Македонска ракометна суперлига

  • Креатор на темата Xsago
  • Време на започнување

Кои 4 екипи ќе влезат во завршната фаза од првенството?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
5.126
Почнаја со глупостите :D
Нема сезона без циркус, нека ми збора Лазаров ајде за квалитетот на лигите :свиркам:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.327
Поени од реакции
6.619
Штета за Аеродром. Ама тие добро си работат со школата, тоа и треба да им е фокусот, сениорска екипа е друга математика.

Во секој случај, ова е уште еден пример зошто треба лигата да е 10-12 екипи. Ваквиот тип на проблеми секогаш настануваат кај "останатите" неколку екипи, кои реално имаат финансии за втора лига а скокнале во прва заради лош систем.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.590
Поени од реакции
5.530
Лигава мерак за гледање стана дефинитивно со вакви натпревари.
Чув за Јапонецот на Охрид кога го донесоа зимата дека се работи за играч на ниво на Јасухира ако не и поквалитетен, денеска се покажа на терен тоа, Охрид имаат опасно оружје во него, особено кога ќе играат домашен терен нема никој лесно да поминува кај нив.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.144
Поени од реакции
5.976
Лигава мерак за гледање стана дефинитивно со вакви натпревари.
Чув за Јапонецот на Охрид кога го донесоа зимата дека се работи за играч на ниво на Јасухира ако не и поквалитетен, денеска се покажа на терен тоа, Охрид имаат опасно оружје во него, особено кога ќе играат домашен терен нема никој лесно да поминува кај нив.
Мене воошто не ме ипресионираше денеска искрено, имаше по некој добар потег, али nothing to write home about што би рекле Енглезите. Во секој случај опасна екипа е Охрид, Ѓорѓески, Јукиќ, Сафранко, Цирар... ќе биде неизвесно до сам крај.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
Штета Бутел за малку ке го изненадеше на Тиквеш....
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
Штета за вас. Епа -јеби га. :D Победата се брои.
победата со судиски 2 грешки на крајот за 20 сек, прво бутел израмни а голманот ја фрлат на центар кај шо немат играч и требаше одма кревање рака /пасивна...втора пред додавањето за последниот гол имаше чекори...така да гз истаја со судиите
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.085
Поени од реакции
1.770
победата со судиски 2 грешки на крајот за 20 сек, прво бутел израмни а голманот ја фрлат на центар кај шо немат играч и требаше одма кревање рака /пасивна...втора пред додавањето за последниот гол имаше чекори...така да гз истаја со судиите
Се крева пасивна после втор ташков лапсус но доколку проценат судиите за такво нешто.
Зато зборам цело време во ракометот судиите можат да досудат различни одлуки, дали пробивање или фал, дали чекори или не биле, пасивна после 20 или после минута и 20 сек да досудат и безброј др ситници намерно или ненамерно.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
Се крева пасивна после втор ташков лапсус но доколку проценат судиите за такво нешто.
Зато зборам цело време во ракометот судиите можат да досудат различни одлуки, дали пробивање или фал, дали чекори или не биле, пасивна после 20 или после минута и 20 сек да досудат и безброј др ситници намерно или ненамерно.
Јас ги гледав само последните 8 мин....значи ако немало лапсус претходно требит да им се опростит на лозарите?Судиите видоа дека немат никој на центар а голманот ја фрлат тогаш требаа да го стопират времето и одма пасивна.....
Дај боже утре судиите да прават грешки на штета на алкалоид па да ги тепаме.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
693
Поени од реакции
2.868
Овај Ѓорѓески ги откажа Алкалоид, Лазаров најверојатно во 2 минути ја изгубија утакмицата.Охриѓани многу добро излгледат на терен.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
5.126
Koe сељачиште Лазаров, не излегло селското од него, во пораз сите му сметаат дури кумчето (муцето) од Битола :D:pos:
Секоја чест за играчката кариера и успесите како играч, ама ова нова улога на клупско и репрезентативно ниво е сосема спротивна од то како играч шо успеа да изгради...
 
Член од
19 април 2023
Мислења
180
Поени од реакции
210
Алкалоид се лизна Охрид го ничкоса Алкалоид како би дале наслов еден од ракометните портали.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
515
Поени од реакции
378
Многу убаво го затворија Митев, Кукоски има страшен осет за одбрана, Охрид има соберено разновидни играчи и најверојатно ќе завршат втори, што би било разочарување од Алкалоид знаејќи дека грото репрезентативци се таму..
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
Значајна победа ,браво Аљуш на време го замени самурајот со Шафранко....лом ги напрајвме....одиме по титулата..
На почетокот во игра ги враќаа судиите.....зш го пишувам ова, едниот делител е мислам кум на К.....а.?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom