Македонска фудбалска репрезентација

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
Marked!


ЕДИТ: Не се залетувајте толку. Или што би рекле скопжани, смањите доживљај. Немаме шанси против Австрија и Полска, а работите веќе доволно се искомплицираа со победите на Словенија против Полска и Израел. А ние со 2 нерешени и со веќе 2 порази в торба, немаме што да мереме кур*ови кај што ги мерат „големите“.

Зошто сум толку песимист? Затоа што против ебена Латвија се затвораш, наместо да поправиш гол-разлика - која што може да биде од значење. Затоа што против млитав Израел одиш на бод и затоа што на клупата имаме полуписмен „кормилар“. А ако ни се падне Косово во плеј-оффот исто така не очекувам позитивен исход.
Се сложувам со се освен:

Цензурата на курови (ништо не си цензурирал бе :D )

И гол разликата не решава ништо, меѓусебните дуели прво гледаат па дури после доаѓа до гол разлика
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.570
Поени од реакции
3.675
Се сложувам со се освен:

Цензурата на курови (ништо не си цензурирал бе :D )

И гол разликата не решава ништо, меѓусебните дуели прво гледаат па дури после доаѓа до гол разлика
Лапсус :mad:

Ние секако моментално сме во полоша положба од Словенија. И гол разликата им е многу подобра, барем тој дел можевме да го потсредиме колку-толку.
Но, ајде да видиме што ќе биде во октомври. Ако воопшто останеме во игра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
6.537
Поени од реакции
5.848
Лапсус :mad:

Ние секако моментално сме во полоша положба од Словенија. И гол разликата им е многу подобра, барем тој дел можевме да го потсредиме колку-толку.
Но, ајде да видиме што ќе биде во октомври. Ако воопшто останеме во игра.
Гол разлика не се гледа три пати кажаа :) Меѓусебен дуел се зема прво во предвид
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
Инаку утре од 16 саат у21 репрезентацијата започнува нов циклус на квалификации за ЕП.

Ќе има пренос на МТВ1
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.760
Поени од реакции
5.435
Инаку утре од 16 саат у21 репрезентацијата започнува нов циклус на квалификации за ЕП.

Ќе има пренос на МТВ1
И тоа далеку појака генерација е од таа у21 на Европското шо играше .... Има играчи шо играат за далеку прв тим клубови....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.877
Поени од реакции
5.985
Лапсус :mad:

Ние секако моментално сме во полоша положба од Словенија. И гол разликата им е многу подобра, барем тој дел можевме да го потсредиме колку-толку.
Но, ајде да видиме што ќе биде во октомври. Ако воопшто останеме во игра.
Ako ja pobedime slovenija, za k*r ni e goo razlikata
Автоматски споено мислење:

И овој Усташов што е на СК2, да му се исуши устата на секое што повторува Sijeverna Makedonija, племе му ебам Анте Павлеличко...

0-2 (y)
A sto e kriv komentatorot koa toa e oficijalno ime sakale nie ili nejkeme.. treba onie u sobranie da gi kolneme da umrat, oni se krivi
Автоматски споено мислење:

Inace Bejtulai ja peese himnata na pocetokot... Golemo bravo za deckoto
 
Последно уредено:

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.570
Поени од реакции
3.675
Гол разлика не се гледа три пати кажаа :) Меѓусебен дуел се зема прво во предвид
Зборувам за некоја хипотетична ситуација, ако дојде до тоа да одлучува.
Не е ли подобро да си осигуран, отколку да грицкаме нокти и за тоа?
Автоматски споено мислење:

Ako ja pobedime slovenija, za k*r ni e goo razlikata
Автоматски споено мислење:


A sto e kriv komentatorot koa toa e oficijalno ime sakale nie ili nejkeme.. treba onie u sobranie da gi kolneme da umrat, oni se krivi
Автоматски споено мислење:

