхен....Белгија била подобра со двајца играчи Лукаку и Де Брујне...или Италија со Белоти,Имобиле,Инсиње....


Дефинитивно не сте арни.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Кој да проба?
МРТ
Автоматски споено мислење:

Германија во која 9 играчи...ДЕВЕТ ИГРАЧИ играат константно прва постава(добро ајде Мусала е резерва) во ЛШ шампионот Баерн Минхен кој ги измоча сите противници лани во 2020 и сега во 2021 во ЛШ била слаба и не била во топ 5...Италија и Шпанија со полуиграчи биле пред нив....неможам да вервам што читам искрено....ќе почнам голф да гледам...не е нормално да сте сериозни со муабетите дека не се топ 3 70% од екипата на Европскиот доминатор Баерн Минхен....Белгија била подобра со двајца играчи Лукаку и Де Брујне...или Италија со Белоти,Имобиле,Инсиње....


Дефинитивно не сте арни.
Среќа Турција се избрука со Латвија, зашто сега стручњациве Џонтра, Стефан, Стефи и останата фудбалски неписмена багра ќе тврдеа дека е турбо јака екипа, спремна за да освои ЕП. За грев се сите три, а ќе даде некој гол и одма најјјаки се. Типични кладионичарски муабети.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Некако како да не ти е баш јасна бизнис логиката.

МРТ не ги добила правата за емитување и нема никаков бенефит од тоа да "проба да има македонски коментатор" на СпортКлуб. Ако некој треба да проба да направи нешто, тоа е СК. Ама нив ги боли патлак дали ќе биде на македонски преносот или не.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
МРТ
Автоматски споено мислење:


Среќа Турција се избрука со Латвија, зашто сега стручњациве Џонтра, Стефан, Стефи и останата фудбалски неписмена багра ќе тврдеа дека е турбо јака екипа, спремна за да освои ЕП. За грев се сите три, а ќе даде некој гол и одма најјјаки се. Типични кладионичарски муабети.
Преразочаран сум од комрадите шинтерашки...какви експертизи имаме споделувано во нашиот мизерен фан клуб за сега да ме разочарваат со муабетите...ќе се убијам...Џонтра со цел памет ги спореди Вернер,Сане,Гнабри со полуиграчи како Имобиле,Киеза,Берарди и Белоти :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: ..и тоа сериозен е...Киеза..ебаниот Киеза и Белоти...зини земјо голтниме
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
@Acid @blanco
Имаше македонски коментатор на СК за циклусот од Лига нации кога обезбедивме бараж за европско. Мислам дека беше спортскиот новинар од Сител, не Игорче, тој другиот. Зошто не се продолжи, не знам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom