Македонска фудбалска репрезентација

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.361
Поени од реакции
72.450
Ајде бе нека тепаат полјациве да им земат бод на австријциве.. :mad:
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.477
Поени од реакции
4.809
Секој што разбира фудбал знае дека Пандев е легенда и на овие години е најдобар у репрезентација. Секад имало и ќе има сељаци што хејтаат, исто како Меси што го хејтаат у Аргентина а типот е можда и најдобар играч у историја.

Него Барди играње како Пирло е :)
Trajkovski denes (n)
Автоматски споено мислење:

Мрмињо море црепињо еден :boksix: Наместо да оди на 3-0,ќе затвара игра против Латвија .... Стави го Стојановски бе дебилу,два шпица бе ....Каде бе ќе браниме против лоша екипа ?// Абрееее ....
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.834
Поени од реакции
615
Освен првите 25 мин. интересен и атрактивен дел од натпреваров остатокот е тешка боранија. На Летонциве што сами се сопнуваа на почетокот им го дадовме поседот и средината и до 80та имаат факинг 9 шута, од кои неколку добри шута. Одбраната (n). Летонциве уште се сопнуваат сами иначе.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.477
Поени од реакции
4.809
Ќе бидам досаден и пролив ќе бидам ....

Се додека не научиме пристап на игра и контрола на игра .....НИЕ СМЕ СЛАБА ЕКИПА .... Имаш предност,ти затвараш,имаш лоша статистика,ти продужуеш со исти пристап .....Абре трошиш генерација добра бре .... Мора промена ....И жити се,Радески го форсира за замена .....Смена на тренер и асален ...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.361
Поени од реакции
72.450
Па и не им требаше голов на словенциве баш....
Автоматски споено мислење:

Не ти е тебе за Македонија. Ти сакаш да си во право за Словенците што им даде блага предност. :)
:pos: Леле стварано не ти го видов постов директно дојдов да пишам за голов на Словенија хаха

Кур ме боли за словенците бе :D Јас стојам уште пред почеток на квалификации дека имаат блага предност пред Австрија, тоа во директен меч ќе си решаваат они, секако и Австрија да оди даље нема да испадне никој грешка, разликата меѓу екипиве ќе биде ептен мала
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.158
Поени од реакции
696
Леле кој дно пристап после 0-2 па и кога да ја видов топката во Димитриевски срам ме фати како 2 минути чува топка како да играме против Полска а не против ебана Латвија. Мрш никогаш нема да биде од Македонија озбилна репрезентација и овие 8бода ни се многу.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.042
Поени од реакции
2.600
Ќе ги тепаме дома Израел и Словенија и Австрија у гости.
Mark my words
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
617
Поени од реакции
1.086
Ќе ги тепаме дома Израел и Словенија и Австрија у гости.
Mark my words
Ако играме со слична „тактика“ како против Израел големи се шансите дека уште на наредната со Словенија ќе ги загубиме шансите за 2 место
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.069
Поени од реакции
818
Абе каква Словенија , паѓа у Скопје.
Ние губиме од Полска и Австрија до крај ги тепаме Словенија и Израел, нашата се знае едино Австрија и Полска ако кикснат.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.492
Поени од реакции
3.479
Ќе ги тепаме дома Израел и Словенија и Австрија у гости.
Mark my words
Marked!


ЕДИТ: Не се залетувајте толку. Или што би рекле скопжани, смањите доживљај. Немаме шанси против Австрија и Полска, а работите веќе доволно се искомплицираа со победите на Словенија против Полска и Израел. А ние со 2 нерешени и со веќе 2 порази в торба, немаме што да мереме кур*ови кај што ги мерат „големите“.

Зошто сум толку песимист? Затоа што против ебена Латвија се затвораш, наместо да поправиш гол-разлика - која што може да биде од значење. Затоа што против млитав Израел одиш на бод и затоа што на клупата имаме полуписмен „кормилар“. А ако ни се падне Косово во плеј-оффот исто така не очекувам позитивен исход.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.361
Поени од реакции
72.450
Мораме три победи и да се надеваме на киксови.

Објективно можеме до крај и со 0 нови поени да завршиме, се е возможно
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.812
Поени од реакции
2.371
Ќе ги тепаме дома Израел и Словенија и Австрија у гости.
Mark my words
Дечко против Летонија игравме денес, не Полска.
За првите две можно е, ама Австрија во гости со Трајковски, Бектулаи и Радески мало морген.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.969
Поени од реакции
2.250
Не го гледав натпреварот ама не летајте, против Летонија игравме, истата таа Летоника прими 6 парчиња од Австрија пред некој ден.
За Полска не знам, немаат некои индивидуалци освен Лева ама Австрија имаат оган играчи, тешко да извадиме позитивен резултат со нив
 
На врв Bottom