Македонска фудбалска репрезентација

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Ова е глупост на толку многу нивоа. Ако веќе си решил да правиш кореографија на Јужна, продавај ги прво картите од Јужна за да го комплетираш знамето.

Многу пријатно изненаден од Елмаз, детево игра со муда...
Се исполни Јужна 15 минути откако почна утакмицата, никој не е крив што луѓето се идиоти и мислат дека во стадион се влегува за 2 минути.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Читам коментари под статијата на еден портал:

Samo go gledav vtoroto poluvreme i samo bravos za igrata na nasata repenzetacija , tolku zelba i tracanje protiv medzu najdobriot protivnik Cestitki Dobro igraa à za golot na mladoto momce e fenomenalen i ce se pamti za brzo vreme zamani decko Menadzerite ne spijat . Cestitki Makedonijo
:shook:

tie so plukaat pojma nemaat nitu gledaat fudbal samo na krajot go gledaat rezultatot pa dzavkaat kako golemi strucnjaci
za del od komentarive od golemive strucnjaci . abe sogi gledate togas ako znajte deka ne znaat da igraat fudbal ?gledajte crtan film . ako pobedeja bravo taka treba togas cini ako izgubat uaaaa za nisto nene biduva nesme nie za fudbal drva cepenici neznam so pa vlezete vie togas igrajte akoste poarni , ponudetese kaj selektorot sega zaso izrael vie igrajte pa ceve vidime
Класика муабет :icon_mrgr:

Abe luge so sakate ne izgubivme od tadzikistan izgubivme od spanija alo i toa ne ne pregazija tuku mnogu se iznamacija da pobedat jas mislam deka sega so mladincite koga ke gi povikat u a selekcijata i plus postarite igraci ke napravime dobri rezultati
:pos:

Ovoj sudija od polska pederov bese 12-ti igrac na spanija,golot na ristovski bese evrogol najubav gol I vredi za deset golovi,malku poveke da dadoa nasite fudbaleri ke ja rasturea spanija,tie I ne pokazaa nekoja igra a golovite ni gi dadoa slucajno na sreka
:чда:

ne porazija , no ne ne POTCINIJA!
Така е.

Vazno mu kladovme eden ama vreden ajt na zdrave!!!
Важно му кладовме голој :цицки:

Еден пишал дека нашиве биле дрва и одма следат коментари:
Оди ти игри бе.. да те видеме шо цвеќе си
Сите дрва,само ти палма си.....оди ти играј.Ебати тастатурата!Да ја немаш тастатурата, нит че те видит,нит че те чует некој.
:vozbud::vozbud::vozbud:

Комедијанти сме на спортски план.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Стадионон ни прокишњава! :pos:

Низ цел исток оној дел од првите редови кои не се покриени беа пуни вирови вода. Со чизми треба да идеш за да не се направиш утоп. Никаков систем немаат за да „бега“ водата надолу, дури мислам дека и со обратна косина е направен.

Друго, за гужвите. Ко и секогаш кривицата е половична, пола на огранизаторот пола на народто кој иде 30 минути пред почеток на утакмицата. Но сепак вчера редот пак се створи и се чекаше толку многу ради „службите за безбедност“.

Пази, ем имаш само 4 главни моста, ем на тие 4 моста имаш што работаат само по 3 врати (тесни за само еден човек да мине). Па отвори 6 врати да го ебам, дупло побрзо ќе иде. Претресот демек јак, али никаков. Со рачни детектори за оружје те проверуваат место да стават автоматски (ко на аеродром) па ако свирне тогаш дополнитело да те претресе рачно. На читачите за карти НИКОЈ не стои, комотно си ги прескачаат некои препреките.

И баш ради тоа, и покрај нели ТРИ (жими куров) степени на првоерка имаше индијанци со фалц карти влезени! Кај мене на трибина два пати дојдоа некои со фалц карти. Едните ги открија брзо пошто на картите им пишуваше цена 50 денари :pos: Или толку им сече или некој јако ги заебал шо им ги шитнал.

Прашањето е: Како го куцнале бар кодот кој нели е уникат на ролер-вратите и како влегле со фалц карта?
Одговорот е најверојатно она што погоре го спомнав, дека ги прсекочиле тие ролер-врати кај што се куцаат картите.
А многу па полоша опција ќе биде ако сепак се куцнале и ролерот им се отворил со фалц карта.

За суперкупот ќе биде хаос...
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Тричко да ја фатеше контрата од Пандев, ќе се спрепнеше немаше ни да стигне да шутне...
Не сме инаетливи кога се во прашање било какви натпреварувања, едноставно такви сме си.
Секоја чест за Ристовски.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Превара е цел систем за карти, јас и друг човек имавме потполно исти карти со исти броеви, и двата успешно куцнати :D
не знам како ќе организираме ние супер куп греој сме, иди Шпанија за 5 стотки да ја гледаш ти настапува со 14 супер ѕвезди шо секој викенд сите в кладилница ги пишат пратат и дркат на нив и пак стадионот полупразен, дно дна сме бе не ми се прај муабет.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Превара е цел систем за карти, јас и друг човек имавме потполно исти карти со исти броеви, и двата успешно куцнати :D
не знам како ќе организираме ние супер куп греој сме, иди Шпанија за 5 стотки да ја гледаш ти настапува со 14 супер ѕвезди шо секој викенд сите в кладилница ги пишат пратат и дркат на нив и пак стадионот полупразен, дно дна сме бе не ми се прај муабет.
Абе реално вчера и ништо не се виде од нив. Нормално, немаше ни потреба, си тепаа рутинирано иако на крај малку им смрзна гомното некои 10-15 минути. Головите ние ги примивме класика, од никакви шанси.

И пред 2-0 ништо посебно не покажаја, а тек после тоа се влечеа на терен. Едино Иско трчкареше ко увек, Карвахал и Силва нешто. Иниеста го мрзеше што е на терен, братот чисто рекреативно ја изигра.

Него она Џорди Алба какво тешко педерче од играч, и против Македонија ем сакаше да симулира, ем после фаули педерски ги сопнуваше нашите, ццццц, класична дроља од фудбалер, брука.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Стадионон ни прокишњава! :pos:

Низ цел исток оној дел од првите редови кои не се покриени беа пуни вирови вода. Со чизми треба да идеш за да не се направиш утоп. Никаков систем немаат за да „бега“ водата надолу, дури мислам дека и со обратна косина е направен.

Друго, за гужвите. Ко и секогаш кривицата е половична, пола на огранизаторот пола на народто кој иде 30 минути пред почеток на утакмицата. Но сепак вчера редот пак се створи и се чекаше толку многу ради „службите за безбедност“.

Пази, ем имаш само 4 главни моста, ем на тие 4 моста имаш што работаат само по 3 врати (тесни за само еден човек да мине). Па отвори 6 врати да го ебам, дупло побрзо ќе иде. Претресот демек јак, али никаков. Со рачни детектори за оружје те проверуваат место да стават автоматски (ко на аеродром) па ако свирне тогаш дополнитело да те претресе рачно. На читачите за карти НИКОЈ не стои, комотно си ги прескачаат некои препреките.

И баш ради тоа, и покрај нели ТРИ (жими куров) степени на првоерка имаше индијанци со фалц карти влезени! Кај мене на трибина два пати дојдоа некои со фалц карти. Едните ги открија брзо пошто на картите им пишуваше цена 50 денари :pos: Или толку им сече или некој јако ги заебал шо им ги шитнал.

Прашањето е: Како го куцнале бар кодот кој нели е уникат на ролер-вратите и како влегле со фалц карта?
Одговорот е најверојатно она што погоре го спомнав, дека ги прсекочиле тие ролер-врати кај што се куцаат картите.
А многу па полоша опција ќе биде ако сепак се куцнале и ролерот им се отворил со фалц карта.

За суперкупот ќе биде хаос...
Na tie karti sto pisuva cena 50 denari se gratisi :D

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Стадионон ни прокишњава! :pos:

И баш ради тоа, и покрај нели ТРИ (жими куров) степени на првоерка имаше индијанци со фалц карти влезени! Кај мене на трибина два пати дојдоа некои со фалц карти. Едните ги открија брзо пошто на картите им пишуваше цена 50 денари :pos: Или толку им сече или некој јако ги заебал шо им ги шитнал.
Зашо зборите коа не знаете, гратиси беа тие, и ги делат по клубовите за децата , и ваљда на многу други луѓе :D
На крај краева шо е толку проблем да седнеш на место што не е твоето (само во ваков случај коа твоето е зафатено ради иста карта) кога има доста празни места, јас кај шо седев на источна под мене имаше 10 празни столчиња , после се преместив од 7ми у 8ми блок :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Na tie karti sto pisuva cena 50 denari se gratisi :D

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
Зашо зборите коа не знаете, гратиси беа тие, и ги делат по клубовите за децата , и ваљда на многу други луѓе :D
На крај краева шо е толку проблем да седнеш на место што не е твоето (само во ваков случај коа твоето е зафатено ради иста карта) кога има доста празни места, јас кај шо седев на источна под мене имаше 10 празни столчиња , после се преместив од 7ми у 8ми блок :D
Епа кој РЕТАРДИРАН делел гратиси за места за кои веќе биле продадени карти? Кариве беа ист блок, ист ред, исто седиште. Кој кур па ја на пример би станал некому кога веќе сум платил 200 (или повеќе) денари и регуларно сум купил карта.

Се знае, одделуваш еден блок за гратиси и тие ги делиш по спонзори, клубови, швалерки и на карата пишува ГРАТИС а не 50 денари...

Класичен FYROM ебате... :tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
во ред е ова зошто не се преместиш кога има место ама утре НЕМА да има така место а тие иста глупост ќе направат (не може туку ЌЕ направат), затоа треба да се реагира.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Стадионон ни прокишњава! :pos:

Низ цел исток оној дел од првите редови кои не се покриени беа пуни вирови вода. Со чизми треба да идеш за да не се направиш утоп. Никаков систем немаат за да „бега“ водата надолу, дури мислам дека и со обратна косина е направен.

Друго, за гужвите. Ко и секогаш кривицата е половична, пола на огранизаторот пола на народто кој иде 30 минути пред почеток на утакмицата. Но сепак вчера редот пак се створи и се чекаше толку многу ради „службите за безбедност“.

Пази, ем имаш само 4 главни моста, ем на тие 4 моста имаш што работаат само по 3 врати (тесни за само еден човек да мине). Па отвори 6 врати да го ебам, дупло побрзо ќе иде. Претресот демек јак, али никаков. Со рачни детектори за оружје те проверуваат место да стават автоматски (ко на аеродром) па ако свирне тогаш дополнитело да те претресе рачно. На читачите за карти НИКОЈ не стои, комотно си ги прескачаат некои препреките.

И баш ради тоа, и покрај нели ТРИ (жими куров) степени на првоерка имаше индијанци со фалц карти влезени! Кај мене на трибина два пати дојдоа некои со фалц карти. Едните ги открија брзо пошто на картите им пишуваше цена 50 денари :pos: Или толку им сече или некој јако ги заебал шо им ги шитнал.

Прашањето е: Како го куцнале бар кодот кој нели е уникат на ролер-вратите и како влегле со фалц карта?
Одговорот е најверојатно она што погоре го спомнав, дека ги прсекочиле тие ролер-врати кај што се куцаат картите.
А многу па полоша опција ќе биде ако сепак се куцнале и ролерот им се отворил со фалц карта.

За суперкупот ќе биде хаос...
Бетер од хаос ќе биде. Иначе, јас имав карти за запад и идам да си седнам на столчињата и што да видам... Ги спуштам столчињата да седнам и... цели со прашина, пајажина, огромни црни пајаци бегаат, исушен птичји измет...:facepalm: Најсериозно на што личи тоа. Ќе дојдат Шпанци и Британци и пајаци ќе им шетаат по столчињата. Брука. 5 минути ги чистев столчињата со влажни марамици. Забораив да ги сликам, ќе им ги пратев на страната на ФФМ, да го пцујам и брукам. Суперкуп во Скопје.
Зашо зборите коа не знаете, гратиси беа тие, и ги делат по клубовите за децата , и ваљда на многу други луѓе :D
На крај краева шо е толку проблем да седнеш на место што не е твоето (само во ваков случај коа твоето е зафатено ради иста карта) кога има доста празни места, јас кај шо седев на источна под мене имаше 10 празни столчиња , после се преместив од 7ми у 8ми блок :D
Јас кога купував карти, таа продавачката во Тобако 2 ми рече дека Исток е цел распродаден:D А таму 500 слободни столчиња.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
во ред е ова зошто не се преместиш кога има место ама утре НЕМА да има така место а тие иста глупост ќе направат (не може туку ЌЕ направат), затоа треба да се реагира.
Така де, а ако едниот од нив е со гратис, тој треба да се носи у пм, а ако и двајцата имаат регуларна платена карта, ќе си се утешат заедно дека државава не ја бива и ќе најдат некој компромис.
Само Германија да дое ќе има пун стадион, во друг случај нема да биде никако полн, ни Италија не беше доволна да се напуни цел, ни Шпанија :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom