Македонска фудбалска репрезентација

Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
A зошто да не се игра на пример во Прилеп/Битола пред 10-15к публика и уште не излезени шипциве да "изгубат". Има година и пол време, доволно да се среди стадион. Ајде ФФМ направете нешто добро.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.369
A зошто да не се игра на пример во Прилеп/Битола пред 10-15к публика и уште не излезени шипциве да "изгубат". Има година и пол време, доволно да се среди стадион. Ајде ФФМ направете нешто добро.
Се разбира дека ќе го средат стадионот наш за година и пол :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Косово се навистина добра екипа . Многу убава течна игра имаат,млада екипа,според мене,можеби најлошиот можен противник,плус заради факт што се Албанци . Јака екипа,Албанци ....... Во март 2020,дај Боже,нека се среди некој стадион во Македонија до тогаш,да е негде Битола,Прилеп,Штип па да играме на таа локација,да се избегнат гости Албанци .....Ако не,Струмица нека остане опција.Само да нема многу публика од шипциве .
Да ми е да знам, кој тебе ти стаил преодна оцена по Македонски Јазик?
 
Ф

Флеш

Гостин
Никола Секулов повикан за Италија u-17. Знае некој од кои причини не игра за нашиве или стандард македонска работа.
Неговите родители се тешки гомна зошто му се мешаат на детето . Накурчени се зошто бил џабе викан,а не играл редовно и демек редовно самиот плаќал патни трошоци и губел време .... Не ми е ни потребен искрено .....Дигнати куртони од Македонци .... А не е точно,дека самиот плаќал,кога Ффм и за младите има паричен износ за повик сега направено .... Златни деца се Митревски и Чурлинов и неколку нашинци од Австралија,да не кажам и шиптарчиња кои одлучиле за нашиве млади да играат а надвор се родени и надвор играат ......Секулов,следечи Нафиу .....Нека го слуша татичко.....[DOUBLEPOST=1542757507][/DOUBLEPOST]
Да ми е да знам, кој тебе ти стаил преодна оцена по Македонски Јазик?
Што сакаш?! Памет ќе продаваш?Многу се курчиш
 
Ф

Флеш

Гостин
Не се курчам, се прашувам и воедно констатирам неписменост.
Јас констатирам малтретирање од страна на тебе и оффтопик одење од темата што е ..... Веројатно модератор може да малтретира и заебава член .....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Официјално листа на екипи што во 2020/2021 ќе играат во Лига Ц на ова натпреварување, освен нашата репрезентација:

Албанија
Белорусија
Бугарија
Грузија
Грција
Унгарија
Израел
Косово
Црна Гора
Северна Ирска
Република Ирска
Романија
Словачка
Турција

Ќе биде зезнато богами, ќе се бориме за опстанок, се надевам ќе имаме некоја среќа со ждребот..

И официјално шеширите за квалификациите за ЕП во 2020:

upload_2018-11-21_1-7-26.png
upload_2018-11-21_1-7-31.png


Овие четири први привилегирани екипи ќе играат во група со пет екипи.

Добро ќе беше да бевме петти шешир богами..

Ама тоа е..

Има интересни екипи богами во сите шешири освен од првиот...да имаме малце среќа да избегнеме посериозни екипи не би било лошо..
 
Ф

Флеш

Гостин
Драгонски,
Грција ми е фаворит .....Никогаш не сме играле фудбал со нив.Атмосферата би била прејака ..... Автоматски, 6 бода заради предавање на меч ќе имаме,со сигурност. Огромна желба ми е Грчка ..... Замисли на Тумба,на Паок во Солун ..... Или тука Филип 2 :pos::LOL:
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Pot 4 и Pot 5 тука се негде.
Моја желба:
Italy
Wales
Turkey
Greece
The North
Malta
Би имале огромни шанси за пласман. Нека се угоде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom