Македонска фудбалска репрезентација

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
12.681
Поени од реакции
13.292
Aliovski bratot spava u pm

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
6 април 2009
Мислења
5.992
Поени од реакции
2.714
Алиоски е катастрофа двеве утакмици, во одбрана посебно касни на секоја топка.

Несторовски посебна приказна, моментално ни за Младост Царев Двор не е.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.389
Поени од реакции
8.860
Не утепаа комплетно. Одбраната изгубена, средниот ред не постои нападот одсечен. Ако нешто не смениме тешко да имаме толку среќа и во второ.
п.с Лазаро фетиш на северни има излеа :cenzura::D:P
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
4.325
:mad:

Кој идиот си Мрме со плановите твои :boksix:
  • Адеми денеска боље дрибла од Елмас.
  • Стаи го подобро Кире Ристовски да го затвори Лазано,сите акции од десно им идат.Алиоски е ептен низок и очаен дефанзивно,премести на местото Елмас као крило
  • Николов ти ибам цинцарот,го игра крило,сите топки ги лупна у лошо и дриблање:pos:
  • Трајковски нека биде крило или упари го у напад,супер се со Пандев ....
  • Нестор освен пречката е :sleep:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.452
Поени од реакции
1.833
Како е можно овој Алиоски да игра бек? Ваква дезориентирана патарушка одамна немам видено. Чиста среќа што не водат Австрија. Ја не сум задоволен овие утакмици и од Барди. Многу просечно, денес па и испод просек.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.429
Поени од реакции
4.081
Слаби во одбрана, премногу киксови. Средината како издишани, се гледа дека имаат мозок, можат нешто да искомбинираат ама се нема кондиција и дисциплина. Нестороски леле...:LOL: Пандев сигурно си мисли, со кој тоа јас морам да комбинирам во напад...:LOL:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.389
Поени од реакции
8.860
Не можат да одат кутриве...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.429
Поени од реакции
4.081
Се чини толку од надежите за шанса за 2ро место. Еден ебан бод нема да освоиме од овие 2 кола. Делуваат како деца на моменти, одвај трчаат кутрите. :unsure:
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
974
Поени од реакции
1.621
Од километар се познава дека Алиовски не е лев бек,чоекот се мачи на оваа позиција а мрме упорно веќе со години го игра таму...не знам што треба да се случи за Алиоски да го стави десно офанзивно крило па макар лев бек играл Жута.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
4.325
Барди ....иииии .....го погоди живиот ѕид .....

Климе,дај друго дете .....

 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.879
Поени од реакции
5.279
Толку е квалитетот, каков тренер какви бакрачи. Затоа и постои лига на нации, за да можат и слабите репрезентации да се пласираат, таму ќе си ја бараат шансата.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
4.799
Поени од реакции
3.904
Свака част, го изораа теренот , како е можно толку голема разлика во физичка подготвеност, не е да кажеш нашиве играат во слаби лиги па се послаб физички спремни... бог да чува.
 
На врв Bottom