Inace Bejtulai ja peese himnata na pocetokot... Golemo bravo za deckoto
Очекувам нерешено во најдобар случај.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.343
Поени од реакции
4.535
Има напредок овие квалификации тоа е сигурно. Ама далеку сме уште од второто место. Мора да се земат 6 бодови дома и да се остане непоразен на гостувањата. И пак ништо не е сигурно. Сите ќе имаат сигурни бодови со Летонија а гледаме дека и на Полска може да и се земат бодови. Изедначена група е и се може да биде. Против Словенија мора да биде полн Градски и да се направи одлична атмосфера.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.767
Поени од реакции
1.310
Не ги потценвејте Словенцие, то шо зедовме бод кај нив немора ништо да значи, за мене Словенија е горе долу на рамниште со Полска. Со Израел и Словенија дома искрено задоволен ќе сум со 4 бода, шансата за пласман на европско ќе ја бараме во плејофф против Косово.
Имаме некој добри играчи, Барди, Елмас, Адеми, Пандев, Алиоски, Ристовски, Муслиу и голманов е океј, ама друго е све тешка багра за некој поголем успех, од клупа немаме џокер играчи, факинг Крсте Велкоски ВАТАФАК ис доинг во репрезентација, повикајго Давор Здравкоски прва постава 2 сезони по ред во Кипар играт а има само 21 година.

Јас надеж гледам во у21, доколку од таму правилно се развијат и пробијат во следнава година - две, играчи како Митровски, Чурлинов, Здравковски, Фазлагич, Атанасов,па дел од нив да влезат во сениори, сезона 2021 ќе можит да скокниме левел нагоре, пак ќе речам доколку добијаме нешто од у21, има големи таленти, ќе видиме во квалификациве како ќе се покажат, јас мислам второ место е достижно со у21.
Автоматски споено мислење:


Столе
Ристовски - Муслиу - Велковски - Алиоски
Здравковски - Адеми - Барди
Митровски - Чурлинов - Елмас

Клупа - Фазлагич, Атанасов, Руфати, Николов, Ибиши/Колевски, Трапаноски.
За 2 до 3 год јас вака ја гледам репкава, џабе ни се испукани пушки како Несторовски, Трајковски.. поарно форсирај млади и така со моментален ростер немаме шанси за некој поголем успех, нека дотераат вака до Лига на Нации, па ремонт.

 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.343
Поени од реакции
4.535
Не е тоа последна пречка, колку што помнам.
Претпоследна е. Треба да играме и со победникот од Грузија - Белорусија (освен ако нема промени кои веќе неколку пати ги напишавме).
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.408
Поени од реакции
4.383
Столе
Ристовски - Муслиу - Велковски - Алиоски
Здравковски - Адеми - Барди
Митровски - Чурлинов - Елмас

Клупа - Фазлагич, Атанасов, Руфати, Николов, Ибиши/Колевски, Трапаноски.
За 2 до 3 год јас вака ја гледам репкава, џабе ни се испукани пушки како Несторовски, Трајковски.. поарно форсирај млади и така со моментален ростер немаме шанси за некој поголем успех, нека дотераат вака до Лига на Нации, па ремонт.

Ти си прав Винсенте Дел Боске.
4-3-3 без класичен шпиц.
Еве ќе ти помогнам да си најдеш еден за кога ќе те викнат селектор да не носиш на ЕП/СП.
Хинт - игра во Франција.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.767
Поени од реакции
1.310
Ти си прав Винсенте Дел Боске.
4-3-3 без класичен шпиц.
Еве ќе ти помогнам да си најдеш еден за кога ќе те викнат селектор да не носиш на ЕП/СП.
Хинт - игра во Франција.
Подобро со лажна деветка, него со дрва како Несторовски, освен топка да заградит немат никакви други квалитети, голгетер само против банана репки како Лихтенштајн, исто како со играч минус да играме, подобро Николов нека игра на негово место, барем ќе орат по терен.
Автоматски споено мислење:

Хинт - игра во Франција.
Голем кур ако играт во франција ко немат минутажа, резерва на Тричко и Нестор.
 
Последно уредено:
На врв Bottom