Македонска фудбалска репрезентација

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Можете да ги обвинувате фудбалерите колку сакате, ама ако некој од вас вчера беше на стадион ќе заклучеше дека ние не сме фудбалска нација.
Седнати сите грицкаат семки или чепкаат на телефон џоа филм гледаат и чат пат некој ќе викне УА од страна. Па химната со пола уста се испеа а не па некоја навивачка песна. Едино само после нашиот гол се викна Македонија 2 пати и толку.
Шпанците беа 10 души и не прекинаа да навиваат и да пеат.
Шо ги мотивира нашиве играчи? Нема ни пари а нема ни публика. Зошто би се труделе искрено?
Едноставно македонците не ги возбудува фудбалот како ракометот.
Глупости, ако не се мотивирани тогаш премиите што ги добиваат за повик нека ги донираат во хуманитарни цели.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Шо ги мотивира нашиве играчи? Нема ни пари а нема ни публика. Зошто би се труделе искрено?
Едноставно македонците не ги возбудува фудбалот како ракометот.
Ова може да го напише само некој што ТОТАЛНО појма нема како функционира бизнисот во фудбалот и зошто се тепаат да играат во репрезентација.
Дали ти сфаќаш дека во репрезентации како нашите играчите треба и мора да играат дури подобро од клубовите кај што играат за плата за да се продадат подобро во подобри клубови и/услови? Дали ти сфаќаш дека едноставно во репрезентација на стадион доаѓаат x1000000 повеќе скаути од некоја си рандом утакмица во 2 лига Швајцарија.
.
Смени го подфорумот pls, не се брукај со вакви глупости.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.263
Поени од реакции
27.677
Ова може да го напише само некој што ТОТАЛНО појма нема како функционира бизнисот во фудбалот и зошто се тепаат да играат во репрезентација.
Дали ти сфаќаш дека во репрезентации како нашите играчите треба и мора да играат дури подобро од клубовите кај што играат за плата за да се продадат подобро во подобри клубови и/услови? Дали ти сфаќаш дека едноставно во репрезентација на стадион доаѓаат x1000000 повеќе скаути од некоја си рандом утакмица во 2 лига Швајцарија.
.
Смени го подфорумот pls, не се брукај со вакви глупости.
Не се праам експерт по фудбал, никаде не го реков тоа ја реално сум лаик, поентата ми беше вчера утакмицата беше жива досада и за гледање и за учестување.
Ова ти е мислење од просечен гледач. Не сме сите експерти како вас со длабоки познавања на бизнисот. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Не се праам експерт по фудбал, никаде не го реков тоа ја реално сум лаик, поентата ми беше вчера утакмицата беше жива досада и за гледање и за учестување.
Ова ти е мислење од просечен гледач. Не сме сите експерти како вас со длабоки познавања на бизнисот. :)
Не сум рекол дека се правиш експерт, реков дека мислење како твоето може да напише некој што тотално нема врска од светот на фудбалот. Не мора да си експерт или да се правиш таков.

Како тогаш ти како ПРОСЕЧЕН ГЛЕДАЧ процени дека нема пари во играње за македонска фудбалска репрезентација?
На колку утакмици како просечен гледач си била на новиот стадион за да оцениш дека немаше публика? Со оглед на цените, моменталната репутација на нашата репрезентација меѓу нас самите домашни фанови, а и нашиот „менталитет“ и желба да ја гледаме Шпанија во најдобриот состав за 200 денари на јужна или северна - вчера беше преполно.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не се праам експерт по фудбал, никаде не го реков тоа ја реално сум лаик, поентата ми беше вчера утакмицата беше жива досада и за гледање и за учестување.
Ова ти е мислење од просечен гледач. Не сме сите експерти како вас со длабоки познавања на бизнисот. :)
Изгледа прв пут гледаш Македонска репрезентација. Сите утакмици се досадни.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Можете да ги обвинувате фудбалерите колку сакате, ама ако некој од вас вчера беше на стадион ќе заклучеше дека ние не сме фудбалска нација.
Седнати сите грицкаат семки или чепкаат на телефон џоа филм гледаат и чат пат некој ќе викне УА од страна. Па химната со пола уста се испеа а не па некоја навивачка песна. Едино само после нашиот гол се викна Македонија 2 пати и толку.
Шпанците беа 10 души и не прекинаа да навиваат и да пеат.
Шо ги мотивира нашиве играчи? Нема ни пари а нема ни публика. Зошто би се труделе искрено?
Едноставно македонците не ги возбудува фудбалот како ракометот.
Не сме фудбалска нација ? А дали бевме фудбалска нација 2008-2009 (од тогаш навака почнав да ги гледам на стадион) кога крцаше стадионот против Холандија, против Шкотска у најтоплото имаше еден куп луѓе дојдени да гледаат.Со Ирска беше исто така бааги исполнет стадионотИако и тогаш мислев дека сме дрва, барем правеа нешто, овие 2 чисти немаат, само тројца играчи знаат што играат на терен. И порано имало луѓе со грицкале семки но биле во многу помал број, и колку толку сме имале надеж пред утакмица барем за бод против некоја од појаките, сега одма (барем јас) рачунам дека ќе не потопат, иако ете вчера утакмицата беше гол разлика, и некој ќе си рече не сме толку лоши им се држевме на Шпанија. Не само шо не им се држевме туку и очајни бевме на моменти и као шо некој рече, имаше урлања и аплаузи коа ќе поминевме пола.
За да има публика треба да има успех прво. Вардар и Металург да не имаа по 5000 у сала коа не играа ЛШ.
Пари немало хахаха, па колку да добие играч што има две леви, нема мозок, не знае да подаде топка без да тапка од земја и знае шо значи да брка играчи коа ќе му избегаат?
Да сум главен нешо така у ФФМ , у соблекувална ќе ги тепам после утакмица, среќа па не сум :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Како не доаѓаат скаути да гледаат Македонија. :icon_lol:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.522
Поени од реакции
62.379
Добро само една.:LOL:


Спаваш ли мирно Дортмундски жути зиде.:ROFLMAO:
Ова е глупост на толку многу нивоа. Ако веќе си решил да правиш кореографија на Јужна, продавај ги прво картите од Јужна за да го комплетираш знамето.

Многу пријатно изненаден од Елмаз, детево игра со муда...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Колку глупи муабети ми се овие ,,не сме фудбалска нација".
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Колку глупи муабети ми се овие ,,не сме фудбалска нација".
Подеднакво глупи како „Скопје не е фудбалски град, нема луѓе на репрезентативни настапи, не треба таму да игра репрезентацијата“.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Има некое видео од Елмас? Дај нека напрај некој ако нема..:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom