Македонска фудбалска репрезентација

Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
А зошто збори албански торбешов не ми е јасно? Го гледам не пее ни химна
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.539
ma koj go ebe... jas bi porado nikad da ne se kvalifikuvame nego sipovi da ni igraat vo reprezentacijata. toa kopile nikad nema da me reprezentira mene
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
ma koj go ebe... jas bi porado nikad da ne se kvalifikuvame nego sipovi da ni igraat vo reprezentacijata. toa kopile nikad nema da me reprezentira mene
:eek:

Ти си поголем бот и од тие што го избркале од ресторан.
Како бе можеш нешто вакво да напишеш?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.539
:eek:

Ти си поголем бот и од тие што го избркале од ресторан.
Како бе можеш нешто вакво да напишеш?

sto ima loso u toa so napisav?

ednostavno ne sakam da igra za makedonska reprezentacija, mene toj ne me reprezentira nema potreba od indijanci sto ni jazikot ne to znaat vo reprezentacija
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Колку за информација ресторанот е во сопственост на екс репрезентативниот голман Јане Николоски.
Имаше негов демант дека не бил сопственик од Октомври 2018 година.

Еве линк.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.548
ma koj go ebe... jas bi porado nikad da ne se kvalifikuvame nego sipovi da ni igraat vo reprezentacijata. toa kopile nikad nema da me reprezentira mene
На било кој друг да му го направеа ова немаше да ми биде гајле ама за Алиоски не можам да го кажам тоа.Има респект човекот а и не е од Македонија па да ја пее химната за разлика од Хасани,Барди,Адеми,Вислар и Бејтулаи.Било кој од овие не заслужуваат да го носат дресот и да ме презентираат мене и тебе.Ама за Алиоски не можам да го кажам истото.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.790
Голема врева за ништо, секој што си има локал има право да одредува кои гости ги сака а кој не во кафулето, да беше некој Македонец и да влезеше у албанското кафуле и да беше исфрлен, немаше две реченици да се напишат , а не да стигне до апсења и жалопојќи по интернет.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Голема врева за ништо, секој што си има локал има право да одредува кои гости ги сака а кој не во кафулето, да беше некој Македонец и да влезеше у албанското кафуле и да беше исфрлен, немаше две реченици да се напишат , а не да стигне до апсења и жалопојќи по интернет.
Првин не е некој си албанец. Репрезентативец е на Македонија.
Прифати да игра за нас иако е само роден тука.
Второ, ајде замисли на Пандев да му кажат да си оди од ресторан во Тетово затоа што зборел македонски. Не две реченици, сега сите опозициски партии имаше прес конференции да држат.
Колку и да се поголеми националисти од нас, албанците никогаш нема да го направат тоа.
Они се пред се трговци, а не сељаци.
Мал милион пати сум бил муштерија во албански локал и никогаш немало ваква ситуација.
Ама ете,на некој во Прилеп му текнало да изиграва локал патриот. Којзнае колку е горд што избркал албанец од неговиот ресторан. Каква победа за македонците ејјј.

И незнам стварно како почнаа наеднаш да ви пречат албанците во македонска репрезентација, а кур не ви чуеше кога Бо Мекејлеб даваше кошеви и Прибак заедно со Вугринец играа за нас на светското.
Они случајно да не ги знаеа химните и јазикот?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.539
Првин не е некој си албанец. Репрезентативец е на Македонија.
Прифати да игра за нас иако е само роден тука.
Второ, ајде замисли на Пандев да му кажат да си оди од ресторан во Тетово затоа што зборел македонски. Не две реченици, сега сите опозициски партии имаше прес конференции да држат.
Колку и да се поголеми националисти од нас, албанците никогаш нема да го направат тоа.
Они се пред се трговци, а не сељаци.
Мал милион пати сум бил муштерија во албански локал и никогаш немало ваква ситуација.
Ама ете,на некој во Прилеп му текнало да изиграва локал патриот. Којзнае колку е горд што избркал албанец од неговиот ресторан. Каква победа за македонците ејјј.

tocno nekoj Albanec sto ja napustil mkd (fala kurcu) i sega so set pamet nekoja budala go vratila da igra za nasata drzava za koja on poima nema duri ni jazikot ne go zbori. jas porado bi on da si igra za svicarska ili nekoja treta drzava.

primerot so pandev e bez vrska, tetovo e makedonija prvo i osnovno a ako nekoj ne go pusti da vleze vo privaten lokal toa e isto ok. ako nema rezervacija pa koj saka neka e ako e polno e polno.

smesno e ova be, jas razbiram da glumat diskriminacija ako e drzavna sluzba u prasanje ama ova e PRIVATEN lokal i tamu GAZDATA odlucuva dali nekoj moze ili ne moze da vleze i nemora da obrazlozi sto i kako. ako u faca mu kazal deka ne go pusta radi toa sto e sipak ok togas ima nekakov slucaj ama ako nisto ne mu kazal prikaznata zavrsuva tuka, negovo pravo e dali ke go pusti vnatre ili ne.

dosta branete covek sto neke ni jazikot da vi go ispocituva
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
tocno nekoj Albanec sto ja napustil mkd (fala kurcu) i sega so set pamet nekoja budala go vratila da igra za nasata drzava za koja on poima nema duri ni jazikot ne go zbori. jas porado bi on da si igra za svicarska ili nekoja treta drzava.

primerot so pandev e bez vrska, tetovo e makedonija prvo i osnovno a ako nekoj ne go pusti da vleze vo privaten lokal toa e isto ok. ako nema rezervacija pa koj saka neka e ako e polno e polno.

smesno e ova be, jas razbiram da glumat diskriminacija ako e drzavna sluzba u prasanje ama ova e PRIVATEN lokal i tamu GAZDATA odlucuva dali nekoj moze ili ne moze da vleze i nemora da obrazlozi sto i kako. ako u faca mu kazal deka ne go pusta radi toa sto e sipak ok togas ima nekakov slucaj ama ako nisto ne mu kazal prikaznata zavrsuva tuka, negovo pravo e dali ke go pusti vnatre ili ne.

dosta branete covek sto neke ni jazikot da vi go ispocituva
Незнам кој е на врвот.
Дали ти, marick14 или мкд владе.
Дечко, не се прави политичар тука. Избркан е зашто зборел на албански.
Сите овде добро знаеме дека е вистина и дека е избркан зашто газдата глумел патриот.
Згора на се, може да дојдат туристи од Албанија и да зборат. Ќе ги избрка од ресторан?
Па ајде да тргне секој ресторанџија тоа да го прави, каква слика ќе имаат луѓето за тој град!?
Те молам не ме цитирај веќе зашто си многу тенеќе да коментираш. Пишуваш само глупости.
Изиграваш некој патриота на тастатура тука, па уште порадо да не сме се квалификувале отколку шипци да играат за нас. Користи за цел живот кондом, не е убаво да испадне јуниор од тебе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.539
Незнам кој е на врвот.
Дали ти, marick14 или мкд владе.
Дечко, не се прави политичар тука. Избркан е зашто зборел на албански.
Сите овде добро знаеме дека е вистина и дека е избркан зашто газдата глумел патриот.
Згора на се, може да дојдат туристи од Албанија и да зборат. Ќе ги избрка од ресторан?
Па ајде да тргне секој ресторанџија тоа да го прави, каква слика ќе имаат луѓето за тој град!?
Те молам не ме цитирај веќе зашто си многу тенеќе да коментираш. Пишуваш само глупости.
Изиграваш некој патриота на тастатура тука, па уште порадо да не сме се квалификувале отколку шипци да играат за нас. Користи за цел живот кондом, не е убаво да испадне јуниор од тебе.

od kurtoni kako tebe sme tamu kade sto sme mada ti si najverojtno sip+ar sekako
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.548
Првин не е некој си албанец. Репрезентативец е на Македонија.
Прифати да игра за нас иако е само роден тука.
Второ, ајде замисли на Пандев да му кажат да си оди од ресторан во Тетово затоа што зборел македонски. Не две реченици, сега сите опозициски партии имаше прес конференции да држат.
Колку и да се поголеми националисти од нас, албанците никогаш нема да го направат тоа.
Они се пред се трговци, а не сељаци.
Мал милион пати сум бил муштерија во албански локал и никогаш немало ваква ситуација.
Ама ете,на некој во Прилеп му текнало да изиграва локал патриот. Којзнае колку е горд што избркал албанец од неговиот ресторан. Каква победа за македонците ејјј.

И незнам стварно како почнаа наеднаш да ви пречат албанците во македонска репрезентација, а кур не ви чуеше кога Бо Мекејлеб даваше кошеви и Прибак заедно со Вугринец играа за нас на светското.
Они случајно да не ги знаеа химните и јазикот?
Сите овие што ги нареди овде не се родени Македонци за разлика од Хасани,Бејтулаи,Муслиу,Адеми и Барди.Они не се приморани да ја пејат химната но барем со почит ја слушаа.Од овие 5 души само Адеми можам да го издвојам кој барем малку подостоинствено од овие другите го слуша интонирањетоа другите како да се на погреб или пак пред стрелање.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Голема врева за ништо, секој што си има локал има право да одредува кои гости ги сака а кој не во кафулето, да беше некој Македонец и да влезеше у албанското кафуле и да беше исфрлен, немаше две реченици да се напишат , а не да стигне до апсења и жалопојќи по интернет.
ubavo kaza eden clen pred mene, albanec ne e glup da isfrli musterija koj mu nosi pari. ne trebas ni nesto drugo da zaboravis, so toa sto nekoj albanec ke sedne kaj makedonec vo restoran on pokazuva i deka kolku tolku ima pocit kon narodot. alioski e musliman iako mozda ne nekoj strog, pa sepak odlucil da ruca so negovata familija negde kade sto se gotvi i svinsko meso. na strana problemite koi gi imame vo drzavata, potegot bil idiotski bidejki se pravel "patriot" vo totalno pogresna situacija. neka izigrava patriot negde kade sto e tesko i mozda potrebno. toa vcera definitivno ne bese patriotski poteg, IMO samo seljacki.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom