Македонска фудбалска репрезентација

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.533
Поени од реакции
3.710
А Спортинг ита кон титула во португалско првенство и новиов тренер на почеток на сезона го стави за капитен. Можеше да крене пехар во Мај и да влезе во легенди на клубот, на прсти се бројат македонски фудбалери кои имале таква прилика во кариерата. Не знам што испад направил ама сигурен сум дека тренерот е апсолутно во право во ситуацијата, не би го ставил капитен на почеток на сезона ако имал нешто лично против него, а и Стефан сум го приметил дека многу агресивно и раскурчено се понаша на моменти во последно време. Минатата сезона на официјалниот профил на клубот на Инстаграм имаше избрано играч на колото и постот беше нешто во стил како „Акуња, а кој друг?“ и Ристовски имаше пишано одговор „Па еве можевте на пример мене да ме одберете“. Многу сељачки потег, сто посто некој таков сличен направил и со новиов тренер чим го брка од клубот. Во Динамо прв десен бек е стартниот бек на словенечката репрезентација, Стојановиќ. Од него е поквалитетен играч Стефан сигурно и верувам дека ќе се избори за првотимски статус брзо али ова дефинитивно му е чекор назад во кариерата ако се земе во обзир моменталната ситуација на Спортинг и довербата што му беше пружена со капитенската лента.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.665
Serie A ke mu bese idealno, Spezia ili Fiorentina, ama ajde ako igra standardno i ne e tolku losa opcija.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
верувам дека оди на карта да со Динамо наредна сезона игра во ЛШ. Специја ќе му беше солиден избор, ама тие може и да испаднат. а Динамо му е шанса да игра ЛШ. еве сеа играат и во Лига Европа.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.491
А Спортинг ита кон титула во португалско првенство и новиов тренер на почеток на сезона го стави за капитен. Можеше да крене пехар во Мај и да влезе во легенди на клубот, на прсти се бројат македонски фудбалери кои имале таква прилика во кариерата. Не знам што испад направил ама сигурен сум дека тренерот е апсолутно во право во ситуацијата, не би го ставил капитен на почеток на сезона ако имал нешто лично против него, а и Стефан сум го приметил дека многу агресивно и раскурчено се понаша на моменти во последно време. Минатата сезона на официјалниот профил на клубот на Инстаграм имаше избрано играч на колото и постот беше нешто во стил како „Акуња, а кој друг?“ и Ристовски имаше пишано одговор „Па еве можевте на пример мене да ме одберете“. Многу сељачки потег, сто посто некој таков сличен направил и со новиов тренер чим го брка од клубот. Во Динамо прв десен бек е стартниот бек на словенечката репрезентација, Стојановиќ. Од него е поквалитетен играч Стефан сигурно и верувам дека ќе се избори за првотимски статус брзо али ова дефинитивно му е чекор назад во кариерата ако се земе во обзир моменталната ситуација на Спортинг и довербата што му беше пружена со капитенската лента.
ne si vo pravo za toa so trenerot, stefan kako starter ne bil kapiten pod nego. trenerot stigna vo mart 2020 i toa za ogromna otsteta iako e trener. na prviot natprevar pod noviot trener stefan bese starter. arno, ama protivnikot zaraboti crven karton i trenerot na sporting stefan go izvadi vo 25. minuta za da ima poofanziven sostav. stefan na toa se naluti i navreden go napusti trenerot. posle stefan pak bese starter, ama trenerot kaza deka vo idnina saka drug igrac na taja pozicija i mu ja namaluvase minutazata, a upravata go stavi za prodazba. vo vtoriot tim go prefrlija bidejki stigna finansiski dobra ponuda od rusija, ama stefan ja odbi. toa bese "prekrsokot" zaradi koj go isfrlija od timot.

inace imase interes od italija, ama go sakaa samo na pozajmica, a toa bese neprifatlivo za sporting. dinamo ednostavno bese pokonkreten i ristovski ako ne ja prifatese taja ponudi mozno ke bese do leto da sedi na tribina vo lissabon.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.533
Поени од реакции
3.710
ne si vo pravo za toa so trenerot, stefan kako starter ne bil kapiten pod nego. trenerot stigna vo mart 2020 i toa za ogromna otsteta iako e trener. na prviot natprevar pod noviot trener stefan bese starter. arno, ama protivnikot zaraboti crven karton i trenerot na sporting stefan go izvadi vo 25. minuta za da ima poofanziven sostav. stefan na toa se naluti i navreden go napusti trenerot. posle stefan pak bese starter, ama trenerot kaza deka vo idnina saka drug igrac na taja pozicija i mu ja namaluvase minutazata, a upravata go stavi za prodazba. vo vtoriot tim go prefrlija bidejki stigna finansiski dobra ponuda od rusija, ama stefan ja odbi. toa bese "prekrsokot" zaradi koj go isfrlija od timot.

inace imase interes od italija, ama go sakaa samo na pozajmica, a toa bese neprifatlivo za sporting. dinamo ednostavno bese pokonkreten i ristovski ako ne ja prifatese taja ponudi mozno ke bese do leto da sedi na tribina vo lissabon.

Еве од кај него од инстаграм слика од август годинава каде што се заблагодарува за тоа што е поставен за капитен на клубот, а и добро се сеќавам дека по сите наши медиуми одеше ова како битна вест.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267

Еве од кај него од инстаграм слика од август годинава каде што се заблагодарува за тоа што е поставен за капитен на клубот, а и добро се сеќавам дека по сите наши медиуми одеше ова како битна вест.
Лошо пренеле или лошо си сфатил :D

Ич не играше Стефан за Спортинг оваа сезона, беше преместен во Б тимот за да тренира пошто немаа планови за него, а тој не прифатил некоја си трансфер прилика.

Ова што го има постирано е заблагодарување за тоа што му ја дале капитенсакта трака за тој натпревар само, а тој натпревар е пријателски натпревар против Белененсес.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.533
Поени од реакции
3.710
Лошо пренеле или лошо си сфатил :D

Ич не играше Стефан за Спортинг оваа сезона, беше преместен во Б тимот за да тренира пошто немаа планови за него, а тој не прифатил некоја си трансфер прилика.

Ова што го има постирано е заблагодарување за тоа што му ја дале капитенсакта трака за тој натпревар само, а тој натпревар е пријателски натпревар против Белененсес.
Можно е да било само за овој натпревар капитенската лента, ама овдека уште не беше префрлен во Б тимот, за тоа сум сигурен, после ова му се десија сите глупости.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.491
Можно е да било само за овој натпревар капитенската лента, ама овдека уште не беше префрлен во Б тимот, за тоа сум сигурен, после ова му се десија сите глупости.
gi imas site oficijalni natprevari na transfermarkt, tamu gi imas i podatocite za toa koj bil kapiten na natprevarite. stefan na oficjalnite natprevari ne bil kapiten, barem ne kako starter (a toa go napisav). normalno na prijatelska ili ako izlezi kapiten od igra mozno e nekoj poiskusen kako ristovski da ja dobie lentata, ama za takvo nesto cesto pred pocetok na sezonata pravat redosled ako nema klupska ideoligija (na primer po broj na natprevari ili godini vo klubot), a nekogas i spontan se odlucuva. trenerot so koj stefan imase problem stigna vo sred sezona i nisto cudno da ne go smenil redosledot za toa koj e kapiten, pa stefan ako bil na primer na rang 3 on sigurno nema vo sred natprevar ili na nekoja prijatelska da mu ja odzemi lentata. btw kapiten cesto se bira od strana na fudbalerite, taka ne se sekogas tie kapiten koi kaj trenerot go imaat najgolemiot rejting.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Минатата сезона на официјалниот профил на клубот на Инстаграм имаше избрано играч на колото и постот беше нешто во стил како „Акуња, а кој друг?“ и Ристовски имаше пишано одговор „Па еве можевте на пример мене да ме одберете“. Многу сељачки потег, сто посто некој таков сличен направил и со новиов тренер чим го брка од клубот.
Де бе брат, па така 70% од сите професиионални фудбалери се зафркаваат на инстаграм и твитер, во голем случај и намерно заради ПР препораки. :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.533
Поени од реакции
3.710
Де бе брат, па така 70% од сите професиионални фудбалери се зафркаваат на инстаграм и твитер, во голем случај и намерно заради ПР препораки. :D
Па со оглед на целата ситуација која му се деси и други изливи на нервоза, не верувам дека било само зезанција, што знам мислам дека сепак има во позадина и некое негово неодговорно однесување, не ми е убедлива приказната дека поради неправда од тренерот или неприфатен трансфер му се дешаваше сето ова со Спортинг.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Па со оглед на целата ситуација која му се деси и други изливи на нервоза, не верувам дека било само зезанција, што знам мислам дека сепак има во позадина и некое негово неодговорно однесување, не ми е убедлива приказната дека поради неправда од тренерот или неприфатен трансфер му се дешаваше сето ова со Спортинг.
Не знам, не ти негирам дека тоа било сериозно напишано, но многу повеќе делува на зафркавање.

Исто не знам и дали е суспендиран ради неодговорно однесување. Ама нема да биде ниту прв ниту последен пат некој играч да е изоставен без конкретна и уверлива причина. Почни од Зидан па до Горазд Михајлов, секој тренер без разлика на неговата и големината и сериозноста на клубот има играч кој едноставно не го сака и не го игра по никоја цена.

Колку што пратев претходно, Ристовски имаше одлично „реноме“ кај соиграчите и навивачите на Спротинг, па затоа чиста тренерска одлука ми е најверна причина за таков исход.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
беше капитен како стартер на пријателска. за тоа доби и честитка од Фернандеш:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom