Македонска ракометна суперлига

  • Креатор на темата Xsago
  • Време на започнување

Кои 4 екипи ќе влезат во завршната фаза од првенството?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
3.326

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.769
Поени од реакции
8.194
Не требаше овие да го тргнат КЛ7 од името со оглед на тоа дека Кире нема никаква поврзаност со нив веќе? Или се шлепаат на туѓ брендинг за да биднат релевантни?
dogovorot so igracite e valjda potpisan pod toa ime
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
3.326
dogovorot so igracite e valjda potpisan pod toa ime
Нема врска тоа, него они на фб уште си се водат со тоа име и известуваат под тоа име. Сеа не ги бранам играчите ако имале договор а не го испочитувале т.е. сакале педерски да напуштат тоа треба да си добие последици. Аама ако нешто не било како што треба не знам што замараат. Штом Кире и Доне се тргнаа од таму сигурно имало нешто
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.769
Поени од реакции
8.194
Нема врска тоа, него они на фб уште си се водат со тоа име и известуваат под тоа име. Сеа не ги бранам играчите ако имале договор а не го испочитувале т.е. сакале педерски да напуштат тоа треба да си добие последици. Аама ако нешто не било како што треба не знам што замараат. Штом Кире и Доне се тргнаа од таму сигурно имало нешто
jas mislam deka kire i done si nasle bolji sponzor i potoa gi vrbuvale igracite da smenat klub. jebi ga sega ke mora da platat ili rfm ke izmisli nesto so ogled deka alkaloid e u prasanje
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.392
Поени од реакции
2.404
Имале сите играчи уште 1 година договор ама се вадат на тоа дека клубот е со ново име, а потпишаните договори се со име Голден Арт Кл7 и затоа заминале.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
3.326
Имале сите играчи уште 1 година договор ама се вадат на тоа дека клубот е со ново име, а потпишаните договори се со име Голден Арт Кл7 и затоа заминале.
Зависи дали е различен правниот субјект. Ако е тогаш ништо од бизнисот ако е исто само со променето име, е тогаш треба Голден Арт да си добие оштета. Такви сељачки фори не личат на ништо посебно не на посериозна лига во европа.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
Screenshot_20210918_121348_com.google.android.youtube.jpg
Автоматски споено мислење:

Убаво е да се види солидна бројка на публика на прволигашки меч.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.438
Поени од реакции
2.893
koja publika majke ti ovie se na igracite roditelite
Како бе родителите, кога во 2та тима се на се 2 играчи нема од Скопје, или од клубовите почнале станови и на родителите на играчите да им даваат?
 
Член од
11 август 2017
Мислења
234
Поени од реакции
159
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.324
Поени од реакции
54.701
Во каков формат се игра лугава годинава? Секој со секого по 4 пати ко на времето или после два круга ќе има суперлига? Дали ќе се пренесуваат бодови во таква суперлига? Сега екипите од Сеха играат од почеток, нема логика да се почнува од 0 во суперлигата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom