Македонска фудбалска репрезентација

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
А да, за тие што не биле на Филип II земете си две три пакетчиња влажни марамици и паломи ако сакате да седнете на столчињата, посебно ако не сте на Јужна. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.370
Најкомичниот дел е што има во подтрибинскиот простор под Блок број 6 кога одиш од Јужна према Исток, веднаш по тоалетите, дупка некаде околу 15 центиметри широка, долга од внатрешниот до надворешниот ѕид на стадионот, некаде 4-5 метри, и од страна на ѕидовите ставиле метални лајсни да ги кажам, ама немале доволно долги за да ја покријат дупката целосно.

Како поминува толпа народ која слободно гази, така си одзвонува лајсната. Најјакиот дел?

Во оној простор каде што не успеале да ја покријат дупката, а зјае надолу можеби 15 метри дупка, ставиле 2-ца специјалци, и им кажуваат на луѓето да поминуваат над лајсните.

Извадив телефон да сликам, па ми свика еден од специјалците.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.007
Поени од реакции
1.902
Толку да не се сака репрезентацијата, само тука можам да читам. Абе една Италија изгледа инфериорна против Шпанија, а камо ли репрезентации како Македонија. Ја гледав и со Албанија, шпанците просто се друг свет. Да изгубиш од нив 2:1, е како победа, макар иако имале само еден шут кон голот. Мислам дека полека почнува да се ствара добра атмосфера во тимот, па така, во ваква консталација , негативци како тука што има еден куп, се вишок .
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.030
Поени од реакции
981
Стварно бе луѓе повеќето само со плукање и сеир што влегувате со клизачи , ало полека...

Играш против Шпанија , што ако сака на пола и половина од светските репрезентации може 90 минути да им ја
држи топката , воопшто да не ја видат , вие барате некоја офанзива , дрскост , агресија? Се тоа убаво звучи , вака за на
форум да се јачаме , ама факт е дека кој играл фудбал на повисок левел, а се надевам слично е и со другите екипни спортови , бар еднаш сте имале шанса да играте против екипа , каде што газот не сте знаеле каде ви е.
Поентата е дека поставен си во позиција да играш колку тие ќе ти дозволат. Незнам што е толку тука нејасно?
Разликата во квалитет е преголема. Шпанија правела и прави магариња од многу појаки репрезентации од нашата.

Во едни такви услови , пак не се посрамотивме. Ако не на друг начин , бар резултатски.

Проблем е ако сличен пристап , или игра практикуваат против една Албанија , Луксембург или Израел.
Со нив треба , и реално можеме фајтерски , гради во гради битка.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.370
Колку што ги разбрав момците претходно, поголем проблем беше атмосферата на трибините, отколку играта
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Шо е бе паметен?! И шо ако влегол? Толку е битен што не сум го ни приметил дека влегол.
Леле чоек жими се заќути, само поглуп и поглуп испаѓаш со секој нов збор што го пишуваш.
Киксот е што ТИ рече "штета што Тричко не ја искористи шансата" и кога ја ти реков дека не беше тоа Тричковски, ти одговараш во стил "што тропаш, Тричко не ни играше". Ондак шо к.. кажуваш дека он утнал? Значи само глеаш да јадеш гомна и да не напраиш глупи (оти не дај Боже некој рече си бил грешка) а ни самиот не знаеш што збориш ни имаш некоја поента, прво викаш утнал, после кога ти викам дека не беше он тој што утна ти мене ми викаш што сум тропал, он не ни играл (колку со сила да пробаш да ме направиш мене глупиот во муабетов), иако тоа ем е контрадикторно на самиот твој коментар ем и едното и другото е грешно, и на крај па уште ти се правиш паметен и нас не правиш глупи што сме спомнале дека не си грешка.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Последно уредено:

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Паметен, киксот е што ТИ рече "штета што Тричко не ја искористи шансата" и кога ја ти реков дека не беше тоа Тричковски, ти одговараш во стил "што тропаш, Тричко не ни играше". Значи само јадеш гомна демек колку сме глупи а ни самиот не знаеш што збориш ни имаш некоја поента, прво викаш утнал, после кога ти викам дека не беше он тој што утна ти ми викаш што тропам, он не ни играл, што ем е контрадикторно на самиот твој коментар ем и едното и другото е грешно, и на крај па уште ти се правиш паметен и не правиш нас глупи.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Никој не ве прави глуп. Доволно е да се вратиш назад на мојот пост кај што убаво и читливо, напишав дека еве и со капс лок ако треба: ДА БЕШЕ ТРИЧКО ЌЕ СЕ СПРЕПНЕШЕ НЕМАШЕ НИ ДА СТИГНЕ ДА ШУТНЕ. А одоздола додадов уште и секоја чест за Ристовски.

Е сега кој разбрал, разбрал. Кој си е глуп глуп и ќе си остане.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Никој не ве прави глуп. Доволно е да се вратиш назад на мојот пост кај што убаво и читливо, напишав дека еве и со капс лок ако треба: ДА БЕШЕ ТРИЧКО ЌЕ СЕ СПРЕПНЕШЕ НЕМАШЕ НИ ДА СТИГНЕ ДА ШУТНЕ. А одоздола додадов уште и секоја чест за Ристовски.

Е сега кој разбрал, разбрал. Кој си е глуп глуп и ќе си остане.
Не рече "Да беше тричко" туку "Тричко да ја фатеше контрата од Пандев" (доволно е самиот да се вратиш назад да видиш што си пишал наместо мене тоа да ми кажуваш да проверам што си рекол и сега со други зборови да објаснуваш што со кажал за со сила да ме напраиш глуп, кога во случајов апла ти си тој што цело време збори глупости), така да пак ќе кажам, аман заќути и доста се праиш паметен оти со тоа не не правиш нас да испаднеме глупи туку само самиот се поглуп и поглуп испаѓаш. Поздрав

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Не рече "Да беше тричко" туку "Тричко да ја фатеше контрата од Пандев" (доволно е самиот да се вратиш назад наместо мене тоа да ми го кажуваш и сега со други зборови да си објаснуваш што со мислел), така да пак ќе кажам, аман заќути и доста се праиш паметен оти само поглуп испаѓаш.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Типче кажи ако сакаш да земам со инка да ти ставам во главата па да разбереш?!
Па уште тој ќе ме заќутувал поглуп сум испаѓал. :pos:

Кажи ми која е разликата меѓу „да беше“ и „да ја фатеше“ и одоздола споменат и стрелецот на голот. Не знам што уште треба, да земам да цртам?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Типче кажи ако сакаш да земам со инка да ти ставам во главата па да разбереш?!
Па уште тој ќе ме заќутувал поглуп сум испаѓал. :pos:

Кажи ми која е разликата меѓу „да беше“ и „да ја фатеше“ и одоздола споменат и стрелецот на голот. Не знам што уште треба, да земам да цртам?
Разликата е што Тричко не можел да ја фати коа не ни бил таму, Несторовски е тој што можеше да ја фати, а Тричко можеше да биде таму за да кажеш "да беше". Тоа е разликата меѓу "да беше" (Тричко таму) и "да ја фатеше" (Несторовски, кој се обидуваше да ја фати). Со инка треба да ти објаснувам?Што треба, да ти цртам? Ко имбецил да си па што волку се праиш дека не разбираш.

Тоа ти е ко Јаховиќ коа го утна пеналот против Израел и некој да пише "да го дадеше Тричко пеналот ќе израемневме", ако некој одговореше "Јаховиќ го утна, не Тричко" ондак он е глуп што не те разбрал што ти си мислел во главата и дека уствари си сакал да кажеш "да го шутираше пеналот Тричко" а не "да го дадеше Тричко пеналот"?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Последно уредено:

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Разликата е што Несторовски е тој што можеше да ја фати, а Тричко можеше да биде таму за да кажеш "да беше". Тоа е разликата меѓу "да беше" (Тричко таму) и "да ја фатеше" (Несторовски, кој се обидуваше да ја фати). Со инка треба да ти објаснувам?Што треба, да ти цртам? Ко имбецил да си па што волку се праиш дека не разбираш.

Тоа ти е ко Јаховиќ коа го утна пеналот против Израел и некој да пише "да го дадеше Тричко пеналот ќе израемневме", ако некој одговореше "Јаховиќ го утна, не Тричко" ондак он е глуп што не те разбрал што ти си мислел во главата и дека уствари си сакал да кажеш "да го шутираше пеналот Тричко" а не "да го дадеше Тричко пеналот"?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Важи друже еве ти едно лајкче радувај му се.
 
Ф

Флеш

Гостин
Како каже и убеџу је, неќе Кајганџие: “Нема талената у Македоније“ ..... :гомце::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

3 и 40 делот е порничи :drk::цицки:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom